Защо се очаква че свекърва ми трябва къпе бебето поне първите пъти?

  • 2 415
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Благодаря за саветите  Hug . Да ви кажа чесно мога дори да се похваля че тя не се барка много кадето не и е работата- ако я питам ми казва ако ли не - си мълчи Wink и аз сам доволна от това, но мисля че точно очаква че тя ще го капе затова питам, и друго да питам (то вече ми отговорихте)обаче аз пак да питам
Слагате ли сол във водата

# 16
  • Мнения: 3 456
А ти защо предпочиташ да го къпе майка ти- щом живеете в дома на свекървата ти, майка ти трябва да идва специално , за да го изкъпе ли newsm78
Щом искаш да си го къпете вие с таткото- къпете си го. Относно първия път, щом се чувстваш несигурна дай й да ти покаже. Но , ако не искаш- просто й го кажи, какво толкова

# 17
  • Мнения: 1 382
Сол във  водата не се слага !

# 18
  • Мнения: 197
Мисля, че за децата трябва да се грижат майките и бащите им, освен ако няма някакъв проблем. Днес не можете да изкъпете бебето, утре да го облечете, в други ден да го захраните, а току виж и потрябвало дохранване...Ти си му (ще си) майка, така че стягай се, няма страшно. Ако от сега позволиш да ти се бъркат  няма да усетиш как ще ти се качат на главата. А на свекървата и кажи, че не знаеш зат ози обичай, но знаеш за един друг-като се роди бебето си гледа живота със здраве  и помага най-много с готвене, чистене, пране и гладене.
А за къпането-правите си водата (нито топла нито гореща) и миете от най- чистите части към най-мръсните с максимално щадящ шампоан или сапун. Докато падне пъпчето го миете под чешма или струя, за да пазите пъпчето сухо. В болницата може да помолиш да ти обяснят, педиатъра също. Може и да си вземете някакъв шезлонг или поставка за бебе за баня, с което ще можеш и сама да се оправяш.
Ей вбесявам се от тия баби, все много знаят  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 19
  • Мнения: 7 723
Сол във водата не се слага Shocked
 Peace

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Какви са тези глупости не знам! ooooh! Като не искаш друг да ти къпе детето казваш и точка по въпроса! Peace Аз виках майка ми известно време да го къпе, макар че живея със свекитата, защото ме беше страх да не му направя нещо на дребосъчето! Свекървата неините деца не ги е къпала до 6 месеца, ще къпе моето! Айде сиктир на всички!  Whistling
СОЛ във водата НЕ СЕ СЛАГА! Naughty Naughty Naughty

# 21
  • Мнения: 3 425
СОЛ във водата НЕ СЕ СЛАГА! Naughty Naughty Naughty

 Joy  Joy  Joy това ми е познато  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 197
А черен пипер и чубрица слага ли се? Joy

# 23
  • Мнения: 678
Още от първата вечер си къпех аз детето.А свекърва ми само цъкаше"Ма боже как хубаво го къпеш мене ме е страх. Ма чакай много бързо го обличаш,пък колко бързо го пови.Аз мойте виках една комшийка да ги къпе/при живи майка и свекърва/.Е,как ще й го дам тя да го изкъпе?

# 24
  • Мнения: 1 910
Бистра водица, мирна главица.  Laughing  Wink

# 25
  • Мнения: 2 663
Ето какво направих аз- още в родилния дом побърквах акушерките от въпроси и всичките бяха достатъчно отзивчиви да ми покажат кае как се прави.Това много ми помогна като се прибрахме вкъщи

# 26
  • Мнения: 5 183
И аз в родилното се нау4их. Единия път те ми го изкъпаха. Втория път ги помолих да го изкъпя аз, но те да са с мен.

# 27
  • Мнения: 2 015
Аз от първия ден дадох да се разбере, че сама ще къпя малкия.Сега ми помага, но и сама се справям добре.Сутрин му мия дупето, а вечер го къпем.

# 28
  • Мнения: 2 271
Къпането го правя само аз.Таткото помагаше само през дните,когата пъпчето не беше паднало.А за свеки не съм си и помислила да и разреша(не,че е проявила желание).Веднъж се направи на интересна и реши да ми помогне поне да изхвърля водата от коритото,вдигна го ,както е пълно и го разля половината на пода.Става въпрос за пода в спалнята(покрит с килим)-по това време все още се къпехме там!Е потяна от срам,защото преди това няколко пъти я предупредих,че така не става!От тогава не си прави експерименти Laughing
А сол във водата категорично не се слага!

# 29
  • Мнения: 153
Да не дава господ, да нямаш  възможност да си къпеш бебенцето сама (и с таткото де)... В такъв случай е редно бабите да помагат. Ама да ми каже някой, че това е негово задължение - да ма прощават! Не са познали!  Mr. Green
Ти най-добре си знаеш положението в къщата... , ама няма такива правила...

Общи условия

Активация на акаунт