КРУИЗИ /Тема 17/

  • 51 563
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Не знам дали ще ви устройва като цена, но все пак давам идея: https://www.twelvetransfers.co.uk/destinations/cruise-port-taxi- … n-taxi-transfers/

Има и автобуси: https://www.rome2rio.com/map/Southampton-Port/London-Luton-Airport-LTN#r/Bus

Последна редакция: чт, 12 окт 2023, 17:34 от Shantal

# 661
  • гр. София
  • Мнения: 4 799
Вчера или онзи ден е станал голям пожар на паркинга  на летище Лутън и е било затворено. Вероятно полетите вече са възстановени, но все пак проверете предварително.

# 662
  • гр. София
  • Мнения: 215
Ох, ново 20...мъжо не хареса корабите, които набелях от Атина Пиреа и сега гледам круизи от Барселона, Рим и други лесни за стигане начални дестинации. Та спрях се на:
MSC Grandiosa
R C OASIS OF THE SEAS
MSC Seaview
 Costa Toscana през Crusit ми дава, че 2ма възрастни с 2 деца няма опция за настаняване
Costa Smeralda
Търсих някакви класации на кораби и от тук https://gettraveling.com/cruise-ship-facts-and-statistics?sortfi … market=P&market=L ми дава OASIS OF THE SEAS като най-добър от изброените.
Децата са на 5 и 8 години и трябва да има повечко неща за праведе на кораба, които ще им харесат.
Ето примерна програма https://crusit.bg/kruizi/7-dni-ispania-frantsia-italia-07m732?pe … 32?period=2024-06
Моля, ако някои е бил с деца или въобще на някой от корабите да ме насочи с някой джокерче какво е в + и -

Другото, което ме тревожи, че от сега полети няма обявени за началото на Юни. Да рискувам ли да запазя круиза сега, пък после полети...Рим юни ми се струва, че няма да е много евтин като полети.

Препоръчам RC OASIS OF THE SEAS, защото ми е любимият кораб на който съм била досега и е у - ни - ка - лен! Costa Smeralda е много нов и сигурно е хубав, но RC е класи над COSTA безапелационно Heart

Весело, което и да изберете Simple Smile

Ние на 20.10.23г пък заминаваме за Япония, където ще сме със Celebrity Millennium (Oct 24 - Nov 5) за круиз по Япония и Южна Корея, дано имаме късмет с времето и после ще разказвам Heart

Anchor

# 663
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 804
Ох, ново 20...мъжо не хареса корабите, които набелях от Атина Пиреа и сега гледам круизи от Барселона, Рим и други лесни за стигане начални дестинации. Та спрях се на:
MSC Grandiosa
R C OASIS OF THE SEAS
MSC Seaview
 Costa Toscana през Crusit ми дава, че 2ма възрастни с 2 деца няма опция за настаняване
Costa Smeralda
Търсих някакви класации на кораби и от тук https://gettraveling.com/cruise-ship-facts-and-statistics?sortfi … market=P&market=L ми дава OASIS OF THE SEAS като най-добър от изброените.
Децата са на 5 и 8 години и трябва да има повечко неща за праведе на кораба, които ще им харесат.
Ето примерна програма https://crusit.bg/kruizi/7-dni-ispania-frantsia-italia-07m732?pe … 32?period=2024-06
Моля, ако някои е бил с деца или въобще на някой от корабите да ме насочи с някой джокерче какво е в + и -

Другото, което ме тревожи, че от сега полети няма обявени за началото на Юни. Да рискувам ли да запазя круиза сега, пък после полети...Рим юни ми се струва, че няма да е много евтин като полети.

Препоръчам RC OASIS OF THE SEAS, защото ми е любимият кораб на който съм била досега и е у - ни - ка - лен! Costa Smeralda е много нов и сигурно е хубав, но RC е класи над COSTA безапелационно Heart

Весело, което и да изберете Simple Smile

Ние на 20.10.23г пък заминаваме за Япония, където ще сме със Celebrity Millennium (Oct 24 - Nov 5) за круиз по Япония и Южна Корея, дано имаме късмет с времето и после ще разказвам Heart

Anchor
Страхотно Ще качвате снимки и ще разказвате после .Ние се спряхме на грандиоза основно заради Тунис ( Картаген). Цената и за 2та беше една и съща, очаквах RC да е повече между другото.

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Тунис е единственото място в круизната ми биография, на което сме взимали корабна екскурзия.

# 665
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 804
Тунис е единственото място в круизната ми биография, на което сме взимали корабна екскурзия.
Ще споделиш ли защо, аз като цяло си организирам сама всичко. Чудех се за там, понеже Картаген е наблизо до порта на Ла гулет. Четох, че има таксита и те разхождат за прилична сума.

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Преди повече от 10 години е било, но бях гледала снимки и ми се строи много мизерно. И беше мизерно. От порта до Сиди Бу Саид е двайсетина минути, но се минаваше покрай разни порутени сгради и навсякъде едно миризливо, изобщо не бяхме впечатлени. Дано има някакво развитие в положителна посока оттогава.
С такси или частен трансфер е ок, но с обществен транспорт (ако има такъв) не бих тръгнала.

# 667
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 804
Преди повече от 10 години е било, но бях гледала снимки и ми се строи много мизерно. И беше мизерно. От порта до Сиди Бу Саид е двайсетина минути, но се минаваше покрай разни порутени сгради и навсякъде едно миризливо, изобщо не бяхме впечатлени. Дано има някакво развитие в положителна посока оттогава.
С такси или частен трансфер е ок, но с обществен транспорт (ако има такъв) не бих тръгнала.
О да, определено ще е такси, защото ще сме с децата. Много се напрягам с организираните екскурзии, не виждам това, което искам. Освен това много бързо разглеждам и мразя разтакаването. Смятам да разгледаме Картаген и ако остане време Сиди Бу Саид. На Медината не държа, не купувам сувенири и други такива за познати и съм се нагледала на цигания и пазарлъци в Египет 🤣

# 668
  • Мнения: 1 122
Ние също взехме корабна екскурзия в Тунис и не съжалявам. Бяхме с детето, тогава беше на 6г.
В нито един момент не съм имала чувството, че нещата се пришпорват.
Екскурзовода беше местен, разказваше увлекателно, и на всички места имахме достатъчно време да се пошляем и сами.

# 669
  • Мнения: 66
Здравейте,
Включвам се, за да разкажа за круиз Френска ривиера с МSC Seaview. За нас беше втори круиз, първия беше Гръцки острови. Тръгването беше от Генуа, защото когато резервирах круиза, полетите до там бяха най-евтини.
Кораба ни хареса много, организацията също беше страхотна, в ресторантите не сме чакали за нищо. Имаше много голям избор храна.

Ден 1: Ла Специя - ние ходихме до Пиза, взехме си влак. Много исках и Cinque Terre, но времето, което ни оставаше не беше много и не исках да рискувам.
Ден 2: Рим Чивитавекия - отидохме до Рим, ходили сме 3-4 пъти там, та се разходихме до Колизеума и фонтана, хапнахме сладолед и така. Отново с влак, около час в посока.
Ден 3: По вода - на кораба има толкова много развлечения, че изобщо не е скучно.
Ден 4: Палма Де Майорка - Наехме си скутер за 45 евро и обиколихме целия остров. Беше уморително, но си заслужаваше. Видяхме почти всички популярни места и красиви гледки.
Ден 5: Барселона - тук също сме били няколко пъти, затова както и в Рим се разходихме в централната част, направих лек шопинг и се върнахме на кораба.
Ден 6: Кан - като слязохме от кораба директно отидохме към Монте Карло (с влак), пътя е около 50-60 минути и е много красиво. Френската ривиера ни впечатлни най-много, наистина е много красиво и чисто. След това ни остана и малко време да разгледаме и Кан.
Ден 7: Генуа и слизане от кораба.

Това е много съкратен разказ, ако някой има нужда от информация и подробности съм на линия. Прибрахме се преди 3 дни, така че инфото ще е съвсем прясно.

# 670
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 804
Имам питанка.  Ще си взимам билети за отиване и връщане до Барселона. Отиването го планувам ден предварително преди круиза, но връщането ще взема за същия ден полети. Кораба пише, че пристига в 8 часа. За колко време долу горе става смъкването от караба+ взимане на багаж? Има полет за 13 часа, но не мисля, че ще успеем да го хванем...?

# 671
  • гр. София
  • Мнения: 4 799
Малко е рисково, но при добра организация на кораба (а и ваша), мисля че ще успеете. Кажете на кораба да ви предвидят в по-ранна група за слизане.

# 672
  • Мнения: 739
Имам питанка.  Ще си взимам билети за отиване и връщане до Барселона. Отиването го планувам ден предварително преди круиза, но връщането ще взема за същия ден полети. Кораба пише, че пристига в 8 часа. За колко време долу горе става смъкването от караба+ взимане на багаж? Има полет за 13 часа, но не мисля, че ще успеем да го хванем...?
При пристигане на кораба в 7ч, слязохме в 11:45.

# 673
  • Русе
  • Мнения: 692
Имам питанка.  Ще си взимам билети за отиване и връщане до Барселона. Отиването го планувам ден предварително преди круиза, но връщането ще взема за същия ден полети. Кораба пише, че пристига в 8 часа. За колко време долу горе става смъкването от караба+ взимане на багаж? Има полет за 13 часа, но не мисля, че ще успеем да го хванем...?

Ако не си оставяте багажа да ви го изнасят, можете да слезете сравнително бързо.
За по сигурно си предвидете и такси до летището.

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
И кажете, че бързате за полет, да ви свалят с първите групи. До летището се стига бързо.

Общи условия

Активация на акаунт