Тунис /Тема 2/

  • 62 686
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 845
Здравейте,
Знаете ли кои хотели в Тунис и Джерба са скоро реновирани?

# 136
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Green_eyed, обяснения има доста - като да е била извадена от обръщение емисия например.
Няма официално изискване за емисия в Тунис.
Друг е въпросът, че в чужбина трудно ще се намерят динари...предвид, че са забранени за внос и износ. Абсурдно е на място при смяна на валута да ви дадат банкноти, които не може да ползвате...освен ако човек сменя на случайни места по улицата и го излъжат. Едно време и при нас така лъжеха туристите със стари банкноти...

# 137
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 329
Galactic Voyager, доларите си ги носехме от България, не са ни ги сменили в Тунис. Просто ни отказаха да ги приемат. Всички емисии долари от 1934 г. насам са законно платежно средство и не се изтеглят от обращение.

# 138
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Galactic Voyager, доларите си ги носехме от България, не са ни ги сменили в Тунис. Просто ни отказаха да ги приемат. Всички емисии долари от 1934 г. насам са законно платежно средство и не се изтеглят от обращение.
Пардон. Аз за местната валута коментирах. Вече изкуквам...

Ами няма такова официално изискване за Тунис за доларите. Не съм имала проблеми, но вероятно винаги някой може да се заяде

# 139
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте може ли мнение за хотел Seabel rym beach на о. Джерба. Как е базата има ли в близост магазини. WIFI само в лобито ли го има или и в стайте може да се хване. Ако е само в лобито, на кой от трите оператора ще препоръчате карти. Намерих информация за orange и ooredoo, като на orange имаше повече оферти с повече ГБ. Също така искам да попитам дали някой е пробвам с карта на револют да тегли пари от ATM и има ли такива наблизо до хотелите.
Благодаря предварително за споделените мнения за хотела.

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 21:00 от Cvetelin Kostadinov

# 140
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте!

Тази година и аз смятам да сменя Турция с Тунис Simple Smile Попрочетох, поразгледах темите, хотели..
Ориентирах се към CLUB SALAMMBO 4* през Емералд - някой дали го е посещавал? Не държа на интериора, по скоро на хубав плаж и вода, сносна храна и хигиена, без деца сме : )
Смятаме да комбинираме с опцията за Сахара тур и още неща, така че предпочитам лоу кост настаняване края на септ/начало на октомври, в рамките на около 800лв/човек.
Ще съм благодарна за риентир - разликите между о. Джерба и Хамамет, какво бихте препоръчали да се посети самостоятелно - с такси, рейс, съответно ако изберем едното и другото място?

# 141
  • София
  • Мнения: 4 141
Ние се върнахме преди няколко дни от CLUB SALAMMBO 4* . И двамата със съпруга ми се очаровани от всичко там. Храната е разнообразна, чистотата е на ниво. Персонала усмихнат и отзивчив.
Пускам малко снимки, за да се ориентирате.


Съжалявам, но не мога да ги скрия от телефона.

# 142
  • Мнения: 14
Ние също обмисляме Септември месeц с Емералд да пътуваме, предложенията, които имаме са club Salammbo,  club novostar sol azur beach congress и el mouradi port el kantaoui? Много ще съм благодарна на отзиви от вече посетили ги, тъй като в гугъл имат доста противоречиви коментари, относто хигиената.. Благодаря предварително!

# 143
  • Мнения: 262
Ние също обмисляме Септември месeц с Емералд да пътуваме, предложенията, които имаме са club Salammbo,  club novostar sol azur beach congress и el mouradi port el kantaoui? Много ще съм благодарна на отзиви от вече посетили ги, тъй като в гугъл имат доста противоречиви коментари, относто хигиената.. Благодаря предварително!
По-добре изберете Абакс, във ФБ групата за Тунис има много оплаквания за Емералд. Ние също сме с тях, резервирах още след Нова година, малко се разочаровах след коментарите, но съм се настроила за почивка. Екскурзии ще плащам на място / може и от хотела/ , защото хората споделят, че всички гидове на Емералд са само рускоговорящи.

# 144
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Програми за Тунис със собствен чартър имат Абакс, Онекс, Тез тур, Емералд.
В програмата на Емералд точно и ясно е написано, че екскурзиите са на руски. Въпреки че в момента имат 4-5 души български гидове там - изпращам буквално всеки ден хора и в документите си има посочени техните телефони.
Ако човек отива на почивка, плаж и море - все тая, на какъв език са екскурзиите... Хората от по-възрастното поколение говорят пък основно руски - така че това не е проблем.
Оплакванията при Емералд ще са повече и заради друго - предлагат и доста икономични - да не кажа направо скапани хотели и хоата се подмамват от ниската цена...

Иначе ако човек иска екскурзии, категорично Абакс имат много сериозни гидове. Илия, Стоян, Петя, Варентина, Хабиб, Уасим...Обиколната им програма също е чудесна.
За съжаление цените са малко по-сериозни също...

Ние също обмисляме Септември месeц с Емералд да пътуваме, предложенията, които имаме са club Salammbo,  club novostar sol azur beach congress и el mouradi port el kantaoui? Много ще съм благодарна на отзиви от вече посетили ги, тъй като в гугъл имат доста противоречиви коментари, относто хигиената.. Благодаря предварително!

Клуб Саламбо е един от най-търсените клубни хотели. Отговаря си на звездите. Но има доста атракции за деца и съответно ще е пълно с такива, ако сте само двама възрастни по-скоро Сlub novostar sol azur beach congress или Бел Азур - това са 3 хотела в огромна територия. Ползват се общо СПА център - ремонтиран 2020, вътрешен басейн, нощен бар - дискотека. Мениджърката на хотелите беше в София за борсата през февруари и спомена, че са започнали ремонт на стаите в 4 звездните хотели, защото 5 звездния е абсолютно ремонтиран до основи тази зима.

Веригата Ел Муради за сега съм я оставила под въпрос. Собственикът е починал 2020 и от тогава се забелязва тотален спад в нивото на услугите...Не знам тази година как ще е.

# 145
  • Мнения: 262
Всички допълнителни екскурзии се извършват от местен лицензиран екскурзовод с превод на
български от наш представител
Това пише в моя договор . Оплакванията не са от хотелите, а от превода на руски и от смяната на полетите с твърде късни или твърде ранни.

# 146
  • Мнения: 1 845
Galactic Voyager,
Кой е реновирания 5 звезден хотел?

# 147
  • Мнения: 14
Имам въпрос относно времето, ще пътуваме от 24.септември до 01.октомври - водата дали ще е топла още, дали не са дъждовете тогава и медузи дали прииждат? Някой, който е ходил, ако може да каже 😊

# 148
  • Мнения: 1 845
Прекрасно е и времето и водата тогава-2 пъти сме били (средата на септ и началото на окт)-в Сус и Ясмин Хамамет-нито комари,нито медузи е имало.

# 149
  • Мнения: 349
Здравейте, моля ако има вече пътували до Джерба и до курортите на континентален Тунис през май, юни 2023г. с Емералд,  да пишат имаше ли промяна в часа на полетите?

Общи условия

Активация на акаунт