Колко често се къпете през зимата ?

  • 6 486
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 965
А какво значение има колко пъти на ден се къпете вие и мъжете ви? Поздравления ли очаквате за тази нормалност или какво?  Thinking


Как да няма значение!? Въпросът е в множествено число. Подробностите ги четох, но там е същото. За мен множественото число важи за цялото семейство. Същото, между другото, важи и за майките на близнаци, които постоянно обясняват "близнаците това, близнаците онова". За мен (поне) моите деца са напълно различни един отдруг, както и от мен или баща им, индивиди (те са отделни личности - със свои имена, характери, нужди, вкусове и т.н.) - не са мой придатък или една на друга. Peace

По отношение броя и честотата на къпането - не съм чула някой да е заболял от поддържане на лична хигиена или да му се е протрила кожата. За болести от ниска хигиена съм чувала, обаче. Лоша услуга би било да не ги науча след ходене на тоалетна да си измият дупетата или 2-3 дни да ходят да миришат или най-малкото вечер да не си отмият прахта и мръсотията от изминалия ден (не мога да си представя вечер децата ми да не минат през душа, да не им сменя бельото, чорапките и дрешките...). Че дори зимата къпането е начин да ги затопля след разходка (вкъщи поддържам постоянна температура, независимо от сезона).

Лично за мен къпането е удоволствие, а не тежест (и моето, и това на Кика и на Еса).
И повтарям себе си - не говоря за ежедневно къпане с измиващи средства, които наистина при честа употреба са шок за кожата и косата.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 969
До 6-я мес. сме я къпали всеки ден.
След това се е случвало да пропуснем,но само за косата.Дупето го мием всяка вечер,задължително.
Сега вече мием коса на 3-4 дни,а дупето и тялото всяка вечер.
Peace

# 47
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ние през зимата не се къпем, слагаме един огромен катинар на вратата на банята да не би някой да се обърка и да се позамие - ще вземе да настине и после пари за лекарства да даваме! Naughty

Сега сериозно - къпя Георги всеки ден, но косичката мия през 1-2 дни. Мажа го с олио и още 100 други мазила, но това е защото е с дерматит. Peace

# 48
  • Мнения: 363
 newsm37  bath Всяка вечер се къпем, но главичката от един месец я мия през ден.

# 49
  • Мнения: 9 990
А какво значение има колко пъти на ден се къпете вие и мъжете ви? Поздравления ли очаквате за тази нормалност или какво?  Thinking


Как да няма значение!? Въпросът е в множествено число. Подробностите ги четох, но там е същото. За мен множественото число важи за цялото семейство. Същото, между другото, важи и за майките на близнаци, които постоянно обясняват "близнаците това, близнаците онова". За мен (поне) моите деца са напълно различни един отдруг, както и от мен или баща им, индивиди (те са отделни личности - със свои имена, характери, нужди, вкусове и т.н.) - не са мой придатък или една на друга. Peace

По отношение броя и честотата на къпането - не съм чула някой да е заболял от поддържане на лична хигиена или да му се е протрила кожата. За болести от ниска хигиена съм чувала, обаче. Лоша услуга би било да не ги науча след ходене на тоалетна да си измият дупетата или 2-3 дни да ходят да миришат или най-малкото вечер да не си отмият прахта и мръсотията от изминалия ден (не мога да си представя вечер децата ми да не минат през душа, да не им сменя бельото, чорапките и дрешките...). Че дори зимата къпането е начин да ги затопля след разходка (вкъщи поддържам постоянна температура, независимо от сезона).

Лично за мен къпането е удоволствие, а не тежест (и моето, и това на Кика и на Еса).
И повтарям себе си - не говоря за ежедневно къпане с измиващи средства, които наистина при честа употреба са шок за кожата и косата.

Абсолютно!И не се правете на ощипани, като си пишете в множествено число, ще получавате такива отговори.И после-София е строителна площадка, навсякъде е прах и мърсотия и насистина би било кофти- вечер, независимо от възрастта ни да  не минем една вода отгоре.Това се брои за къпане според мен! Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 1 555
Може и да не го къпеш всеки ден, но задължително измивай дупето и о4и4ките ! Аз всеки ден мия сина ми, макар 4е понякога съм пропускала, определено не е почернявал  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 265
Ами то и аз всяко лято го къпя  Mr. Green Че то колко е една зимичка от по-няколко месеца Whistling

# 52
  • Мнения: 1 013
Нашата бебона е колкото вас и я къпем всеки ден. Това наистина е ритуал, а и тя много се кефи! Аз също предпочитам мазането с преварен зехтин -особено сега през зимата.

# 53
  • Мнения: 1 691
Къпя малкия през ден - за да не му се изсушава кожичката. Мия дупето при всяка смяна на памперса.
Мажа с преварен зехтин по препоръка на педиатърката.
Да отбележа за протокола - мазането с мас може и да има някакво основание, защото биологически тъканите на свинята са най-близо до човешките. Инсулинът за диабетиците, доколкото знам, е свински (има и други неща, които се използват). Още веднъж подчертавам, че аз лично мажа със зехтин, но не бих се месила на друг човек как да си гледа детето.

# 54
  • Мнения: 11 017
Всички се къпем всеки ден - през лятото и по 2 пъти на ден. На бебе не е лошо поне дупето и телцето да му се измиват ежедневно.

# 55
  • Мнения: 2 757


Как да няма значение!? Въпросът е в множествено число. Подробностите ги четох, но там е същото. За мен множественото число важи за цялото семейство. Същото, между другото, важи и за майките на близнаци, които постоянно обясняват "близнаците това, близнаците онова". За мен (поне) моите деца са напълно различни един отдруг, както и от мен или баща им, индивиди (те са отделни личности - със свои имена, характери, нужди, вкусове и т.н.) - не са мой придатък или една на друга. Peace

По отношение броя и честотата на къпането - не съм чула някой да е заболял от поддържане на лична хигиена или да му се е протрила кожата. За болести от ниска хигиена съм чувала, обаче. Лоша услуга би било да не ги науча след ходене на тоалетна да си измият дупетата или 2-3 дни да ходят да миришат или най-малкото вечер да не си отмият прахта и мръсотията от изминалия ден (не мога да си представя вечер децата ми да не минат през душа, да не им сменя бельото, чорапките и дрешките...). Че дори зимата къпането е начин да ги затопля след разходка (вкъщи поддържам постоянна температура, независимо от сезона).

Лично за мен къпането е удоволствие, а не тежест (и моето, и това на Кика и на Еса).
И повтарям себе си - не говоря за ежедневно къпане с измиващи средства, които наистина при честа употреба са шок за кожата и косата.

Хехе. Мани го заглавието. В темата е пояснено за чие къпане става дума. Ами ако темата беше Колко често си сменяте памперса, щеше да отговориш, че не ползваш ли  Wink Освен това къпане, миене на коса е едно. А миене на дупе, ръце, зъби е съвсем друго. Къпането е удоволствие, да. Но от хигиенна точка особено при бебета и зимата е напълно излишно. Освен това при къпане най-лесно се простудяват. А пък да мокриш косата и после докато изсъхне.... ако пък я сушиш всеки ден със сешоар се съсипва нали знаеш. Да не говорим че с често миене стимулираш омазняването. За кожата също ежедневно миене със сапун не е полезно. Аз примерно съм със суха кожа и след всяка баня ме сърби, въпреки че уж ползвам специални сапуни за къпане. Определено съм против да се мацам с квито и да е млека и овляжняващи лосиони, защото са пълни с хормони и отрови. А детето бих го намазала само ако има кожен проблем, ама да си го мацам просто така - никога.  Забелязала съм, че хората много си падат по вършене на излишни неща напоследък.  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 1 750
Всеки ден къпя Ени, независимо от температурата навън. Аз самата не мога да си легна без да съм се измила, така че мисля да създам този навик и у момичето си.
Едно време не са се къпали по цяла зима, а чак на пролет... разбираемо е защо. Но сега не виждам причина да не къпя детето си всяка вечер. А за мазането с мас съм твърдо против.

И аз много се дразня от използването на множествено число за дейности свързани с бебето или за самото бебе, от типа "колко често акате" или "лазите ли вече"  Rolling Eyes. Azaf е напълно права - децата са самостоятелни личности и отношението към тях трябва да бъде като към такива!  Peace

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всяка вечер го купя, като през първите 6 месеца почти не съм използвала  измиващи неща- нито сапуни, нито гелове или други щуротии...само вода.......след това мажех със зехтин, мас...или сусамово масло

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Ами дразни подобно заглавие пък  Crossing Arms Какво като е обяснено после...

Къпя я през ден, всеки ден мия само дупето й, косичката- 2 пъти седмично. Това за зимата.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Всеки ден! За мен няма значение дали е пролет, лято, есен, зима! Навън като е студено, у нас е топло! На децата трябва да се създават хигиенни навици от ранна детска възраст!!!

Общи условия

Активация на акаунт