Тунис /Тема 2/

  • 67 806
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 20
Е как септември ще е по-горещ от август?
Съжалявам, обърках се

# 286
  • София
  • Мнения: 3 761
За почивка в Тунис е по-добре да е през август, отколкото през септември.
Септември е толкова влажно,че едва се диша. Август въпреки жегата около морето температурите се понасят....

# 287
  • Мнения: 1 819
Здравейте,
споделих с фризьорката, че плануваме почивка в Тунис и тя ми разказа някакви истории от нейна приятелка, че имало много грабежи, опити за отвличане на жени, пощипване на жените и т.н. Мъжът й не я бил държал за ръката и съответо си помислили, че тя не е с него и се опитали да я отвлекат.
Има ли подобни случки и събития?

# 288
  • София
  • Мнения: 29 083
Astonished Моля?!?

Абсолютно нищо подобно нямаше. Това ЕЖК...

# 289
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Разхождала съм се по улиците само с женска компания... Имам няколко клиенти, които през седмица пътуват сами...
П.п. факт е, че европейките са им интересни. По чисто икономически и емигрантски причини, а не защото нямат или не са виждали жени.

# 290
  • Мнения: 5 940
Здравейте,
споделих с фризьорката, че плануваме почивка в Тунис и тя ми разказа някакви истории от нейна приятелка, че имало много грабежи, опити за отвличане на жени, пощипване на жените и т.н. Мъжът й не я бил държал за ръката и съответо си помислили, че тя не е с него и се опитали да я отвлекат.
Има ли подобни случки и събития?
Joy Joy Joy  направо да я върже с юларче. Глупости пъъъълни.

# 291
  • на село
  • Мнения: 854
Заради такива тъпи истории, и то от хора, които почти не пътуват, не можем да навием наши приятели да дойдат с нас в Мароко. И те чували страшни истории. Ще си ходим сами.

В Тунис сме били, разхождали сме се - навлеци-търговци има, но то къде няма.

Октомври месец има есенни ваканции в много европейски страни и се води туристически период - всичко живо се юрва на по-топло, докато става за плаж. Та затова е по-скъпо през октомври.

# 292
  • Мнения: 204
Три пъти сме почивали в Тунис и съм излизала сама извън хотела.Никой за нищо не ме е закачал . Хората са много  дружелюбни .

# 293
  • на село
  • Мнения: 854
Имаше политически вълнения в близкото минало в Тунис и съответно отлив от туристи за известно време. Ние ходихме през 2019, когато страната отново се отваряше за туризъм. Може и по-рано да е било, но е факт, че имаше смесени полицейски и военни КПП-та доста начесто. Ние пътувахме с такси от столицата до Хамамет и ни спираха за проверка, но колчем видеха, че сме туристи, ни пускаха, без да ни проверяват. В затворения комплекс, където бяхме, въпреки че беше като малко градче, достъпът беше строго рестриктивен за местни, а охрана имаше на едно око разстояние. Не сме се чувствали застрашени нито за минута. А на плажа само един търговец дойде да ни досажда.

Повече си застрашен там да те излъжат в сметката, като ти връщат ресто, отколкото от нещо друго. В един туристически европейски град дебнат много повече опасности.

# 294
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Аз следя доста групи с европейски туристи в Тунис. Техните коментари са, че в Тунис е по-сигурно от колкото в UK.

# 295
  • Мнения: 74
Това не е вярно , да има досада, но те просто си гледат бизнеса, да си продадат стоката. Но като ги подминеш, няма никакви проблеми.

# 296
  • Мнения: 1 819
Благодаря за отговорите.
Откровенно си помислих, че нещо нередовно има в този разказ, но все пак реших да питам.

# 297
  • Мнения: 7
Здравейте, за първи път ще пътуваме до Тунис, резервацията ни е за Sol Azur в Хамамет. Моля, който е пътувал до там да сподели някакви отзиви. Има ли нещо, което да имаме в предвид тръгвайки от България за да сме подготвени. Как стои въпроса с питейната вода и има ли комари? Забележителности наблизо, които не трябва да пропуснем. Благодаря предварително за отделеното време.

# 298
  • Мнения: 14
Здравейте, за първи път ще пътуваме до Тунис, резервацията ни е за Sol Azur в Хамамет. Моля, който е пътувал до там да сподели някакви отзиви. Има ли нещо, което да имаме в предвид тръгвайки от България за да сме подготвени. Как стои въпроса с питейната вода и има ли комари? Забележителности наблизо, които не трябва да пропуснем. Благодаря предварително за отделеното време.

Ние ще ходим от 24 септември. Ако сте преди нас, ще помоля за информация, щом отидем и ние ще дадем Simple Smile

# 299
  • Мнения: 509
Сега лятото как е климатизацията в самолетите? Прохладно или пък доста студено? Дъщеря ми в понеделник летят.

Общи условия

Активация на акаунт