3D

  • 1 570
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 408
Ходих 3 пъти.
4 месец, 6 месец и 8 месец.

# 16
az hodih predi 2 sedmici v(AG CENTER DIMITROV)i dr markov mi kaza, 4e se hodi ot 20gs i 30gs ne po kasno.moje i v 20gs i v 30gs ,kakto si preceni6.struva 50lv.uspeh

# 17
  • Мнения: 11 004
В 4-ти, а ако искаш може да повториш в 8-ми.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 244
Моята докторка каза в 21-22-а седмица. Записаха ми час за малко по-късно (май 23-а ще се падне), защото нямаше свободни, но до колкото знам наистина няма смисъл по-рано да се ходи.

# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Аз доколкото знам от 16та до 24та седмица е най-добре да се огледат органите,а и пола се показва със сигурност в 24та седмица Peace

# 20
  • Мнения: 1 273
Ами незнам честно казано. Мен от третия месец до края ме гледаха на такъв Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 724
От моя доки знам,че е най- хубаво между 20/24 седмица!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз лично ходих към 18-19 седмица. Peace

# 23
  • Мнения: 111
Аз също съм от Варна и ходих при доц. Балев в 22 г.с. Много съм доволна от прегледа  Hug и в 32 г.с. трябва пак да отида на контролен! Каза ми и пола - момиченце  Laughing! Прегледът струва 35 лв

# 24
  • Мнения: 48
Ходих при Балев в 25та седмица.каза че всичко е О.К и че е момче.много се учуди че съм ходила на 3д.Било безсмислено защото на 3д се вижда как изглежда детето, а не органите му и дали са нормално развити.

# 25
  • Мнения: 24
Аз пък от моя лекар си знам 4е е най-добре на такъв да си следиш беб4ето още от рани4ко защото могат да се видят за4атъци на доста неприятни болести като Даун например.И ако се открие навреме може да се направи аборт ако не е вси4ко ок с бебока.Следващия ми важен преглед е на 13-14 седмица.

# 26
  • Мнения: 3 500
Аз отидох в 18 г.с. Тогава за пръв път ми казаха, че ще имам момиче и че всичко му е идеално. Беше един от най-щастливите мигове в живота ми.

# 27
  • Мнения: 724
В 20 г.с. тогава са се оформили органите и се вижда всичко

# 28
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Mисля, 4е е важно да се отиде между 12 - 14 седмица, за да се огледа навреме бебето за малформации и даун + това се правят вси4ки изследвания за размерите му и дали те отговарят на седмицата в която се намира. На мен ми го правиха в 12 сед. + някакво кръвно изследване БЕТА което е свързано с този преглед. Аз не съм в БГ, и не знам дали там правят тези изследвания, но тук при нас е задължително.

И Гърция е така. Задължително се правят два 3Д, първия е до 14 седмица за Даун, а втория в 20 седмица за да се видят органите на бебето. На първия мерят гънката за Даун, проверяват дали пъпната връв е с трите вени, как се кръвоснабдява мозъка и плацентата.

Общи условия

Активация на акаунт