КРУИЗИ /Тема 17/

  • 51 301
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 570
Близо е центъра, пеша стигнахме. Ние бяхме с екскурзия от караба. Първо пешеходна разходка и след това с автобус. Красиво е.

# 691
  • Плевен
  • Мнения: 858
Здравейте,
Включвам се, за да разкажа за круиз Френска ривиера с МSC Seaview. За нас беше втори круиз, първия беше Гръцки острови. Тръгването беше от Генуа, защото когато резервирах круиза, полетите до там бяха най-евтини.
Кораба ни хареса много, организацията също беше страхотна, в ресторантите не сме чакали за нищо. Имаше много голям избор храна.

Ден 1: Ла Специя - ние ходихме до Пиза, взехме си влак. Много исках и Cinque Terre, но времето, което ни оставаше не беше много и не исках да рискувам.
Ден 2: Рим Чивитавекия - отидохме до Рим, ходили сме 3-4 пъти там, та се разходихме до Колизеума и фонтана, хапнахме сладолед и така. Отново с влак, около час в посока.
Ден 3: По вода - на кораба има толкова много развлечения, че изобщо не е скучно.
Ден 4: Палма Де Майорка - Наехме си скутер за 45 евро и обиколихме целия остров. Беше уморително, но си заслужаваше. Видяхме почти всички популярни места и красиви гледки.
Ден 5: Барселона - тук също сме били няколко пъти, затова както и в Рим се разходихме в централната част, направих лек шопинг и се върнахме на кораба.
Ден 6: Кан - като слязохме от кораба директно отидохме към Монте Карло (с влак), пътя е около 50-60 минути и е много красиво. Френската ривиера ни впечатлни най-много, наистина е много красиво и чисто. След това ни остана и малко време да разгледаме и Кан.
Ден 7: Генуа и слизане от кораба.

Това е много съкратен разказ, ако някой има нужда от информация и подробности съм на линия. Прибрахме се преди 3 дни, така че инфото ще е съвсем прясно.

Здравей и много благодаря за споделеното. И на нас ни предстои поредно пътуване по тази дестинация и, въпреки, че вече няколко пъти сме слизали в тези градове, имам няколко въпроса.
За Пиза от Ла Специя - Далече ли е гарата, в Пиза на коя гара слязохте и за колко време разгладахте?
За Палма де Майорка - много ми се иска да идем до пещерите, но не мога да реша как да отидем до тях - дали с градски транспорт, дали с такси или по друг начен. 4 човека сме.
Моля за Марсилия някой ходил да сподели. Били сме 3 пъти, но все в града. Иска ми се до Екс ен Прованс да идем. С влак ли е най-удобно?
Благодаря за отговорите.!
Да се похваля: от Аида ни дадоха желаната кабина - по широка и с легла на два етажа. Оооо   йеее!

# 692
  • Мнения: 130
Гръцки острови-Санторини,Миконос,Милос,Родос-юни месец е добър период за круиз предполагам,споделете,ако сте били в този период?Мъжът ми иска през септември,но аз съм планувала друго за тогава и не знам как е по-добре да ги подредя.Може и да разменя периодите,за септември исках Азорските острови самоорганизирано.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 4 723
Сега, края на септември бяхме по гръцките острови, беше много топло.

# 694
  • На зелено
  • Мнения: 658
Здравейте, имам въпрос във връзка с промоция на Аида, свързана с децата.
При резервация през месец Октомври, децата са free за периода от Май до Октомври 2024. Това важи за пакетите Premium и Premium All inclusive. Опитвам се да открия точно разликата като променям дати, пакети и т.н., но не успявам. Някой скоро резервирал ли е и за дете над 2 години? Как се тарифират те? Искам да разбера дали реално си струва бързането в резервирането до края на месеца или е рекламен трик.

# 695
  • Мнения: 1 177
Rovaniemi, досега не сме плащали за децата с Аида. Последно като пътувахме с тях бяха на 7 и 11.

# 696
  • Мнения: 518
besyto, явно поне година не сте пътували с Аида.
Вече доста от круизите им са с доплащане за децата, особено летните.

Rovaniemi, гледах и аз тази промоция, но реших, че няма особен смисъл да се бърза.
Ние си бяхме купили круиз с Премиум пакет 10 месеца по-рано, а около 2-3 месеца преди круиза Варио кабините бяха с около 600 евро по-малко. Колкото бяхме платили за децата 2 по 300 евро. Та тази промоция не ми се струва много примамлива, на мен лично.

# 697
  • Мнения: 290
Аз тази година резервирах два круиза с Aida - единият беше за септември, другият - за края на декември и за двата двете деца не бяха таксувани. Не съм попадала на техни круизи, в които се заплаща за децата, но е възможно сега да започват да въвеждат тази политика.

# 698
  • На зелено
  • Мнения: 658
Сега чеквах пак за Аида. За този кораб, тези градове и тези дати, които искаме въобще не предлагат Vario тарифа. Тоест, затова като слагам децата не се променя и цената. Утре ще пратя запитване и към dreamlines да видим те каква цена ще ми дадат, защото имат с полет.

# 699
  • Мнения: 518
https://aida.de/finden/NO13231216/VARIO#weitere-kabinen

Това е нашият круиз от 15.12 до 29.12
Цена за двама възрастни  е 3198, с децата става 3648.
За същият круиз, но от 9.12 до 22.12 децата са безплатно.

# 700
  • София
  • Мнения: 108
Здравейте,
Включвам се, за да разкажа за круиз Френска ривиера с МSC Seaview. За нас беше втори круиз, първия беше Гръцки острови. Тръгването беше от Генуа, защото когато резервирах круиза, полетите до там бяха най-евтини.
Кораба ни хареса много, организацията също беше страхотна, в ресторантите не сме чакали за нищо. Имаше много голям избор храна.

Ден 1: Ла Специя - ние ходихме до Пиза, взехме си влак. Много исках и Cinque Terre, но времето, което ни оставаше не беше много и не исках да рискувам.
Ден 2: Рим Чивитавекия - отидохме до Рим, ходили сме 3-4 пъти там, та се разходихме до Колизеума и фонтана, хапнахме сладолед и така. Отново с влак, около час в посока.
Ден 3: По вода - на кораба има толкова много развлечения, че изобщо не е скучно.
Ден 4: Палма Де Майорка - Наехме си скутер за 45 евро и обиколихме целия остров. Беше уморително, но си заслужаваше. Видяхме почти всички популярни места и красиви гледки.
Ден 5: Барселона - тук също сме били няколко пъти, затова както и в Рим се разходихме в централната част, направих лек шопинг и се върнахме на кораба.
Ден 6: Кан - като слязохме от кораба директно отидохме към Монте Карло (с влак), пътя е около 50-60 минути и е много красиво. Френската ривиера ни впечатлни най-много, наистина е много красиво и чисто. След това ни остана и малко време да разгледаме и Кан.
Ден 7: Генуа и слизане от кораба.

Това е много съкратен разказ, ако някой има нужда от информация и подробности съм на линия. Прибрахме се преди 3 дни, така че инфото ще е съвсем прясно.

Здравей и много благодаря за споделеното. И на нас ни предстои поредно пътуване по тази дестинация и, въпреки, че вече няколко пъти сме слизали в тези градове, имам няколко въпроса.
За Пиза от Ла Специя - Далече ли е гарата, в Пиза на коя гара слязохте и за колко време разгладахте?
За Палма де Майорка - много ми се иска да идем до пещерите, но не мога да реша как да отидем до тях - дали с градски транспорт, дали с такси или по друг начен. 4 човека сме.
Моля за Марсилия някой ходил да сподели. Били сме 3 пъти, но все в града. Иска ми се до Екс ен Прованс да идем. С влак ли е най-удобно?
Благодаря за отговорите.!
Да се похваля: от Аида ни дадоха желаната кабина - по широка и с легла на два етажа. Оооо   йеее!
До Екс ен Прованс пътувахме с автобус. Като слязохме от кораба, повървяхме около 5 мин до автобуса, който е безплатен и ни откара до града. В близот имаше спирка на метрото и се качихме до автогарата. Автобусите бяха до колкото си спомням на често. Градчето си заслужава да се види!

# 701
  • Мнения: 1 054
КРУИЗ "3 КОНТИНЕНТА"
започна изпълнението на този маршрут на Селестийл, но за съжаление и по понятни причини има разместване в пристанищата с оглед конфликта в Израел. Пристанищата Порта Саид и Ашдод са премахнати и на тяхно място са сложени Крит и Александрия. По този начин посещението на "светите земи" е вън от плановете, но пък остава Египет. Жалко, нали?

# 702
  • Мнения: 267
КРУИЗ "3 КОНТИНЕНТА"
започна изпълнението на този маршрут на Селестийл, но за съжаление и по понятни причини има разместване в пристанищата с оглед конфликта в Израел. Пристанищата Порта Саид и Ашдод са премахнати и на тяхно място са сложени Крит и Александрия. По този начин посещението на "светите земи" е вън от плановете, но пък остава Египет. Жалко, нали?
Да, много жалко.
Ето и нещо много интересно и само за приключенци
https://trip.dir.bg/novini/nyama-korab-nyama-priklyuchenie-trigo … o-sveta-se-otlaga
Сбъдната мечта за пътешествениците - тригодишен круиз, обикалящ земното кълбо в търсене на вечно лято, на сравнително достъпна цена 29 999 $.

# 703
  • Русе
  • Мнения: 688
Имам няколко въпроса за Аида- знам че основен език е немски, но надявам се на рецепция да говорят и други езици?
Има ли възможност за ползване на интернет и колко струва.
За вечеря в основен ресторант часовете фиксирани ли са?

# 704
  • Мнения: 518
BOSS SAMORAI,
На рецепцията говорят английски, вероятно не всички служители, но ще има с кой да се разберете.
Това е тарифата за интернет на борда, ако не можеш с Гугъл транслейт мога да помогна.
https://www.aida.de/fileadmin/user_upload/v4/Service_an_Bord/Sur … bortal_151214.pdf
Под основен ресторант, ако имаш предвид бюфет ресторантите, няма фиксирани часове.
За а ла карт и специалитетен ресторантите трябва предварителна резервация.

Общи условия

Активация на акаунт