Черен списък - Пловдив

  • 1 006 176
  • 1 957
  •   2
Отговори
# 1 575
  • Мнения: 2
д-р Камен Ямаков, гр. Пловдив. Беше ми първа бременност и тъй като нямам близки роднини освен мъьът ми отидох на прегледа доста развълнувана и с нормалните въпроси. Прегледа беше вагинален и продължи 15 мин. Не ми остави време да питам каквото и да било. На вратата едва успях да го попитам дали да продължавам с фолиевта киселина и евентуално някакви витамини? Каза да си взема Актив мама....??? Както и да е. След около 2 седмици един следобед ми се появи кървене. Притесних се и веднага му се обадих, за да отида на преглед. Отговора, който получих беше, че е свободен след седмица и тогава може да ме приеме. Затворих телефона и бях като попарена.....нямах представа какво да направя. Имах тел.номер на гинеколог даден ми от приятелка и тъй като бях чувала много хубави неща за него реших да се обадя. Беше 17.20 ч. Човека каза, че е в София и ще си дойде към 8.30 - 9.00 и попита дали е удобно в 9.15 да отида на преглед. В момента, в който разбра, че става въпрос за кървене даже каза ако не искам да чакам да отивам в най - близката болница. Аз ревих да изчакам. При прегледа се установи, че плода няма пулс......Лекарят беше изкл.внимателен, много деликатен и успя до колкото може да ме успокои и да ми вдъхне надежда, че следващия път всичко ще е наред. Казах си, че когато се получи сл. път той ще е набл. лекар. Така и се получи. Сега съм бременна в края на 6 мес. с близнаци, заченати по естествен начин и съм изкл. доволна от лекаря си. Моят съвет е: не ходете при т.нар. Доктор Ямаков ако искате да имате нормална и спокойна бременност.
А кой е лекарят, проследил втората ви бременност?

# 1 576
  • Мнения: 5 010
Христина Иванчева-груба,нагла,арогантна.Изписва с тампонада,катетър,абокат и хемоглобин 65.Оправяй се както можеш.

# 1 577
  • Мнения: X
В коя болница това?

# 1 578
  • Мнения: 891
Иванчева е на Пещерско.Мен ме изписа след операция със забравени конци и без изписване на  продължаващо лечение.След операция от извънматочна бременност ме изписват след 5 дена престой и уж махат конци,всичко.Питам за някакви лекарства-мълчание.На другия ден вкъщи вдигам висока температура и се връщам-"Ама ние не ти ли изписахме антибиотик?" .След още 10 дена виждам стърчащи конци от раната и направо ми прилоша.Пак се връщам-забравили са да махнат част от конците.Общо взето ако не е на живот и смърт не бих се върнала в отделението.

При установяване на извънматочната бременност ме преглежда докторка(яд ме е че не запомних името) и казва-Даа,в дясната тръба е,ето тук.
 Пристига шефката на отделението и ме преглежда и казва-Даа...в лявата тръба е.И аз в шок...попитах последно в коя е,та жената извика младата докторка и доста и се скара.Общо.взето грубо отношение и непрофесионализъм

# 1 579
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
По-горе видях за детски невролог, че се спомена - проф. Иван Иванов наистина е много добър лекар педиатър и детски невролог, но при него доста се чака за часове, часовете вървят месеци напред. Имам честта да познавам професор Иванов, като мой преподавател в МУ-Пловдив, страхотен лекар и човек. Други варианти освен него са доц. Илиана Пачева, страхотна е. Добър лекар е и д-р Панова - всички тези са от клиниката по педиатрия и генетични заболявания при Умбал " Св. Георги " Пловдив.

# 1 580
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Иванчева е на Пещерско.Мен ме изписа след операция със забравени конци и без изписване на  продължаващо лечение.След операция от извънматочна бременност ме изписват след 5 дена престой и уж махат конци,всичко.Питам за някакви лекарства-мълчание.На другия ден вкъщи вдигам висока температура и се връщам-"Ама ние не ти ли изписахме антибиотик?" .След още 10 дена виждам стърчащи конци от раната и направо ми прилоша.Пак се връщам-забравили са да махнат част от конците.Общо взето ако не е на живот и смърт не бих се върнала в отделението.

При установяване на извънматочната бременност ме преглежда докторка(яд ме е че не запомних името) и казва-Даа,в дясната тръба е,ето тук.
 Пристига шефката на отделението и ме преглежда и казва-Даа...в лявата тръба е.И аз в шок...попитах последно в коя е,та жената извика младата докторка и доста и се скара.Общо.взето грубо отношение и непрофесионализъм

Шеф на отделението по АГ на Пещерско - Умбал " Св. Георги " Пловдив е доц. Екатерина Учикова, добър лекар и човек. Ами права е да се скара на лекарката.

# 1 581
  • Мнения: 5 010
Мнения за д-р Арман Христамян?

# 1 582
  • Мнения: X
Мнения търсете в "белия" списък. Не тук.

# 1 583
  • Мнения: 650
 +1 за  Д-р Бакалова Хипократ. Бях в Бг първите 5 месеца от бременнoстта си и исках някой да ме проследи преди да се прибера в другата държава в която живеех(бях си здравно осигурена в Бг и имах и личен лекар). Попаднах при нея с направление уж да ме следи тези пет месеца, като разбра че няма да раждам в БГ ме извика 2 -3 пъти в частния си кабинет, таксува ме на частно, искаше да ми прави цитонамазка(знам че не е препоръчително по време на бременност), преглежда ме гинекологично и изобщо, като разбра че не живея в Бг и имаме повечко финансови  възможности, така ме цедеше  по 100 лв на преглед и все ми назначаваше някакви скъпи изследвания, че така яко я отсвирих след третия преглед,  даже ми звъня да ме пита какво е станало, защо вече не ходя при нея, наглярка!
Слагам и Д-р Виолета Груева- общопрактикуващ лекар- водя детето с бронхит- нищо не чу, не даде направление за специалист, нищо и нямало.
Водя пак детето с атопичен дерматит(впоследствие установен) цялата на петна, разранени чак- било от слънцето, да я мажа с 50+ фактор. Пак не даде направление, макар че си исках- нямало сега! Никога няма.
Отивам с кръвоизлив- еее ми то нормално да ти дойде през 5 дена, лято е, топло е, за кво ти е да ходиш на гинеколог, ела другия месец(беше началото на месеца)- сега лекувам "лятна" киста!

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 11:29 от BellaBarli

# 1 584
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Добър лекар е и д-р Панова - всички тези са от клиниката по педиатрия и генетични заболявания при Умбал " Св. Георги " Пловдив.

На Панова отношението към пациентите е под всякаква критика.

# 1 585
  • Мнения: 343
Здравейте! Може би ще съм една от малкото, които ще се оплачат от въпросния лекар, но искам да споделя че повече няма да стъпя при Теодор Мерджанов, който е акушер гинеколог. В началото бях доволна, да, наистина е внимателен, обяснява всичко, но имах едно много лошо преживяване благодарение на него. Преди 3 месеца ми се наложи да отида, защото имах оплаквания и се оказа че имам възпаление на едната тръба. Изписа ми един антибиотик, плюс още някакви хапове, а дневната доза на антибиотика беше доста висока, още по-малко че съм и по-слабичка. Трябваше да го пия в продължение на една седмица като последния ден просто спрях, защото беше някакъв ужас. Замаяност през целия ден, разстройство, сърцето ми прескачаше (тогава си бях изкарала акъла, защото не бях наясно какво се случва). Да, стреса може да бъде фактор, а аз наистина бях много стресирана през него период, но тогава ги усещах най-много. Започнах да усещам болка в краката докато вървя. Реших да проверя този антибиотик и открих, че нанася повече щети на тялото ти, отколкото да помага. Информирах се за главната съставка и се оказа, че като страничен ефект може дори да причини скъсване на ахилесово сухожилие. Бях потресена, а на всичкото отгоре пиех високи дози. Прословутия антибиотик се казва Лефлокс. Спрях да го пия и взех да се пооправям, отидох на следващ преглед, инфекция няма вече, но бялото течение си стои (винаги съм го имала). Тук Мерджанов ми направи най-лошо впечатление с изказването си „опасявам се че може да е причинено от стафилококи, ще ти изпиша един антибиотик”. Опасявал се, тоест не ме кара да си направя цитонамазка, за да се види реално имам ли нужда пак да се тровя с хапчета, а ще пия наново, защото той така си предполага. Останах разочарована... Сега по-нарядко получавам тези прескачания и сърцебиене, но не знам защо си мисля че точно от този антибиотик се предизвикаха. Да вметна, че съм ходила по кардиолози и всичко е наред. Стреса може да е фактор, но съвета ми е да се информирате преди да посягате към антибиотици, колкото до лекари, всички го хвалят, но аз не останах доволна.

# 1 586
  • Мнения: X
От микробиологично изследване може да се разбере има и какви микроорганизми са причина за течението. С цитонамазката се следи състоянието на шийката и дали има патологични изменения в нея.

# 1 587
  • Мнения: 343
От микробиологично изследване може да се разбере има и какви микроорганизми са причина за течението. С цитонамазката се следи състоянието на шийката и дали има патологични изменения в нея.

Не ми бяха направени никакви изследвания. Както казах, изписа ми антибиотик спрямо негово предположение за наличие на бактерии. 

# 1 588
  • Мнения: 2 488
Не защитавам никой лекар, но по принцип всеки АБ има странични ефекти. А дали ще се проявят, няма как да се знае предварително.

# 1 589
  • Мнения: X
Много опитни лекари на око са бъркали лактобацили с гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт