Изповядвали ли сте се?

  • 3 914
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Сигурен съм, че никой от всички тук не се е изповядвал. Ако имаше къде, щяхте ли да го правите редовно и щяхте ли да си казвате всичко?

# 1
  • Мнения: 13 512
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не, не съм и не бих!

# 3
То трябва дасе случи вътре в теб,да почувстваш нужда и да го направиш мислено. Peace

# 4
  • Мнения: 185
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.
и аз така Peace

# 5
  • Мнения: 122
алл,сподели с нас какво е усещането за подобно изживяване?
убедена съм обаче ,че за всеки един от нас има неща,които трудно пизнаваме пред себе си ,а какво остава пред други хора.....



весела коледа!

# 6
  • Мнения: 2 019
не и няма да го направя Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 830
Бих искала да мога,определено има какво да кажа Embarassed

# 8
  • Мнения: 8 917
Сигурен съм, че никой от всички тук не се е изповядвал. Ако имаше къде, щяхте ли да го правите редовно и щяхте ли да си казвате всичко?
Не, изповядвам се единствено пред себе си.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Не съм го правила, но ако имаше къде, сигурно бих се възползвала...

# 10
  • Мнения: 10 758
Не съм се изповядвала, не мисля и да го правя.
Ако се изповядам, директно отчето ще ме прати в ада.

# 11
  • Мнения: 2 978
Обикновенно приятелите са за това...Говоря за изслушването Wink

А опрощение...хм Thinking..малко странно ми звучи..ако се изповядам, после мога пак отново да си направя греховете..така ли?
 Sunglasses Laughing

# 12
  • Мнения: 11 013
Бих се изповядала пред друг човек само ако чувствам, че от това ще ми олекне.

# 13
  • Мнения: 3 537
Ами не съм, до сега. Grinning

# 14
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 859
Е, не, нямам католически наклонности Simple Smile

# 15
  • Мнения: 100
алл,сподели с нас какво е усещането за подобно изживяване?
убедена съм обаче ,че за всеки един от нас има неща,които трудно пизнаваме пред себе си ,а какво остава пред други хора.....



весела коледа!

Никога не съм го правил. Дори и пред себе си.

Весела Коледа на теб, Весела Коледа на Всички !!!

# 16
  • Мнения: 10 758
Весела КОледа и на деб, ол.И много целувки от мен  bouquet

# 17
  • Мнения: 221
не
Весела Коледа на всички и дано 2007 да е по-добра от 2006  Hug

# 18
  • Мнения: 6 443
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.

И аз така Peace

# 19
  • Мнения: 1 568
Правила съм го-заради себе си!

# 20
  • Мнения: 1 841
Правила съм го-заради себе си!

И аз така. Идеята е не след изповедта да започнеш да грешиш на нова сметка, а да се разкаеш и да не правиш поне същите грехове, за които съжаляваш.

# 21
  • Мнения: 2 309
Не не съм ходила да се изповядвам,иначе се чудя,кое е по-добре?
Да имам приятелка и да й пълня тиквата с моите положително-отрицателни емоции или да ходя при изперкал психолог,който би имал същата нужда от такъв?!?!?!?

# 22
# 23
  • Мнения: 44
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!
Православната църква също изисква изповед. Не си мислете обаче, че трябва да си кажете и майчиното мляко, като по филмите. Питат се по десетте божи заповеди. Все си направил нещо и си казваш. Казват ти, че е лошо, ти си знаеш и толкова. Е, можеш и да излъжеш. Ти решаваш.  Казват, че помагало  /изповядването/.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! ЗДРАВЕ, ПАРИ, ЛЮБОВ, ЩАСТИЕ И ЕВРОПЕЙСКО САМОЧУВСТВИЕ!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 530
Да, изповядвала съм се преди няколко години. Но беше след Великденски пост. Тази година не съм постила, няма и да се изповядам. А ми се иска.
Весела Коледа на всички.

# 25
  • Мнения: 61
не съм се изповядвал, не се изповядвам и няма да се изповядам Simple Smile ... аз не съм вярващ.

p.s. ама изповядването не е ли при католиците ? или и православните могат да ползват тази функция на църквата ?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Не и не знам дали някога бих направила такова нещо.

# 27
  • Мнения: 141
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.

Най-трудната част от живота на християнина е изповедта. Изповедта може да заличи греха, ако наистина е съпроводена с покаяние. Иначе си напълно права, че само Бог прощава греховете.
За съжаление в повечето случаи изповедта се състои в цитиране на списък от "грехове", а не споделяне и търсене на помощ.
За разлика от психоналазата, изповедта е безплатна, докато един час струвал доста.
Какво ли ще стане, ако се пробвам да ида на психоаналитик? Дали ще има сблъсък? Бъкан съм със странни идеи.

# 28
  • Мнения: 4 752
Само пред самата себе си.

# 29
  • Мнения: 87
"касиди" за теб ще бъда на промоция душо... Wink ще те оправя (изповядам де)  за без пари! Simple Smile

# 30
  • Мнения: 4 752
Sorry ама съм чиста като момина сълза и няма да се наложи да ползвам услугите ти Laughing

# 31
  • Мнения: 87
Sorry ама съм чиста като момина сълза и няма да се наложи да ползвам услугите ти Laughing
хех , изповедта не се прави само когато си мръсна... Wink

# 32
  • Мнения: 4 752
За съзнение говорим все пак. Както и да е...Никога не бих се изповядала, имам си свой собствен Бог-единствено пред него.

# 33
  • Мнения: 87
За съзнение говорим все пак. Както и да е...Никога не бих се изповядала, имам си свой собствен Бог-единствено пред него.
което ме навежда на мисълта , че все пак се изповядваш! ? Wink

# 34
  • Мнения: 4 752
И за да приключим темата ще кажа следното : Не се навеждай прекалено често. Никога няма начин да знаеш какво те дебне отзад.

# 35
  • Мнения: 87
И за да приключим темата ще кажа следното : Не се навеждай прекалено често. Никога няма начин да знаеш какво те дебне отзад.
Темата едва ли ще я приключим ние с теб , но по важното е да се изясни , че каквото и да те дебне отзад - всичко е въпрос на усещания! Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 2 381
Наистина е добре да приключите с темата... Имам предвид Касиди и Тонколона Басова...

# 37
  • Мнения: 87
Ти актив ли трупаш..., или искаш да кажеш нещо по темата?!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 381
Не, не трупам актив. Каквото имах да казвам по темата съм го казала към началото на 2 стр. Просто измествате темата. Не съм искала да се заяждам.

# 39
  • Мнения: 1 100
 Историята помни случаи, в които някои папи /така ли е мн.число на "папа"/ са извършвали доста подли дела, дори измами  Twisted Evil  По-вероятно е да съществува бог, отколкото безкористни хора  Stop  А църквата е институция. Не мога да имам доверие на някакъв свещеник.  Rolling Eyes Ако човек наистина се покайва, тогава му е простено. Ако покаянието не е истинско и да отидеш в църква - каква полза? Tired

# 40
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Бих искала да мога,определено има какво да кажа Embarassed

И аз така! Embarassed

# 41
  • Мнения: 620
Честита Коледа на всички Laughing

Не съм се изповядвала никога.А ми се е искало....и аз съм правила много неща,за които ако мога да ги "излея" пред някой ,ще ми олекне адски много HugНе знам дали пред свещеник или пред приятел е по-добре,но при всички положения аз поне съм склонна да споделям неща,които ме терзаят с чужд човек SunglassesБлизките ми хора
не се опитват да ме разберат,а направо ме порицават....така,че май отчето ще ми свърши идеална работа,ще ме изслуша,ще си трае,а аз ще си тръгна с олекнала душичка .....и заредена с нови сили за следващите прегрешения,които е сигурно,че ще направя Laughing Wink Sunglasses

# 42
  • Мнения: 743
Честита Коледа на всички Laughing

Не съм се изповядвала никога.А ми се е искало....и аз съм правила много неща,за които ако мога да ги "излея" пред някой ,ще ми олекне адски много HugНе знам дали пред свещеник или пред приятел е по-добре,но при всички положения аз поне съм склонна да споделям неща,които ме терзаят с чужд човек SunglassesБлизките ми хора
не се опитват да ме разберат,а направо ме порицават....така,че май отчето ще ми свърши идеална работа,ще ме изслуша,ще си трае,а аз ще си тръгна с олекнала душичка .....и заредена с нови сили за следващите прегрешения,които е сигурно,че ще направя Laughing Wink Sunglasses

newsm10 newsm10

# 43
Бих се изповядала, ако имаше къде! Само не знам как ще се чувства, този на който се изповядвам! Ще запази ли самообладание Laughing

# 44
  • Мнения: 3 164
                                        ЧЕСТИТА  КОЛЕДА!!!!

и аз за сега не съм се изповядвала.преди няколко години най-съвестно постих преди Коледа(като си спазвах всичко както си е по канон) и като отидох на сутринта на 25.12. на църква за нафора и очаквах, че отчето ще ме изповяда, но аз така и не разбрах имаше ли стая определена за тази цел Rolling Eyes а и не попитах Embarassed

# 45
  • Мнения: 1 517
Пред свещеник - не. Пред собствената си съвест - да (и може би по този начин и пред Бога).
Има неща в моя живот, за които съжалявам и НЕ бих ги повторила. Има, обаче и такива, за които искрено и от сърце се разкайвам и съжалявам, че се е стигнало до там, но ако пак трябва да взема решение, то ще е същото  Sad

   Църкви - мъркви, джамии - мамии...Бог е един и вижда всичко! Важното е какво ти е на сърцето и на душата, а не колко свещи си запалил. Ако вътре в себе си почувстваш, че си сгрешил и истински съжаляваш, едва ли е важно толкова, че не си го казал и на отчето.
 Peace

Весела Коледа и Щастлива Нова Година на всички!!!!!!!!!!!  Hug  Hug  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 38 619
Ха Ха.  LaughingМай аз съм единствения човек във Форума, който се е изповядвал в църква.


Честно казано, това беше преди 10тина години. И сега мога да го направя ама като си представя че ще седна да си редя греховете пред нашия шишко свещеник и направо смях ме хваща. Пък и три дни и три нощи няма да ми стигнат докато ги изредя. А опашката по празници е голяяма. Затова и не се изповядвам и причастие не взимам. Пък и новата ни църква хич не ме кефи. Ако се сещате за коя говоря.

Затова ще си ходя грешна и щастлива. Айде Весели празници на всички!

# 47
  • Мнения: 87
Затова и не се изповядвам и причастие не взимам.
не , че ми е приятно да съм ти контра...обаче имаш ли идея коя религия (по-точно разклонение) взимат причастия?!

# 48
  • Мнения: 801
аз се изповядах един-единствен път, преди 4 години в един манастир край Търново......

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 21:17 от фурор

# 49
  • Мнения: 830
Я кажи как става че ми взе интереса Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 38 619
Затова и не се изповядвам и причастие не взимам.
не , че ми е приятно да съм ти контра...обаче имаш ли идея коя религия (по-точно разклонение) взимат причастия?!

Явно не си се сетил сам за коя църква става дума в моя пост.

Говоря за католическата църква. В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин. А това че много хора не знаят за какво става въпрос показва колко сме в час българите със каноните на собствената си религия. Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 87
Явно не си се сетил сам за коя църква става дума в моя пост.
напротив - въпросът ми си беше риторичен!

В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин.
...защо просто не наречеш нещата с истинските  им имена тогава?! Може и да ни впечатлиш повече!

А това че много хора не знаят за какво става въпрос показва колко сме в час българите със каноните на собствената си религия. Twisted Evil
...ами аз претенции да познавам Християнството и всичките му разклонения и секти - нямам!
Но за това пък си имаме теб - предполагам ще ни осветлиш с познанията си?

# 52
  • София
  • Мнения: 38 619
Ей че заядливи са някои хора днес...
Сори за оффа.

# 53
  • Popovo
  • Мнения: 571

   Църкви - мъркви, джамии - мамии...Бог е един и вижда всичко! Важното е какво ти е на сърцето и на душата, а не колко свещи си запалил. Ако вътре в себе си почувстваш, че си сгрешил и истински съжаляваш, едва ли е важно толкова, че не си го казал и на отчето.
 Peace

Весела Коледа и Щастлива Нова Година на всички!!!!!!!!!!!  Hug  Hug  Hug

# 54
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 503
Бих се изповядала, вярваща съм и мисля че това би ми донесло успокоение, по-евтин вариант от психоанализата и по-ефективен. Но къде newsm78

# 55
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 503




Говоря за католическата църква. В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин.
[/quote]


Абсолютно вярно, майка ми пости всяка година двата поста и след това има изповед и причастие. Само че ги получава в църква в провинцията. Чудя се дали има в София нормална църква със свестни попове, които да не са пияни-заляни по тези мероприятия Rolling EyesОт моя опит в Ал. Невски и една църква в Хиподрума отците са толкова неадекватни и така те претупват,
че излизаш с чувството, че всичко е опорочено и се губи целия смисъл на изповедта.

# 56
  • Мнения: 620





Чудя се дали има в София нормална църква със свестни попове, които да не са пияни-заляни по тези мероприятия Rolling EyesОт моя опит в Ал. Невски и една църква в Хиподрума отците са толкова неадекватни и така те претупват,
че излизаш с чувството, че всичко е опорочено и се губи целия смисъл на изповедта.

Да ти споделя......май няма такива попове дето търсиш ConfusedИли поне са адска рядкост,лични наблюдения Sunglasses Laughing

# 57
  • Мнения: 830
Сега се сетих на работа минава един поп да си плаща покупките и на касата една многоо хубава касиерка Winkче онзи и вика :"Много си хубава ма с тез дълги коси и красиво лице........"че как да се изповядам ми кажете ,пък ми се ще Mr. Green


пп.това не е виц,а действителност

# 58
  • Мнения: 1 731
Бих се изповядала, ако имаше къде! Само не знам как ще се чувства, този на който се изповядвам! Ще запази ли самообладание Laughing

 hahaha Hug Hug Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 38 619




Говоря за католическата църква. В православната също има изповед и причастие. Само че се нарича по друг начин.


Абсолютно вярно, майка ми пости всяка година двата поста и след това има изповед и причастие. Само че ги получава в църква в провинцията. Чудя се дали има в София нормална църква със свестни попове, които да не са пияни-заляни по тези мероприятия Rolling EyesОт моя опит в Ал. Невски и една църква в Хиподрума отците са толкова неадекватни и така те претупват,
че излизаш с чувството, че всичко е опорочено и се губи целия смисъл на изповедта.
[/quote]

Има една малка църква на ул. "Люлин планина". Питай за отец Христо.

# 60
  • Мнения: 2 386
Аз май във форума се изповядвам.. newsm78  Joy
Иначе -не,не мисля.

# 61
Изповядвам се редовно...

Поне пред себе си, но и често попадам на добри слушатели:)

Определено ми помага. Най - малкото когато се опитвам да обясня нещо на друг търсейки най-то4ните думи 4есто намирам и много отговори, които не съм достигал преди.

Така, че дерзайте:)

# 62
  • Мнения: 929
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.
Като видях темата и аз това си помислих. Едвали ще ми олекне като кажа но отчето всичко,което ме тормози.

# 63
  • Мнения: 949
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.
Като видях темата и аз това си помислих. Едвали ще ми олекне като кажа но отчето всичко,което ме тормози.
Peace

# 64
  • Мнения: 15 654
Изповядвала съм се много пъти защото съм религиозна. Отиваш при поп който не познаваш казваш си всичко и готово. Няма нищо страшно. Даже е по-лесно да го направиш пред човек, който може никога да не видиш повече

# 65
  • Мнения: 364
Да, поне веднъж годишно.

# 66
  • Мнения: 208
Да - веднъж - бях на 12-13 години. Тогава се отказах да посещавам църквата и от всякакви подобни мероприятия. Моите разбирания за морал и добрина не се припокриват с нейните  Stop

# 67
  • Мнения: 2 891
Е, не, нямам католически наклонности Simple Smile

Православните също се изповядват  Peace

# 68
  • Мнения: 966
Не съм го правила, защото не вярвам, че изповедта може да ми изкупи  греха или отчето да ми го опрости. Опрощава само  Господ.

И аз така Peace
Peace

# 69
Естествено , че само Бог прощава ! Но самия акт ти да се замислиш за своя живот и какво правиш е вече нещо. А Христос със своята кръстна смърт и Възкресение е изкупил всичко и от нас е нужно само да отворим сърцето си за него!..........Ако си мислиш , че е леко на свещеника да направи изповед - жестоко се лъжеш.  Тук само може да си припомним  един наш писател който казва така - "....Боже колко мъка има по този свят....".

# 70
  • Мнения: 8 999
Е, и като се изповядаш - какво? Признат грях - половин грях! Дрън, дрън...Ако някога заимам нужда да се изповядам, значи много съм го загазила и емоционално, и нравствено и нещо категорично куца в морала ми. По-добре да се предам на Полицията.

# 71
  • Мнения: 364
Естествено , че само Бог прощава ! Но самия акт ти да се замислиш за своя живот и какво правиш е вече нещо. А Христос със своята кръстна смърт и Възкресение е изкупил всичко и от нас е нужно само да отворим сърцето си за него!..........Ако си мислиш , че е леко на свещеника да направи изповед - жестоко се лъжеш.  Тук само може да си припомним  един наш писател който казва така - "....Боже колко мъка има по този свят....".

Подкрепям!  Hug Hug Hug

# 72
  • Мнения: 3 647
Сигурен съм, че никой от всички тук не се е изповядвал. Ако имаше къде, щяхте ли да го правите редовно и щяхте ли да си казвате всичко?
da da da 
нито пред мъж нито пред пастор
 Twisted Evil

# 73
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз съм се изповядвала - след великденски пост, за да взема причастие - не става без изповед.

Истината обаче е, че по време на изповедта отчето ми каза някои неща, които силно ми подействаха.А след този акт, в живота ми се случиха много положителнинеща със завидна концентрация.
Наистина действа пречистващо.

# 74
  • Мнения: 247
Да до сега 2 пъти на коледните пости и сега на великденските. Аз също се почуствах доста положително след изповедта  Peace

# 75
  • София
  • Мнения: 3 390
Не, не съм се изповядвала.

# 76
  • Мнения: 393
Аз съм се изповядвала - след великденски пост, за да взема причастие - не става без изповед.

Истината обаче е, че по време на изповедта отчето ми каза някои неща, които силно ми подействаха.А след този акт, в живота ми се случиха много положителнинеща със завидна концентрация.
Наистина действа пречистващо.
  :peace:Radvam se za teb,a moje li chovek ,koito ne e ot vashata eparhia da se izpoviada pri tozi otec?Do kolkoto znam mai ne,no shte sam blagodarna,ako moje da mi kajesh poveche.Az sam se izpoviadvala 1 pat i ...niakak si...beshe fars Sad
  No moje bi prosto ne e bilo den ili pak triabva da si nameria drug sveshtenik,koito da ne e super zaet...I zatova,ako moje -molia za otgovor:) Laughing

Ekcnpec: Моля, пишете на кирилица...!

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 19:02 от Анакондьо

# 77
  • Мнения: 1 353
Не, не съм и не бих. Ако имаш да споделяш нещо имаш за това приятели.

# 78
  • София
  • Мнения: 38 619
Ох, ако тръгна да се изповядвам. Отчето ще се заяде за църковен брак, кръщене на детето, защо не ходя редовно на църква и още какво ли не. Най-важно е да можем да си простим сами на себе си.

# 79
  • Мнения: 2 407
Не съм и не мисля, че бих.Някакси ми е тъпо да си кажа нещо интимно пред друг.

# 80
  • Мнения: 220
Някакси ми е тъпо да си кажа нещо интимно пред друг.
Намери си някоя изповедничка тогава.Така ще го кажеш пред друга 

п.п.Е определено не го възприемам тоя твоя мотив

# 81
  • Мнения: 338
Не, в същинския смисъл на думата

Общи условия

Активация на акаунт