КРУИЗИ /Тема 17/

  • 51 225
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Русе
  • Мнения: 688
BOSS SAMORAI,
На рецепцията говорят английски, вероятно не всички служители, но ще има с кой да се разберете.
Това е тарифата за интернет на борда, ако не можеш с Гугъл транслейт мога да помогна.
https://www.aida.de/fileadmin/user_upload/v4/Service_an_Bord/Sur … bortal_151214.pdf
Под основен ресторант, ако имаш предвид бюфет ресторантите, няма фиксирани часове.
За а ла карт и специалитетен ресторантите трябва предварителна резервация.
За ресторантите - няма ли такъв който е включен в цената и всяка вечер имаш определена маса и час. За бюфета ми е ясно.

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 17:32 от BOSS SAMORAI

# 706
  • Мнения: 175
Ресторантите на Аида са бюфети  - обслужваш се сам. Ресторанти с фиксирана маса и час, както на MSC, няма.

# 707
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Имам въпрос. От Ливорно до Пиза и Лука какъв е най-удобния, но и евтин вариант за разходка 1 ден.
https://www.shore-experience.com/it/transfer-pisa-e-lucca-da-livorno/
това ми излезе в чичо гугъл, някой ползвал ли ги е? Четох, че от пристанището си има път до центра на Ливорно, а тук пише, че те взимат от терминала.

п.с https://www.facebook.com/ShoreExperience/reviews
сега им погледнах ревютата, явно са читави

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 07:56 от Jeini

# 708
  • София
  • Мнения: 149
Включвам се с малко закъснение. Ние се завърнахме от гръцки острови с NCL JADE - Изкарахме си супер. Бяхме само аз и съпруга този път и не сгрешихме. Не знам поради каква причина, но на кораба нямаше почти никакви деца. Самия кораб не е много голям, има си всичко нямам забележки.

Относно храната - на нас ни хареса. Вечеряхме само в ресторантите със сервиз, редувахме ги. Азиатския също ни хареса. От а ла карт пробвахме стех хауса и беше наистина много вкусно. И самото обслужване беше на ниво.

Имахме пакет с напитки и към него по 150мин интернет на човек, според мен си заслужава цената (особено, ако го вземете на промоция като нас) Като недостатък към пакета е факта, че не ти влизат еспресо напитки (стартбъкс също) което за мен е много странно.

Забавления на борда имаше основно музика на живо, ние през деня повечето време бяхме на брега и не мога кажа. В театъра отидохме на 3 представления, но най много ми допадна шоуто им Elements. Беше посветено на сезоните и найстина беше впечатляващо.

Имахме 3 слизания с тендър лодки, като ми направи добро впечатление отганизацията. В дена на слизане от 6.00 сутринта се раздаваха билетчета, НО само за гости готови да тръгнат веднага. Реално след като закусихме си взимахме номерче и то беше извиквано почти веднага след това. Нямаше опачки и чакане.

Самите спирки, не знам какво да пиша за тях то е писано вече много. Ще споделя с по две думи за всяко.

Атина - ние шофирахме ден по рано, за да може да разгледаме. Разходихме се в кварталите в центъра в Плака, площад Монастираки, запазихме си час за по питие в бар с гледка към акропола давам линк. Според мен си струва гледката е уникална. На следващия ден рано отидихме до акропола, за да избегнем жегата и след това се отправихме към Пирея. Там само оставихме колата на паркинг и се качихме на борда.

2. Родос - тук си взехме скутер под наем. Бях го запазила предварително, но имаше много и на място също може да се вземе. С него отидохме на плаж - Tsambika хареса ни. След това мислехме да идем и до Линдос, но беше доста горещо и се отказахме. На връщане към стария град спряхме на малко плажче, където също много ни допадна казва се - Saint's Pitbull's Bay. След като върнахме скутера се раходиме и в стария град и с това приключихме деня на сушата.

3. Бодрум - направихме разхдка в центъра и пихме кафе на брега, напазарувахме подаръци и се прибрахме. Кораба спира почти в центъра на 10мин пеша.

4. Миконос - тук бяхме с тендър. Слязохме сравнително рано и успяхм да се разходим в рада преди да се пренасели. Много ми харесаха уличките - тесни и живописни. След като обиколихме седнахме за по кафе във малката Венеция и още докато седяхме започнаха да се увеличават тълпите. Доста странно, но именно там групите туристи минават директно през заведенията. Не е много приятно. След като станахме вече трудно се приидвижвахме между хората. Спасихме се на близко плажче, къдет поседяхме и след това се качихме обратно на кораба.

5. Парос - И тук кораба спира в центъра, точно до автогарата. От там ние веднаха хванахме автобус за Науса и след 25 мин возене бяхме там. Отново беше рано и тепърва отваряха кафенетата. Много подобен дух като в Миконос. Отново пихем кафе и след това се върнахме с автобуса до Парос. Там отидохме на плаж на Ливадия (на 10мин пеша от Парос).

6. Крит - подобна схема. Пеша до стария град с разходка и кафе. След това с градски автобус номер 7 се придвижихме до плаж Amnissos - News Cafe много ни допадна. За разлика от предходните места ни се видя без пари. Наем на шезлон беше 3-4 евро, на другите места двойката стартираха от 20. Там прекарахме деня и след това обартно на кораба.

7. Санторини - пак с лодки до брега. От там голяма опашка за лифта или стълби с магарета. На нас не ни се чакаше и тръгнахме по стълбите. Не беше драма самото катерене, но има много изпражнения и малко е екстремно разминаването с групите магаренца. Слязохме със лифта (6 евро е на човек билетчето) В Санторини пак с градски автобус отидохме до Ия. Разходихме се и там пихем по 1 питие и след това също разходка във Тира. Но и там като в Миконос става навалица и не е много приятно, затова още към 2 часа се отправихме обратно към кораба.

С това приключихме и обиколката и почти безаварийно се прибрахме. Заради наводнения имаше обход на магистралата и пътя ни се удължи с няколко часа, но си струваше! Ако имате въпроси съм насреща.

П.С. През Януари сме на Карибски круиз и ще се радвам на някакви пресни отзиви от там.
Сами ли резервирахте круиза или чрез агенция?
Много ми се иска точно по същия маршрут да направим един круиз двамата с мъжа ми,предполагам за 2024 юни,юли ще го предлагат.
Запазих директно чрез сайт на NCL защото цените са същите за тях и в другите сайтове и освен това имам кредити cruise next и през техния сайт много лесно ги добавих. Аз бих избегнала висок сезон по този маршрут. Дори и през септември беше доста горещо и пълно с туристи, а през Юли ще е ужас. Но маршрута е унккален!

# 709
  • Мнения: 130
dominikka7,благодаря,но не можах да открия в сайта на NCL круиз с този кораб по маршрут гръцки острови.Излизат ми само Карибски круизи с JADE.

# 710
  • На зелено
  • Мнения: 657
Аз имам въпрос пак за Аида. Освен от техният сайт, кой друг сайт дава конкурентни оферти? Преди dreamlines са ми давали по-добре цени, но сега не е така. За бебе преди съм звъняла по телефона като резервираме. Някой да е правил резервация за бебе/дете под 2 години, но онлайн?

# 711
  • Мнения: 738
Аз имам въпрос пак за Аида. Освен от техният сайт, кой друг сайт дава конкурентни оферти? Преди dreamlines са ми давали по-добре цени, но сега не е така. За бебе преди съм звъняла по телефона като резервираме. Някой да е правил резервация за бебе/дете под 2 години, но онлайн?
Мисля, че дете под 2 год не може да се резервира. Най- сигурно директно Аида питайте. Иначе аз за тях през seascanner.de резервирам

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Здравейте!В момента каква е политиката на круизните компании относно Ковид.По специално за Коста ме интересува,ако знаете.Търсих из техния сайт,но  не намерих. Предстои ми пътуване и не искам да съм неприятно изненадана.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 4 719
В момента няма ковид политика.

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Много благодаря!

# 715
  • Мнения: 22
Здравейте,
Включвам се, за да разкажа за круиз Френска ривиера с МSC Seaview. За нас беше втори круиз, първия беше Гръцки острови. Тръгването беше от Генуа, защото когато резервирах круиза, полетите до там бяха най-евтини.
Кораба ни хареса много, организацията също беше страхотна, в ресторантите не сме чакали за нищо. Имаше много голям избор храна.

Ден 1: Ла Специя - ние ходихме до Пиза, взехме си влак. Много исках и Cinque Terre, но времето, което ни оставаше не беше много и не исках да рискувам.
Ден 2: Рим Чивитавекия - отидохме до Рим, ходили сме 3-4 пъти там, та се разходихме до Колизеума и фонтана, хапнахме сладолед и така. Отново с влак, около час в посока.
Ден 3: По вода - на кораба има толкова много развлечения, че изобщо не е скучно.
Ден 4: Палма Де Майорка - Наехме си скутер за 45 евро и обиколихме целия остров. Беше уморително, но си заслужаваше. Видяхме почти всички популярни места и красиви гледки.
Ден 5: Барселона - тук също сме били няколко пъти, затова както и в Рим се разходихме в централната част, направих лек шопинг и се върнахме на кораба.
Ден 6: Кан - като слязохме от кораба директно отидохме към Монте Карло (с влак), пътя е около 50-60 минути и е много красиво. Френската ривиера ни впечатлни най-много, наистина е много красиво и чисто. След това ни остана и малко време да разгледаме и Кан.
Ден 7: Генуа и слизане от кораба.

Това е много съкратен разказ, ако някой има нужда от информация и подробности съм на линия. Прибрахме се преди 3 дни, така че инфото ще е съвсем прясно.

Здравей и много благодаря за споделеното. И на нас ни предстои поредно пътуване по тази дестинация и, въпреки, че вече няколко пъти сме слизали в тези градове, имам няколко въпроса.
За Пиза от Ла Специя - Далече ли е гарата, в Пиза на коя гара слязохте и за колко време разгладахте?
За Палма де Майорка - много ми се иска да идем до пещерите, но не мога да реша как да отидем до тях - дали с градски транспорт, дали с такси или по друг начен. 4 човека сме.
Моля за Марсилия някой ходил да сподели. Били сме 3 пъти, но все в града. Иска ми се до Екс ен Прованс да идем. С влак ли е най-удобно?
Благодаря за отговорите.!
Да се похваля: от Аида ни дадоха желаната кабина - по широка и с легла на два етажа. Оооо   йеее!


Гарата в Пиза е много близо, може би ходенето беше 10 минути най-много, спомням си, че не слязохме на спирката, която даваше мапса, а на предишната и така е много по-близо.

В Палма отидохме до пещерите със скутер, не са далече като цяло. Имайте в предвид, че влизането в пещерите е на определени часове и не може да се влезе когато си искаш, поне като ходихме ние беше така. Та се разходихме до плажовете на близо и чак тогава ни дойде часа.

# 716
  • Мнения: 179
Здравейте,днес тръгваме с автобус за Пирея.Ще спрем на кей 3.
От там до круизния терминал има ли шатъл?

# 717
  • София
  • Мнения: 157
Не зная къде е кей 3, не го видях и в google maps, но ние тази пролет ходихме от центъра на Пирея до круизния терминал пеша с куфарите и нямахме проблем с придвижването.Погледнете картата да се ориентирате къде е терминала.Приятно пътешествие!

# 718
  • София
  • Мнения: 149
Здравейте,днес тръгваме с автобус за Пирея.Ще спрем на кей 3.
От там до круизния терминал има ли шатъл?


Ние през септември оставихме колата на паркинг и с такси за 5€ ни закара до кораба. Можете да се разберете за цената преди да потеглите.

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Здравейте,предстои ми първо пътуване с Коста.Имам членство естествено без точки все още.Слагам в кошницата пакет напитки.Отразява ми цена,но не ми дава отстъпка в количката.В членството пише,че имам право на до 50% от консумация на борда.Ще ми даде ли отстъпка на следваща стъпка или на борда или пък въобще няма да получа такава .

Общи условия

Активация на акаунт