КРУИЗИ /Тема 17/

  • 51 749
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 815
Такси как хващате от порта на Барселона. Има ли на място там да чакат? Кога трябва да си заявя по-ранното слизане от кораба( в случая msc Grandiosa) още с качването или предишния ден? За багажа също има ли възможност да откажат да ми го оставят? Вариантите за полети са ми 13 часа и 22.30 часа. Някакси не ни се седи до 22.30 с 2 деца и куфари 🤣

# 676
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Имам питанка.  Ще си взимам билети за отиване и връщане до Барселона. Отиването го планувам ден предварително преди круиза, но връщането ще взема за същия ден полети. Кораба пише, че пристига в 8 часа. За колко време долу горе става смъкването от караба+ взимане на багаж? Има полет за 13 часа, но не мисля, че ще успеем да го хванем...?
притеснителното  е , че обикновено 2 часа предварително ви искат на летището.
Има една тънкост която може да ползвате , оставяте багажа при себе си , не изчаквате да ви включват в разни групи и ред за слизане и най нахално тръгвате с багажа към изхода и заобикаляйки всички с постояното повтаряне на фразата ''бързаме за самолета'' Simple Smile . Другата питанка е точно във вашето пристанище дали голяма част от пътниците се качват/слизат , може да е междинно пристанище за повечето групи и натоварването на трапа да не е голямо.

# 677
  • Мнения: 292
Вариантите за полети са ми 13 часа и 22.30 часа. Някакси не ни се седи до 22.30 с 2 деца и куфари 🤣
В Барселона има много и удобни места, където да си оставите куфарите за деня. Ще закусите спокойно на кораба, ще спечелите цял ден в Барселона и няма да се стресирате с гонене на самолета. Аз лично не бих се замислила и бих избрала късния полет.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 4 743
Само веднъж сме бързали да слизаме и отидох на рецепцията след като ни бяха оставили етикетите и списъка за слизане. Обясних, че бързаме за ранен полет и ми дадоха други, с някоя от първите групи.
В случая бих постъпила, както foundy предлага. В Барселона винаги има какво да се прави.

# 679
  • Мнения: 181
Ставате по-раничко,закусвате,ако държите на закуската,багажа не предавате,а оставате при вас и едни от първите слизате.Точно така направихме на кораб Грандиоза.Никакъв проблем.

# 680
  • Русе
  • Мнения: 692
Гледам круиз при който последните 2 дни стои на котва в едно и също пристанище. Дали може да се напусне кораба последната вечер, а не сутринта?  Полетите са късно вечер и като разцъквам цените - просто разликата е 200 евро на човек в различните дни.

# 681
  • Мнения: 5 140
Гледам круиз при който последните 2 дни стои на котва в едно и също пристанище. Дали може да се напусне кораба последната вечер, а не сутринта?  Полетите са късно вечер и като разцъквам цените - просто разликата е 200 евро на човек в различните дни.
Да, може.

# 682
# 683
  • Мнения: 574
https://cruisenews.bg/news/16975224001167/barselona-zatvarya-tse … vZ8PEApPz0bszbxjg
 За съжаление, още от този месец. Едно от най- лесните пристанища за качване.

# 684
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Привет. Може и да съм писала преди, не помня...
Как да търся круизи в Карибите, които не включват САЩ - нямаме визи. По-скоро кои компании?

# 685
  • Русе
  • Мнения: 692
Привет. Може и да съм писала преди, не помня...
Как да търся круизи в Карибите, които не включват САЩ - нямаме визи. По-скоро кои компании?
Най-често начална точка на тези круизи са Мартиника - Форт дьо Франс,  Гваделупа -  Поант-а-Питр
и Барбадос- Бриджтаун.
За компании - MSC  и COSTA.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 4 608
https://cruisenews.bg/news/16975224001167/barselona-zatvarya-tse … vZ8PEApPz0bszbxjg
 За съжаление, още от този месец. Едно от най- лесните пристанища за качване.

Ее, много лошо. Имам там спирка догодина. Ще следя за съвети за придвижването до града.

# 687
  • София
  • Мнения: 3 774
Здравейте, следва 6-ти круиз за тази година...
11 дни - € 479 - MSC POESIA
Ако имате въпроси, съм насреща, но след круиза...
Пътувайте и бъдете здрави!

# 688
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте! Някой да се е качвал скоро на Costa Deliziosa ?
Харесах си круиз "Адриатическо море от/до Дубровник" , с този кораб, но е много вехт....и се чудя...

# 689
  • Мнения: 181
Здравейте,някой да сподели за пристанище Лимасол?
Как става придвижването до центъра?

Общи условия

Активация на акаунт