Черен списък - Пловдив

  • 1 010 241
  • 1 958
  •   2
Отговори
# 1 890
  • Мнения: 79
Здравейте! Може ли мнение за д-р Котева в ДКЦ 2? Става въпрос за гинекологичен преглед, тъй като имам проблеми с редовността на цикъла?

# 1 891
  • Мнения: 480
Не бих препоръчала д-р Котева. За мен е неадекватна в изказа си, конкретно: жена, която желае бременност, получава обилно кръвотечение, а докторката се хили и вика “ами сигурно е спонтанен аборт”… ужас

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 18:21 от renkata81

# 1 892
  • Пловдив
  • Мнения: 731
Ходих при Котева точно заради проблем с цикъла и не повторих. Претупан преглед, никакви изследвания, отказа направление за ендокринолог. Увери ме, че проблем няма, въпреки че по 4 месеца цикълът ми прескача.

# 1 893
  • Мнения: 5 117
Котева не разбира от нищо гинекологично.

# 1 894
  • Мнения: 79
Не бих препоръчала д-р Котева. За мен е неадекватна в изказа си, конкретно: жена, която желае бременност, получава обилно кръвотечение, а докторката се хили и вика “ами сигурно е спонтанен аборт”… ужас
Оле ужас, потресена съм.

Ходих при Котева точно заради проблем с цикъла и не повторих. Претупан преглед, никакви изследвания, отказа направление за ендокринолог. Увери ме, че проблем няма, въпреки че по 4 месеца цикълът ми прескача.
Аз също ходих веднъж при нея за същото нещо, каза ми, че всичко е наред. Беше ми се пооправил цикълът, но сега от няколко месеца пак е нередовен. Значи няма да я повторя.
Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог, при който ходите? Може и на лично, за да не спамим тук. Благодаря!

# 1 895
  • Мнения: 134
Доктор Николета Димитрова - пулмолог.
За нея всичко е задух и астма. За очевидно влошаващо се състояние не се вземат мерки. Хрипове, които аз чух тя не чува!
Ако не е чула хрипове (които 30 Мин след нейното преслушване чух аз - не съм мед.лице и двама лекари), то ТЯ НЕ Е ЛЕКАР, а ако ги е чула и премълчала - ТЯ НЕ Е ЧОВЕК!
Не препоръчвам!

# 1 896
  • Мнения: 2
Внимавайте с д-р Мирослава Христова- невролог от УМБАЛ "Свети Георги" ЕАД.
Това момиче ме осакати, пълна некадърница.
Постъпих в болницата и трябваше да ми направят лумбална пункция, за жалост ми се падна тя.
Тази некадърница направи 7 неуспешни опита, т.е. 7 пъти пробождаше гръбнака ми, без успех, извика колега, който ми я направи от веднъж без да усетя нищо.
Последствията са инвалидизиращи от кръста надолу, какво е засегнала, все още се уточнява.
Правилото при извършване на лумбална пункция е при 1-2 неуспешни опита, да се откаже и да извика колега (съжалявам, че не го знаех, щях да я изгоня като куче).
Нагла неграмотница.В момента обикалям лекари, които се хващат за главата, като им кажа какво ми е причинила.

# 1 897
  • Мнения: 23
Привет ! Бих искала да добавя в черния списък д-р Олга Славчева - гинеколог.
Бях я посещавала веднъж за профилактичен преглед и след като забременях реших да й се доверя. Това беше най-голямата ми грешка !
Започна “ следенето на бременността “ - прегледи по максимум 5 минути, нищо не обясняваше, казваше ми различни лекарства и схема за приемането им всеки път.
Да кажем, че всичко беше “наред” докато не получих зацапване и й се обадих 2 пъти, а тя грубо ми отговори : “ Ти, какво до края на бременността ли смяташ да ми звъниш всеки ден, колегите даже нямаше да ти вдигат ? “
Не ми бяха направени абсолютно никакви изследвания през цялото време, дори задължителните в началото на бременността, съответно нямаше как да знаем дали нямам някакви отклонения.
Казваше ми че бебето расте много голямо - “ с какво го храня това бебе “. Оказа се че имам инсулинова резистентност и го храня със захар.
Една сутрин получих огромен кръвоизлив и я потърсих  преди 6:00, а тя грубо ми отговори, след няколко часа, да отида в Хирургиите, ако смятам, че е необходимо.
Когато ме изписаха бях на преглед при нея и подигравателно каза : “ хаха надупчиха ли ти г**а без причина ?! “. Обаче този кръвоизлив се повтори след няколко дни и за доказателство й занесох съсирека ( беше голям колкото юмрук ) и разбра, че не съм била в болница без причина !
На следващия ден изгубих бебето в последните часове на 13 г.с.
Освен отвратителното отношение към мен ми направиха впечатление и грозните коментари за колегите й и познати момичета, които се следяха при нея, както и цялото претупване на прегледите.
Определено не бих повторила тази грешка - горчив опит, с нещастен край !

# 1 898
  • Мнения: 1
Здравейте! В черния списък добавям доктор Богдана Попова-уролог. Работи в клиника Алфа Медикус. Може да е била добър специалист, но вече не. Постави диагноза, изписа неадекватно лечение. Пет пъти ми изписа различни лекарства от които нямаше никакъв резултат. Измъчих се!  Направих консултация с друг уролог, който направо се хвана за главата, като видя диагнозата и лечението ми. Ужас! Бягайте с 200 от нея. Изобщо не и се доверявайте.

Последна редакция: вт, 29 авг 2023, 08:41 от bubanka

# 1 899
  • Мнения: 733
За мен е важно да добавя в черния списък двама лекари, за да не стигнат и други хора до същото, което преживях аз и семейството ми през изминалите месеци. Д-р Георги Манчев и д-р Анастас Белев - ортопедия "Св. Каридад". След направени консултации с д-р Манчев, проведени телефонни разговори с него и определена отново от него дата за операция, постъпих в болницата за планова операция и вече в операционната зала! за операция дойде д-р Белев, когото не бях виждала и чувала през живота си и който категорично не знаеше за каква точно операция влиза, тъй като се насочи към глезена ми. Меко казано бях ужасена. Опитах се да обясня къде е проблемът, през това време стажант лекарят, който му асистираше донесе разпечатана на черно-бял принтер рентгенова снимка на крака ми, на която трудно си личеше, че е крак, да не говорим за останалото, обясниха ми, че много добре знаят какво правят, да не съм се притеснявала, упойка и единственото, което можех да направя бе да се моля всичко да е наред. Но не беше.

Много скоро стана ясно, че операцията, която д-р Белев направи не само не е сполучлива, а и изобщо не е направена. Беше направил разрез и имитирал дейност, в резултат на което получих толкова сериозна инфекция, че няколко лекари отказваха да се заемат с ревизия на случая, защото имаше опасност да загубя част от крака си.

Когато отидох при д-р Манчев, дори не мога да ви опиша как се държа: арогантно, надменно, цинично. Това че бил обяснявал как ще ми направи операцията, че той ми е определил датата за нея и съм уточнявала и се срещала само и единствено с него не означавало, че той ще ме оперира. Дори ми каза, че изобщо не съм му важна - той пациенти си имал достатъчно. Има два дни в седмицата, в които има приемен час в поликлиниката на ресторант Стадиона и очевидно там "лови" нещастни души като мен, с които се държи любезно и човечно, докато ги вкара в отделението.

Ще кажа само, че проверих всичко - и в електронното досие, и с нови изследвания и рентгенографии - операция не е имало - само касапски разрез, дялкане и последваща инфекция и останал проблем. Документално всичко е изфабрикувано добре. След много болки и пръснати пари по консултации с други лекари вече съм с втора операция, в друга болница, всичко е почистено и съм цяла.

Много, ама много внимавайте на кого се доверявате.

# 1 900
  • Мнения: 372
Ама дори и да не е платила за избор на екип, как лекар ще влезе да оперира без да знае какво ще оперира. Според мен трябва да си потърсите правата по съдебен път, особено пък щом имате доказателства че само са ви отворили и зашили. Ужас просто нямам думи.

# 1 901
  • Мнения: 5 117
Няма кой да й даде документ.Лекарите устно много се плюят, но писмено  нищо не дават.Без документ не може да заведе дело. Мен ме бяха изгорили по време на операция и следващите, които ме оправяха казваха ,,ние ще те оправим, но недей да ровиш".И бях платила избор на екип, макар, че друг екип нямаше в отделението, само един лекар правеше операциите.

# 1 902
  • Мнения: 480
Не бих препоръчала д-р Котева. За мен е неадекватна в изказа си, конкретно: жена, която желае бременност, получава обилно кръвотечение, а докторката се хили и вика “ами сигурно е спонтанен аборт”… ужас
Оле ужас, потресена съм.

Ходих при Котева точно заради проблем с цикъла и не повторих. Претупан преглед, никакви изследвания, отказа направление за ендокринолог. Увери ме, че проблем няма, въпреки че по 4 месеца цикълът ми прескача.
Аз също ходих веднъж при нея за същото нещо, каза ми, че всичко е наред. Беше ми се пооправил цикълът, но сега от няколко месеца пак е нередовен. Значи няма да я повторя.
Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог, при който ходите? Може и на лично, за да не спамим тук. Благодаря!
от години ходя при Бачуров. Препоръчвам!

# 1 903
  • Мнения: 75
Д-р Янаки Янакиев, ортопед, преглежда бебета в болница Селена, Пловдив. Изключително груб и арогантен човек, отвратително отношение към майка с бебе, самонадеян и с огромно самочувстие.
Изразих притесненията си пред него по повод формата на главичката на бебето ми, а той ми каза притесненията да си ги споделям във фейсбук, там имало групи, където хората само това правели, а при него само по същество да се говорело.
Попита ме, цитирам: "От коя страна е стаята на детето?", като аз казах, че не съм разбрала въпроса. И като се почнаха едни обиди към мен - как вероятно аз съм била слаба ученичка, как оценките са ми ги писали по милост в училище и още куп други квалификации по мой адрес, от които се разтреперих. На излизане, без никакъв срам, ми каза другия път да сме водели бебето с мъжа ми, па белким той е малко по-адекватен и повече вдява...А и да не забравя да мина през регистратурата да си платя прегледа, който между другото струва и немалко пари.
Напълно излишен преглед, без да отговори на нито един мой въпрос. Питам да правим ли допълнителни изследвания на бебето, а той: "Щом искате, правете..."
А другото което е, дори и здрави бебета ги вика всеки месец на преглед, просто така, за всеки случай...(сещайте се за какво...)

Имах и аз неприятна случка с него .Влизам 2 минути общо със събличането на детето .Каза ми   кога трябва пак  да го посетя и ме изпрати.Попитах всичко наред ли е , тъй като не обели и думи , а и нищо не погледна де за 2 минути какво да види .И ми се сопна да наред е платете си на регистратура .
Заявих , че това за мен не е нито преглед , нито той е лекар и че ако няма ден и няма желание за работа изобщо да не приема клиенти  и че не няма да платя .И не платих защо трябва да  плащам за нещо , което не съм получила реално .
На ваше място нямаше да платя със сигурност да ме обиждат.

# 1 904
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
Цитат
Имах и аз неприятна случка с него .Влизам 2 минути общо със събличането на детето .Каза ми   кога трябва пак  да го посетя и ме изпрати.Попитах всичко наред ли е , тъй като не обели и думи , а и нищо не погледна де за 2 минути какво да види .И ми се сопна да наред е платете си на регистратура .
Заявих , че това за мен не е нито преглед , нито той е лекар и че ако няма ден и няма желание за работа изобщо да не приема клиенти  и че не няма да платя .И не платих защо трябва да  плащам за нещо , което не съм получила реално .
На ваше място нямаше да платя със сигурност да ме обиждат.

Чудесно сте постъпила!
Така трябва да е !
Да си заслужат парите,а не само да ни гледат в ръцете и да отбиват номера,а на всичкото отгоре и ще коментира и обижда ! И то в Селената,където уж пациентите са с пари и по правило се которкат и не си позволяват такива волности с пациентите..

Общи условия

Активация на акаунт