Бебето ми се клатушка напред назад докато седи

  • 2 405
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, пиша ви с доста притеснение и страх! Имам дъщеричка на 9 месеца, всичко окей. Пълзи, изправя се, дърдори си чат пат като е на кеф казва дада баба, пие си сама млякото абе прави си нещата всичко е точно. Но от месец някъде започна да се клатушка напред назад докато седи седнала. Много се притеснявам. Това става когато види телефона например музика или някое децко. Също докато се храним се клатушка. Много се притеснявам за аутизъм.
Иначе е много усмихната, гледа в очите, смее се обича да ни прави прегледи на зъбите, носът, да премахва пиърсинги на ушите и тн. Всички мислят че съм полудяла но все пак супер много се притеснявам. Гледам чужди сайтове. Попадала съм на тик ток клипчета с това клатене. И от вчера започна едно кляпане на ръчичката. Това също е сигнал за аутизъм. Макар че съм го виждала и при нормални бебета.
Търсих тази тема но имаше само една и то от доста отдавна. Моят мъж ми се ядосва че се притеснявам, питах свекървата но те ме познават че съм притеснителна за всичко и ме излъга че е виждала и други бебета да правят това.
Изключвам танцуването защото го прави и на столчето докато се храним а там не пускам никакви екрани и музика. Пея и през повечето време за да можем да хапнем. Моля споделете мнение!

# 1
  • Мнения: 380
Нямам дете с аутизъм, но според мен всички тези неща са нормални . Желая ви успех, дано притесненията ви са неоснователни .

# 2
  • Мнения: 10 597
Пак ли тик-ток аутизми гледате? Thinking Close

# 3
  • Мнения: 80
Предлагате екрани на 9 месечно бебе?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Пак ли тик-ток аутизми гледате? Thinking Close

Вече сериозно мисля, че се прецаках като направих абонамент на дъщеря ми за Уча.се. Трябваше да й позволя да зяпа тик ток денонощно. Сигурна съм, че след месец щеше да започне да чете Шекспир, след два да вземе магистратура, а след три да говори няколко чужди езика. Явно тик ток е толкова мощна и образователна платформа, че позволява на пълни лаици да поставят от раз толкова трудна диагноза на толкова малко дете.

П.п. Имам чувството, че на някои хора толкова им липсва драма в живота, че направо искат децата им да са болни.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Какво деЦко на 9м?
Айде, спрете се вече. Ограмотете се от сигурни източници и спрете с тоя ТикТок.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 072
Синдром на Мюнхаузен се нарича.
С тези екрани на 9 месеца може наистина да успее жената да докара проблеми на детенцето и после да има доводи срещу свекървата, че са оправдани притесненията й.

# 7
  • Мнения: 25 589
Все повече се убеждавам, че на младите майки рязко трябва да им спрат тик-тока.
И не само на тях, де...

# 8
  • Мнения: 8 231
Все повече се убеждавам, че на младите майки рязко трябва да им спрат тик-тока.
И не само на тях, де...
И да им купят учебник по български език.

# 9
  • Мнения: 3 178
Пеенето ти докато яде също е музика, детето харесва музиката и танцува и на стола. Клатенето и махането с ръце е просто проява на радост, кефи се, вълнува се. Наскоро при педиатъра попълвах тест за аутизъм, прави се на 18 месеца, никакво клатене нямаше сред въпросите. Не ти се нахвърлям, защото и аз съм толкова тревожна, минах аутизма вече и сега съм на тема проговаряне. Тази тревожност се засилва от четене и гледане на такива материали. Аз нямам тикток и соц медии, ама ровя в Гугъл от шубе. В тикток колкото повече гледаш по определена тема, толкова повече ти предлагат алгоритмите от същото.

Бебето ти ми звучи като съвсем класическо бебе.

# 10
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Имам дежавю...

Да, права съм била, същата майка с тик-тока Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 21
Съжалявам за правописа, не съм свикнала да пиша на български от доста време насам, понеже рядко го говоря и използвам. И какво е това за екраните? Не мога да си пусна новини ли да гледам. Или заедно с съпруга ми да изгледаме един филм? Много морал голямо чудо… пускам и единствено песнички при което не и давам да гледа екрана. Познавам доста хора които пускат деТСки предавания на децата си от рода на “арам зам зам” или тем подобни… но в крайна сметка живеем в 21 век където екраните са навсякъде около нас! Да опасни са не отричам, но това е съвсем друга тема за разговор която е по- добре в момента да не подхващаме. Става въпрос за един елементарен въпрос. Дали това е нормално, дали сте виждали това? Разбирам че ми се присмивате исках просто мнение, а не да ми се чете морал.

# 12
  • Мнения: 6 887
Именно защото сме в 21век и от толкова техника и анимации нон стоп 24/7....децата в днешно време проговарят все по-късно.
(Кога по наше време е имало такива канали аз единствено си спомням следобед за около час и бях голяма може би ученичка🙈)
Първо като прочетох въпроса и аз си мислех,че детето се опитва да танцува толкова може все пак е бебе.
Вместо да ровите в тик ток,направо го изтрийте,пейте и танцувайте с детето.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 072
И в предната тема, и в тази, пишем,че е нормално.
Пък телевизия си гледай на воля, когато детето спи.

# 14
  • Мнения: 11 970
Клатенето е начин детето да се самоуспокои. Характерно е за деца в институция. Правят го, когато са тревожни, уплашени, приспиват се и т.н.
Да, виждала съм го при дете, което не е и помирисвало институция, при това на около 2 годишна възраст. Порасна нормално дете, вече мъж.

Общи условия

Активация на акаунт