Компютъра и детето

  • 1 709
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
Компютъра не е някакво вредно, странно , облъчващо , токсично и зло   животно  Grinning .

Кажи го на Инспекцията по охрана на труда  Sunglasses
Та въпросната инспекция изисква мониторите /от старите, а не ТФТ/ да не са обърнати с гръб към човека /респективно леглото на бебето, мястото където играе и т.н./ Прави са, защото излъчването на старите монитори е с пъти по-голямо отзад, отколкото отпред. Самия комп. може да пречи с шума си иначе вредни влияния няма.

# 16
  • Мнения: 50
Трябва стаята да се проветрява добре.
Чувала съм, че компютъра много изсушава въздуха.
Също така знам, че облъчването от задната част на монитора е
по-опасно от предното облъчване.
При всички положения трябва да има почивка от работата с него.
От 4-5 години работя всекидневно пред компютъра.
Ако се застоя пред него повече от час без да си направя почивка
ме заболяват очите и главата. От скоро дори усещам че зрението ми
не е както преди. Дъщеря ми много обича да гледа филмчета
но не и давам да стои повече от половин час пред него.
Тя самата ми споделя че я заболяват очите, ако стои по-дълго.
Бих те посъветвала ако имаш възможност да сложиш комютъра на друго място.

# 17
  • Мнения: 6 461
  Дали е вреден или не.......... 33uu
Не спим при компа ,но целия ни ден минава при него във всекидневната.

# 18
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не, не е вреден. Специално питах педиатърката ни,
А тя педиатърката е спец по всичко. Лично тя е правила тестове за вредни облъчвания, магнитни полета, микроклимът и е запозната със звуците...
Само да те информирам, че в Бг няма стандрат за ниско-честотни шумове и няма как да бъдат замервани. Говорим за възрастни хора, та за бебе изобщо забрави.
По принцип мисля, че няма да му навредиш, но зависи какъв е монитора. Колко е близо до детето и дали то по цял ден се блещи в него.

Дали пък не може да обсъдим някоя тема без заяждане??? Жената огледа стаята, къде е компютъра, къде е бебето, какъв е монитора и тогава даде мнение. Не знам къде живееш, но при вас ходят ли по домовете да замерват ниско-честотните шумове? Все пак, благодаря за информацията. 

# 19
  • Мнения: 2 952
Компютъра не е някакво вредно, странно , облъчващо , токсично и зло   животно  Grinning .

Кажи го на Инспекцията по охрана на труда  Sunglasses
Та въпросната инспекция изисква мониторите /от старите, а не ТФТ/ да не са обърнати с гръб към човека /респективно леглото на бебето, мястото където играе и т.н./ Прави са, защото излъчването на старите монитори е с пъти по-голямо отзад, отколкото отпред. Самия комп. може да пречи с шума си иначе вредни влияния няма.

ан не мислих , че е толкова стар и шумен Rolling Eyes Все пак е купен сега...та  дори и не от най-новите Simple SmileСори ooooh!

# 20
  • Мнения: 200
 Joy Joy Joy Лично като прочетох темата мислех, че става дума за 5 ... кл. АМА СОРИ  Mr. Green тогава вече проблама е ГОЛЯМММММ, а за 5 м.  newsm78 може би като освеление става  Grinning честита коледа   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 647
вреден е и още как
всеки монитор излъчва някаква радиация, която уврежда очите затова има очила с антирефлекционни стъкла -за хора изложени ежедневно на тази радиация
А доколко си сигурна, че това се отнася за TFT мониторите  newsm78 Щото аз не съм убедена, че излъчват "радиация"  Stop
В нашата спалня също има ТВ и компютър. Не се притеснявам  Peace
# The monitor is less bulky. This has a couple of advantages, firstly it gives you more desk space, but secondly because of this you can position the monitor further away from you which we have found more comfortable for the eyes.
# TFT monitors produce less heat and radiation that CRT monitors.
демек пак я има
  bouquet
сигурна съм, защото първо чета  и после пиша
вярно е ,че е по -малка от тази на обикновенните монитори
НО Я ИМА
  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 176
Не, не е вреден. Специално питах педиатърката ни,
А тя педиатърката е спец по всичко. Лично тя е правила тестове за вредни облъчвания, магнитни полета, микроклимът и е запозната със звуците...
Само да те информирам, че в Бг няма стандрат за ниско-честотни шумове и няма как да бъдат замервани. Говорим за възрастни хора, та за бебе изобщо забрави.
По принцип мисля, че няма да му навредиш, но зависи какъв е монитора. Колко е близо до детето и дали то по цял ден се блещи в него.

Дали пък не може да обсъдим някоя тема без заяждане??? Жената огледа стаята, къде е компютъра, къде е бебето, какъв е монитора и тогава даде мнение. Не знам къде живееш, но при вас ходят ли по домовете да замерват ниско-честотните шумове? Все пак, благодаря за информацията. 
Дали пък не може да четеш внимателно и да мислиш а?
Имах предвид, че точно, защото педиатърката не е запозната затова е казала така. Ти не допускаш ли, че една педиатърка не може да разбира от всичко?
И точно защото в българия не се замерват ниско-честотни шумове, дали пък няма след 20 години например да с еокаже, че били адски вредни а?
Абе какво ти обяснявам, като няма смисъл.
И ти пък си единсвена дето са и идвали в къщи.  #Crazy

# 23
  • Мнения: 2 677
Чета някакви налудничеви мнения и ми става малко тъжно...
Каква радиация бе, хора? Да не ги правят от уран тези монитори.  ooooh!

Както и да е, това е тема многократно обсъждана във форума и мненията винаги са крайни. Възпитавана съм да уважавам всяко мнение, независимо дали се припокрива с моето, но наистина някои изказвания ме хвърлят в музиката.

# 24
  • Мнения: 4 362


а моят отговор е, че има далеч по-вредни неща от компютъра.

 Peace

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 67
И в нашата спалня има и TV и компютър. Не мога без компютър, какво да направя ?!  Embarassed

# 26
  • Мнения: 4 176
Чета някакви налудничеви мнения и ми става малко тъжно...
Каква радиация бе, хора? Да не ги правят от уран тези монитори.  ooooh!

Както и да е, това е тема многократно обсъждана във форума и мненията винаги са крайни. Възпитавана съм да уважавам всяко мнение, независимо дали се припокрива с моето, но наистина някои изказвания ме хвърлят в музиката.
А ти не си ли чувала, че копютрите облъват и са вредни? Почти всички ел. уреди облъчват. Не е задължително да са уранови.
Защо тогава е забранено да се строят къщи и постройки под и в близост до кабели с високо напрежение а?

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Чета някакви налудничеви мнения и ми става малко тъжно...
Каква радиация бе, хора? Да не ги правят от уран тези монитори.  ooooh!

Както и да е, това е тема многократно обсъждана във форума и мненията винаги са крайни. Възпитавана съм да уважавам всяко мнение, независимо дали се припокрива с моето, но наистина някои изказвания ме хвърлят в музиката.
А ти не си ли чувала, че копютрите облъват и са вредни? Почти всички ел. уреди облъчват. Не е задължително да са уранови.
Защо тогава е забранено да се строят къщи и постройки под и в близост до кабели с високо напрежение а?

Е, да де, но от друга страна животът ни е опасан от кабели... Не е трудно да си представиш колко хиляди кабели се сучат около нас. Кабели с високо напрежение. Кои са кабелите с ниско напрежение  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте на всички отговорили на темата която побликувах тук или по-точно на запитването!Искам първо да ви поздравя с настъпването на Коледа и да ви пожелая здраве,щастие и любов.
А на mamica да и кажа ,че не е нужно да се заяжда с хората тук в форума,мисля ,че може и с по-благ тон да се водят разговори-иначе благодаря и на нея за публикуваното мнение по-въпроса.

# 29
  • Мнения: 5 362
Въпреки диалога в кавички,тук, ще ти пиша само,че има хиляди вредни неща.И ако тръгнем да се замисляме за това,онова,може или не може,трябва или не..........представяш ли си какво ще стане,и в какво ще се превърне живота ни?
Аз поне не го правя! Peace

Общи условия

Активация на акаунт