Отговори
# 705
  • Мнения: 53
Момичета ,при кой си правихте феталните ехокардиографии и доволни ли сте ? Ако може да ми препоръчате лекар в Пловдив или София ☺

# 706
  • Мнения: 393
Момичета ,при кой си правихте феталните ехокардиографии и доволни ли сте ? Ако може да ми препоръчате лекар в Пловдив или София ☺
Към тези въпроси добавям още един - в коя г.с. е препоръчително да се направи?

# 707
  • Мнения: 207
Момичета ,при кой си правихте феталните ехокардиографии и доволни ли сте ? Ако може да ми препоръчате лекар в Пловдив или София ☺


За гр. Пловдив ви препоръчвам д-р Георги Амалиев. А за седмиците до колкото знам първата се прави от 11 до 12, втората се прави 18-22г.с, а за третата не знам.

# 708
  • Мнения: 53
Момичета ,при кой си правихте феталните ехокардиографии и доволни ли сте ? Ако може да ми препоръчате лекар в Пловдив или София ☺


За гр. Пловдив ви препоръчвам д-р Георги Амалиев. А за седмиците до колкото знам първата се прави от 11 до 12, втората се прави 18-22г.с, а за третата не знам.
За фетална ехокардиография са ми въпросите ,а не за фетална морфология Simple Smile

# 709
  • Мнения: 393
Момичета ,при кой си правихте феталните ехокардиографии и доволни ли сте ? Ако може да ми препоръчате лекар в Пловдив или София ☺


За гр. Пловдив ви препоръчвам д-р Георги Амалиев. А за седмиците до колкото знам първата се прави от 11 до 12, втората се прави 18-22г.с, а за третата не знам.
За фетална ехокардиография са ми въпросите ,а не за фетална морфология Simple Smile
И аз питам за фетална ехокардиография, тъй като не съм наясно и лекарите не са ми казали дали и кога е добре да се направи.
Иначе бях на фетална морфология в 13 г.с. и ми казаха да отида на втора в 20 г.с., а по-натам и на трета.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Точно Амалиев прави фетална ехокардиография.

# 711
  • Мнения: 53
Специализираната фетална ехокатдиография се прави от детски кардиолози,а не от АГ. На всяка фетална морфология гледат и сърцето ,но по -разширен преглед се прави само от детски кардиолог .
Така че др Амалиев няма как да ми свърши работа ,но благодаря все пак Simple Smile

# 712
  • Мнения: 21 282
Водили сме дъщеря ми при д-р Любов Чочкова - детски кардиолог в Пловдив,може да попитате нея дали я прави.

# 713
  • Мнения: 393
Забравих да напиша, че феталната ехокардиография не е задължителна, а препоръчителна. Те такива са и феталните морфологии.
На мен с миналата бременност ми я препоръчаха след втората фетална. Предполагам сега пак така.

За саденето - все с ръкавици работя. Че не обичам да имам пръст под ноктите. С миналата бременност имах време да се занимавам и доста цветя съм си пресаждала и засаждала, сега нямам и не се занимавам да ги пресаждам.
Каква беше цената на феталната ехокардиография тогава? Ти при кой специалист ходи?
Чудя се ако на мен не ми я препоръчат след втората фетална морфология, дали да си запиша час за мое успокоение, че всичко е наред, или да се доверя на лекарите.

# 714
  • Мнения: 207
Когато бях в болницата една жена ми каза за д-р Румен Маринов в надежда София. И от групата на юлските бебета го бяха препоръчали че е добър специалист.

# 715
  • Мнения: 94
Момичета ,при кой си правихте феталните ехокардиографии и доволни ли сте ? Ако може да ми препоръчате лекар в Пловдив или София ☺


За гр. Пловдив ви препоръчвам д-р Георги Амалиев. А за седмиците до колкото знам първата се прави от 11 до 12, втората се прави 18-22г.с, а за третата не знам.
За фетална ехокардиография са ми въпросите ,а не за фетална морфология Simple Smile


Вчера звънях да си запазвам час за д-р Маринов в "Надежда". Казаха ми че е най-подходящо 20-22г.с

# 716
  • Мнения: 687
И аз знам 20-22 седмица. Аз ще ходя в 20-та, понеже в 22-ра ще ходя на фетална морфология и да не се събират накуп. Иначе за София - д-р Румен Маринов

# 717
  • Мнения: 2 131
Забравих да напиша, че феталната ехокардиография не е задължителна, а препоръчителна. Те такива са и феталните морфологии.
На мен с миналата бременност ми я препоръчаха след втората фетална. Предполагам сега пак така.

За саденето - все с ръкавици работя. Че не обичам да имам пръст под ноктите. С миналата бременност имах време да се занимавам и доста цветя съм си пресаждала и засаждала, сега нямам и не се занимавам да ги пресаждам.
Каква беше цената на феталната ехокардиография тогава? Ти при кой специалист ходи?
Чудя се ако на мен не ми я препоръчат след втората фетална морфология, дали да си запиша час за мое успокоение, че всичко е наред, или да се доверя на лекарите.

Вчера мисля, че писах. Била съм насочена от доц. Карагьозова да направя феталната ехокардиография в период 22-24г.с. Аз я направих в 22+2. При доктор Любомир Спасов. Гледам, че може да се запази час при него през супердок. Прегледът беше продължителен както ФМ и горе-долу такава му беше и цената (нещо като 120лв ми се върти, но не съм сигурна)
В 20г.с ще правя ФМ, в 22 мисля ехокардиографията живот и здраве/

п.с. В интернет пише, че оптималният период, в който да се направи  фетална ехокардиография, е 20-24 г.с.

Последна редакция: ср, 08 мар 2023, 14:33 от Jupiter sea

# 718
  • Мнения: 93
Честит празник, момичета! 💐
Моля за помощ! От началото на бременността избягвах контакти с много хора. Онзи ден бях на рожден ден на племенницата ми и от днес съм със страшни болки в гърлото. За сега е само това, но едва преглъщам. Взех си лукчета за смучене ( евкалипт и с джинджифил ), но не помагат. Чай не обичам да пия, но ако знам, че ще ми помогне, веднага ще си направя. Рядко боледувам, но такава болка до сега не съм изпитвала.

# 719
  • Мнения: 108
От два дни и аз съм с тази страшна болка в гърлото... за сега май нищо не помага. Особено като се храня едва преглъщам...

Честит празник, момичета! 💐
Моля за помощ! От началото на бременността избягвах контакти с много хора. Онзи ден бях на рожден ден на племенницата ми и от днес съм със страшни болки в гърлото. За сега е само това, но едва преглъщам. Взех си лукчета за смучене ( евкалипт и с джинджифил ), но не помагат. Чай не обичам да пия, но ако знам, че ще ми помогне, веднага ще си направя. Рядко боледувам, но такава болка до сега не съм изпитвала.

Общи условия

Активация на акаунт