Изповядвали ли сте се?

  • 3 933
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 386
Аз май във форума се изповядвам.. newsm78  Joy
Иначе -не,не мисля.

# 61
Изповядвам се редовно...

Поне пред себе си, но и често попадам на добри слушатели:)

Определено ми помага. Най - малкото когато се опитвам да обясня нещо на друг търсейки най-то4ните думи 4есто намирам и много отговори, които не съм достигал преди.

Така, че дерзайте:)

# 62
  • Мнения: 929
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.
Като видях темата и аз това си помислих. Едвали ще ми олекне като кажа но отчето всичко,което ме тормози.

# 63
  • Мнения: 949
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.
Като видях темата и аз това си помислих. Едвали ще ми олекне като кажа но отчето всичко,което ме тормози.
Peace

# 64
  • Мнения: 15 772
Изповядвала съм се много пъти защото съм религиозна. Отиваш при поп който не познаваш казваш си всичко и готово. Няма нищо страшно. Даже е по-лесно да го направиш пред човек, който може никога да не видиш повече

# 65
  • Мнения: 364
Да, поне веднъж годишно.

# 66
  • Мнения: 208
Да - веднъж - бях на 12-13 години. Тогава се отказах да посещавам църквата и от всякакви подобни мероприятия. Моите разбирания за морал и добрина не се припокриват с нейните  Stop

# 67
  • Мнения: 2 891
Е, не, нямам католически наклонности Simple Smile

Православните също се изповядват  Peace

# 68
  • Мнения: 966
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.

И аз така Peace
Peace

# 69
Естествено , че само Бог прощава ! Но самия акт ти да се замислиш за своя живот и какво правиш е вече нещо. А Христос със своята кръстна смърт и Възкресение е изкупил всичко и от нас е нужно само да отворим сърцето си за него!..........Ако си мислиш , че е леко на свещеника да направи изповед - жестоко се лъжеш.  Тук само може да си припомним  един наш писател който казва така - "....Боже колко мъка има по този свят....".

# 70
  • Мнения: 8 999
Е, и като се изповядаш - какво? Признат грях - половин грях! Дрън, дрън...Ако някога заимам нужда да се изповядам, значи много съм го загазила и емоционално, и нравствено и нещо категорично куца в морала ми. По-добре да се предам на Полицията.

# 71
  • Мнения: 364
Естествено , че само Бог прощава ! Но самия акт ти да се замислиш за своя живот и какво правиш е вече нещо. А Христос със своята кръстна смърт и Възкресение е изкупил всичко и от нас е нужно само да отворим сърцето си за него!..........Ако си мислиш , че е леко на свещеника да направи изповед - жестоко се лъжеш.  Тук само може да си припомним  един наш писател който казва така - "....Боже колко мъка има по този свят....".

Подкрепям!  Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 3 647
Сигурен съм, че никой от всички тук не се е изповядвал. Ако имаше къде, щяхте ли да го правите редовно и щяхте ли да си казвате всичко?
da da da 
нито пред мъж нито пред пастор
 Twisted Evil

# 73
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз съм се изповядвала - след великденски пост, за да взема причастие - не става без изповед.

Истината обаче е, че по време на изповедта отчето ми каза някои неща, които силно ми подействаха.А след този акт, в живота ми се случиха много положителнинеща със завидна концентрация.
Наистина действа пречистващо.

# 74
  • Мнения: 247
Да до сега 2 пъти на коледните пости и сега на великденските. Аз също се почуствах доста положително след изповедта  Peace

Общи условия

Активация на акаунт