Лампичките от елхата греят, ЮЛСКИ зъбчета започват да белеят!

  • 9 708
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Момичета,и аз мисля че са зъби Peace.дано да мине бързо че то едното не е минало и друго започва Crossing Arms
Диди  love001
Мим пл.,нашата люлка е като на Бибошка само че по-стар модел Blush.много съм доволна Peace
Емили,не мога да си представя малкия да е надалеч от мен Naughty.представи си как ще изпуснеш най-важните и прекрасни моменти от развитието на бебка,и ще я възпитава някой друг и то почти 100% не както искаш ти.парите са много важна част от отглеждането на едно дете,но заслужава ли си???
ти се знаеш най-добре положението така че каквото и да решиш ще е най-доброто Hug Hug Hug
 welcomeна мама Nanny и бебчо Даниел  bouquet

Момичета,на коя фирма има пюре само от картоф и морков?днес търсих,но около нас има само но Ганчев,и няма такава комбинация.има картоф и морков +плод.

# 271
  • София
  • Мнения: 186
Jorjito на HIPP има такава комбинация.

# 272
  • Мнения: 324
  Здравейте superuu
mim pl - бях писала, че нашата люлка е на Чиполино (става на стол за хранене).Аз съм доволна. Ето тук е!
Emmilly - можеш да пробваш, как ще се чувствате разделени и ако не става - свеки при теб.   33uu Аз лично не бих могла да го оставя, но знам ли, ако ме притискат обстоятелствата...  newsm78
Да ви се похвалим. Днес Калоян дрисна в легенче.  newsm35 Не го бях пробвала и опитът беше успешен. Вече ще трябва да се ориентирам с гърнетата. Вие какви имате?
 55  на мама Nanny и бебе Даниел

# 273
  • София
  • Мнения: 688
jorji, за пюретата виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0, може да ти е полезна

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 21:02 от Betta

# 274
  • Sofia
  • Мнения: 488
Благодаря за отговорите за люлката  Hug да подарък искат да ни купуват но понеже в Хиполенд тука на Люлин ги гледах и ми се сториха малко нестабилни за това реших да се посъветвам с вас но явно са си такива и ще ни я купят.
jorjito Аз взимам на Ганчев само и знам че на него има картоф и морков за други незнам не мога да ти помогна

# 275
  • Мнения: 1 584
Бетта, Rapsöl се казва на немски. Има го по всички хранителни магазини. Ако нямаш такова - обикновено слънчогледово препоръчват. Зехтин - не.

Мим пл, ние нямаме люлка. Мислехме да вземем една ама пишеше, че не е препоръчителна за деца които седят вече стабилно (т.е към 6м) и се отказахме.

Джорджи, и Хип и Нестле (Алете) тук имат морков + картоф - но са различни проценти картоф - в едните май беше много малко - към 10% но не помня кои съм разузнавала  Embarassed Тук обаче не видях чист картоф newsm78

Емили, говори със шефката ти дали не можеш да си на по-гъвкво работно време. Аз се връщам на 75% (30 работни часа на седмица) и ще работя 8-13 часа + 1 час на ден отпуск за кърмене. Петъците ще работя от вкъщи. Татито ще ходи на работа по-късно и ще води Ясмин към 9.30 на гледачка, аз ще я прибирам към 13.15 - така идват към 4 часа на ден и не е толкова скъпо за 4 дни в седмицата.
Наши приятели тук имаха бебе преди 4г и викаха баби да го гледат, после я пращаха ту при едната, ту при другата в България - детето беше доста стресирано, никъде не се е чувствала вкъщи, доста късно проговори (чак към 3г..)

За "проходилка" аз мисля да използвам ей това живот и здраве http://www.fisher-price.com/de/products/product.asp?id=11076- подарихме такова на горе споменатато бебе и тя много го хареса - и си го ползва от 9-10м до над 2год. възраст Peace

# 276
  • Мнения: 144
Моми4ета немога да ви насмогна,много пи6ете бе? LaughingСамо да се похваля имам нов панталон,нежероятно е 4е ми стана тъи като съм с ужастна структура!!!По касно 6те се пробвам да ви про4ета.

# 277
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 223
Здравейте, отново!
Mim pl, и ние нямаме люлка, така че не мога да съм ти полезна.
Jorjito, пюре комбинация картоф и ранни моркови знам, че има на Hipp /125гр/ и  Nestle Alete /190гр/.
Prascho, това със зеленчуците за жалост е горчивата истина  Sad. Много жалко!!!
Айде, лека нощ от нас!
 

# 278
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Аз не разбрах Embarassed- мамите, които давате пюрета слагате ли мазнина и каква Thinking? Ако тепърва ще захранвам- тоест с малко количество, нужно ли е да слагам някаква мазнина, или по-натам като започне да яде повече? Thinking

# 279
  • Мнения: 867
35: Та да знаеш, някой не си е получил смс-а от теб Hug

Искаш да кажеш че аз не си получих смс-а newsm78 много чудно ми е как го направи тоз номер. Нали натискаш отговор и това е. Връщаш др. смс на същият номер. Ма ти си майстор Joy

Емили направо ти съчувствам за дилемета Sick и аз горе долу го мисля как ще е но слава богу другата година. И дай боже да имам възможност да изчакам есента за да я запиша и тръгне на ясла, че иначе..незнам. Гледачка. Но Майра явно е намерила компромисен вариант. При мен няма да стане с полуработен ден. А и не знам някой работодател да се съгласи в БГ. А гледачка на пълен работен ден доста идва...ще го мислим.

# 280
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте,

днес пак продължихме захранването с тиквено пюре. Още отначало отказа, взе да му се гади и очите му се насълзиха. Викам си няма да го насилвам, но няма да се отказвам. И почнах да му пея, после го обърнах на приказка. Той бърбори ама не плюе, гълта, изядохме го долу-горе пюрето. Но знам, че като го излъжа веднъж трудно ще е другия път. Е става ли все тъй с лъжене, уж тиквата е сладка, как ще го лъжа с други зеленчуци. Може пък да не е готово детето. Мъжът ми казва, че защото съм го захранила късно за това не щял, бил привикнал само с цицата.Зная, че това не е така, но явно няма да сме новатори, трудно ще приемаме новите неща.

Маира, тази история за детенцето на вашите приятели съм я чувала и от други семейства. И това се случвало с деца, които се раждат в семейства на чужденци. В къщи му се говори на майчиния език (на български в случая) а в детските ясли и училище на езика на държавата, в която е (немски в твоя случай). Такива деца докато свикнат да говорят и двата езика им трябва време и по принцип късно проговарят. И от лични наблюдения го казвам. Да видим сега нашите деца какъв език ще говорят по-добре.

Емили, напълно те разбирам, скоро и ние ще сме пред такава дилема. Понеже свекървата не работи и е сама в България мъжа все ми предлага варианта да доиде да ни помага. Хич не ми се нрави тоя вариянт. Все си викам, че има време, ама както има така ще дойде. Жена да ти помага за часове - да, ама "мама" ще остава да нощува при нас, ще се храни с нас, ще чува как си говорим, караме, любим. А и като я знам каква е свекървещица..брррр. newsm25

# 281
  • Мнения: 867
Жена да ти помага за часове - да, ама "мама" ще остава да нощува при нас, ще се храни с нас, ще чува как си говорим, караме, любим. А и като я знам каква е свекървещица..брррр. newsm25

Хахахаахаа, баш Peace И моите мисли в този ред текат. В никой случай нема да стане туй. Тя и самата милата ще си тръгне, де. Да гледа внучето се беше приготвила 3 месеца, пък само 17 дена стоя, изброих ги. Явно аз съм снаховещица, но по-добре. Нека аз да съм лошата отколкото тя. Въпрос на налагане е според мен.

# 282
  • Мнения: 354
Привет мами и бебчета Party
Бързам да се разпиша докато не сте отворили новата темичка че сте големи бързаци в писането Peace
 welcome на новите мами и бебчета като гледам и двете са ни адашчета  Heart Eyes
Едно питане към мамите които хранят с АМ преминахте ли вече на 2ката понеже ние папаме Aptamil 1 и се чудя дали да почвам с номер 2 нали уж било по хубаво да яде по дълго време от еденицата,ама и аз го обясних Outta Joint
Айде лека нощ Tired
Отваряйте нова темичка

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 858
 wavey
Днес май сме най-ранобудни Party
Благодаря на всички за отговорите за пюретата  bouquet
Betta smile3525 smile3525 smile3525,наистина ми беше полезно Peaceвъобще не съм се сетила да се ровя там,все в кърмаческия влизам,нали голям мерак за туй кърмене........... Confused
didi,аз захранвам от 20-ти и още не съм слагала мазнина.мислех да използвам преварен студено пресован зехтин,но като чета че в Немско го отричат,а и от други места чух и сега си мисля да капвам малко слънчогледово олио newsm78.,но след време може би след още 10 дни когато вече си хапва добре.че той сега един ден яде,един не Crossing Arms
Dunda,аз давам Фризовом,а той е до годинка.
Мацки,NANчето я няма,кой ще пуска нова тема? newsm12

# 284
  • Мнения: 845
 Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 11:03 от eti_31

Общи условия

Активация на акаунт