Отговори
# 45
  • Мнения: 64
Здравейте,
Не мога да смогна да ви изчета ☺️
Ral_rose, LoveSea - Вчера бях на ФМ във Фмина - 140 лв, д-р Икономова. Много съм доволна и от обясненията и от отношението.
Назначи ми прием на аспирин протект, като превенция срещу прееклампсия, заради завишен кръвопоток в лява маточна кухина (или нещо такова).
Има ли някой друг, който приема аспирин протект?

Здравей ,аз приемам аспирин протект почти от началото на бременноста . То е за разреждане на кръвта, по едно хапченце пия сутрин . Нямам доказана тромбофилия ,но ми го предписаха превантивно . Пии го и не се притеснявай 🙂

# 46
  • Мнения: 223
Момичета, аз усещам разни спазми по различно време там, където трябва да е бебка, и се чудя от растежа ли е или тя просто си шава вътре. Не мога да преценя това брои ли се за “усещане” на бебето, тъй като не е като газове, а и може би е от около 1-2 седмици така (13+4 съм сега).

# 47
  • Мнения: 611
И аз последните дни по-често усещам болки и придърпвания. В моя случай съм сигурна, че не усещам бебето, а може би е нещо от разтягането.

Аз пък от 2 дни съм нещо хремава и имам дразнене в гърлото. Дано е просто настинка.

# 48
  • Мнения: 207
И аз последните дни по-често усещам болки и придърпвания. В моя случай съм сигурна, че не усещам бебето, а може би е нещо от разтягането.

Аз пък от 2 дни съм нещо хремава и имам дразнене в гърлото. Дано е просто настинка.


И аз съм така и се оказа че съм с ангина и сега само по бабешки трябва да се лекувам.

# 49
  • Мнения: 611
Георгиева, оххх бързо да се оправяш. Аз имам спомен, че като малка много често правех ангини и едно УНГ ми беше препоръчало гаргара с кислородна вода. Виж дали е съвместимо с бременността и може да пробваш.

# 50
  • Мнения: 207
Георгиева, оххх бързо да се оправяш. Аз имам спомен, че като малка много често правех ангини и едно УНГ ми беше препоръчало гаргара с кислородна вода. Виж дали е съвместимо с бременността и може да пробваш.


И на теб бързо възстановяване и взимай мерки навреме. Моята докторка ми каза да правя с йодасепт 1 към 8 вода и много чай от лайка и стрепсилс. И аз като малка много ангини правех и като голяма и малко съжалявам че не съм ги махнала сливиците до сега.

# 51
  • Мнения: 78
Здр,бременна съм в 14седмица и чакам августниче,но нямам търпение да разбера пола тук ми казаха,че е момче според вас какво е

# 52
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте мамчета !

jesi99 На мен ми прилича на момче също, заради мястото което е показано с жълтата точка на монитора.

Относно въпросите към лекарите, питайте ги всичко. Някои доктори очакват да знаем всичко от форуми, клипчета и т.н. Мен това лично ме дразни. С първата бременност си ходех със списък въпроси. Все пак трябва да знаем какво се случва в нас и не можем да разчитаме само на интернет.

Аз си питах за плацентата и този път, знам че ниска плацента не е много хубаво и трябва да се почива повече, както и като е предна бебчето се усеща на по-късен етап. Това по-късно усещане може да доведе до ваше притеснение.

Аз имах болки във малкия таз, както и придърпвания на мястото на секциото. Докторката ми каза “ почивай си повече “ , малко трудно в моята ситуация но .. старая се. Много исках да отида при друг лекар ей така просто да видя бебчо и да видим дали ще ми кажат нещо за пол, но се заинатих и реших да си изчакам прегледа на 23ти.

Ако някой не е е ходил на ФМ , силно препоръчвам доктор Мирчева във Вита ( София ) . Изпратила съм вече няколко майки там и са доволни много.

# 53
  • Мнения: 78
Здравейте мамчета !

jesi99 На мен ми прилича на момче също, заради мястото което е показано с жълтата точка на монитора.

Относно въпросите към лекарите, питайте ги всичко. Някои доктори очакват да знаем всичко от форуми, клипчета и т.н. Мен това лично ме дразни. С първата бременност си ходех със списък въпроси. Все пак трябва да знаем какво се случва в нас и не можем да разчитаме само на интернет.

Аз си питах за плацентата и този път, знам че ниска плацента не е много хубаво и трябва да се почива повече, както и като е предна бебчето се усеща на по-късен етап. Това по-късно усещане може да доведе до ваше притеснение.

Аз имах болки във малкия таз, както и придърпвания на мястото на секциото. Докторката ми каза “ почивай си повече “ , малко трудно в моята ситуация но .. старая се. Много исках да отида при друг лекар ей така просто да видя бебчо и да видим дали ще ми кажат нещо за пол, но се заинатих и реших да си изчакам прегледа на 23ти.

Ако някой не е е ходил на ФМ , силно препоръчвам доктор Мирчева във Вита ( София ) . Изпратила съм вече няколко майки там и са доволни много.
силно се надявам да е момче тъй като си имам вече момиче,но каквото е здраво да е просто съм любопитна...иначе съм минала ФМ всичко е наред слава на Бога благодаря за отговора мила

# 54
  • Мнения: 81
Според мен резултатите са за допълнителна консултация. Все още не за притеснение Simple Smile
При резултат от 1:250 до 1:1000 знам, че препоръчват повторен БХС втори триместър, но може би е по-добре един пренатален тест ца спокойствие


Здравейте Simple Smile Поздравления на всички за хубавите новини напоследък Simple Smile Не се включвам често, главно защото постоянно имам някакви притеснения и дори при хубави новини ме е страх да се зарадвам.. Днес излязоха резултатите от скрининга и отново се постреснах, може ли някой да ми даде мнение и имал ли е подобни резултати?

# 55
  • Мнения: 78
Някой друг за момче? Simple Smile

# 56
  • Мнения: 606
Не мога да предположа, трудно ми е да разчета изобщо снимката. На мен ми се налага докторката да ми показва крачета и ръчички, понякога трудно визуализирам 😅
Ако отидете на ФМ там е с 4Д и се вижда мисля по-ясно и повечето разбират пола тогава, ако не е с пренатален.
Относно болежките на другите - и аз днес съм така, но вече сама се спирам да не ходя за всяко нещо в болницата, последния път ми казаха, че не е притеснително и просто да си почивам. Пия но-шпа и помага.

# 57
  • Мнения: 202
Jupiter sea моля те добави ме в списъка на първа страница,  че само никът ми стои Simple Smile 32г, второ дете, град Варна Simple Smile Пол не знаем още Simple Smile Благодаря много Heart

# 58
  • Мнения: 57
Здравейте,
Толкова съм разсеяна, че трети път започвам да пиша...
За пола, ( въпреки, че на тази снимка хич не се ориентирам кое какво е) на ФМ ми бяха казали, че израстъка/ костицата в тези г.с. при момченцата е под ъгъл нагоре, а при момиченцата е успореден на тялото.... Не знам дали го обяснявам правилно, но на мен така вече две момченца са ми познали... За третото уж е различна прогнозата, но мисля да изчакам и втора ФМ. Пренаталният тест още не мога да реша дали да го правя, защото от една страна според лекарката на ФМ не е необходимо и бюджетът ни в момента без друго е претоварен Sad, от друга пък съм на 38, за разлика от предишните пъти. Голямо чудене, а вече съм в 13+ г.с. Сега се и разболях, та пак се отложи решението...
Моят корем на моменти ми се струва доста наедрял, но после сякаш го няма ... Надявам се да не си личи много де, защото нямам намерение още да споделям новината, пък ще видим до кога.
Исках да попитам, ако някой има впечатления от д-р Шикова в МД София...понеже явно освен за раждане ще проучвам и вариант за ЖК? ( Не бих сменила сегашната, но и тя има чудесна причина да спре работа в някакъв момент).
Щях да пиша още нещо, но...

# 59
  • Мнения: 49
Момичета снощи и днес повърнах, то явно е от самата кашлица, но ме притеснява това, че по време на повръщане се изпускам(подмокрям се). Никога през живота ми не ми се е случвало. Дали е нормално? А между другото при настинка с кого се консултирате първо с джипито и после казвате на АГ какво е изписало или само с АГ. Не помня да съм се разболявала по време на бременосттите си, но тази вече за втори път. Тъпча се с чайове, мед, лимон, чесън. Но ако няма подобрение да знам към кого да се обърна. Много ви благодаря предварително 🙏

Общи условия

Активация на акаунт