ДЕКЕМВРИйско бебе усмихва се и гука, за мама няма и минута скука 👶🧸 -- тема 2

  • 18 471
  • 743
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 319
Добре дошли в тема 2 за родените през декември 2022 г. бебоци.

Нека малките сладури са здрави, спят добре, хапват безпроблемно и носят много радост на родителите си Revolving Hearts



Полезна информация и линкове









Калкулатор за растежни скокове

Развитие и грижи за бебето по месеци

Бебета и периодът след раждане (библиотека с полезни връзки)

Блогът на Хедра (Кърмене и отглеждане на бебето)

Национална асоциация "Подкрепа за кърмене"

Имунизационен календар

Адаптирани млека, избор на шишета за хранене, млечни продукти

За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 105

Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 11

Бебчетата на темата

02.10.2022 мама MM happiness с бебоци Сорая Ribbon,  Доминик Blue Heart и Матео Blue Heart
08.11.2022 мама Krispy_ Blue Heart
09.11.2022 мама Kaderay27 с бебе Айлиз Ribbon
10.11.2022 мама Vesito0o с бебоци Никола Blue Heart и Станимир Blue Heart
17.11.2022 мама pepinna Ribbon
20.11.2022 мама Зорница Аврамова с бебе Мария Ribbon
20.11.2022 мама tani_87@abv.bg с бебе Ивета Ribbon
22.11.2022 мама Chereshkaa Blue Heart
23.11.2022 мама munepiue с бебе Никола Blue Heart
26.11.2022 мама DidPib с бебе Георги Blue Heart
26.11.2022 мама Marina12 с бебе Андрей Blue Heart
27.11.2022 мама -Flame- Ribbon
28.11.2022 мама Altaya с бебе Емили Ribbon
29.11.2022 мама Tiffany А с бебе Ралица Ribbon
01.12.2022 мама Dzhavdzhilska с бебе Анна Ribbon
01.12.2022 мама Steliqna89 с бебе Томас Blue Heart
01.12.2022 мама IRusinova с бебе Матей Blue Heart
01.12.2022 мама boredpanda9 с бебе Орлин Blue Heart
02.12.2022 мама Edelvais123 Blue Heart
02.12.2022 мама LORA88 с бебе Владимир Blue Heart
02.12.2022 мама Викиту с бебе Даниел Blue Heart
02.12.2022 мама Jencheto1 с бебе Вяра Ribbon
02.12.2022 мама Moni_Spinelli с бебе Виктория Ribbon
03.12.2022 мама ana.987 с бебе Момчил Blue Heart
03.12.2022 мама DanielaDAndonova с бебе Боян Blue Heart
05.12.2022 мама rolzet с бебе София Ribbon
06.12.2022 мама Blondy23 с бебе Антонина Ribbon
06.12.2022 мама Ванеса93 с бебе Лара Ribbon
07.12.2022 мама Кестенче3453 Blue Heart
07.12.2022 мама LasTShaDe с бебе Николай Blue Heart
07.12.2022 мама Михаела 🍀 с бебе Божидара Ribbon
09.12.2022 мама elistoy с бебе Изабела Ribbon
09.12.2022 мама IrenB с бебе Ронина Ribbon
10.12.2022 мама venity m с бебе Калоян Blue Heart
11.12.2022 мама Tortelina с бебе Анелия Ribbon
11.12 2022 мама hrisp7298 с бебе Евелин Ribbon
12.12.2022 мама Zhennia30 с бебе Силвена Ribbon
12.12.2022 мама Butterfly_Lilly с бебе Елена Ribbon
12.12.2022 мама Rozovka93 с бебе Георги Blue Heart
12.12.2022 мама Cveti_93 с бебе Петя Ribbon
14.12.2022 мама Владислава Димитрова с бебе Борислав Blue Heart
15.12.2022 мама ~Belle с бебе Никол Ribbon
15.12.2022 мама Mushica с бебе Михаил Blue Heart
15.12.2022 мама Miriaam с бебе Савана Ribbon
15.12.2022 мама Nadejda_2022 с бебе Дарина Ribbon
15.12.2022 мама meri.d.3 с бебе Йоана Ribbon
15.12.2022 мама Илития Blue Heart
16.12.2022 мама SunshineSt Ribbon
17.12.2022 мама Nelinka_30 с бебе Тиана Ribbon
19.12.2022 мама Miriamm с бебе Билял Blue Heart
19.12.2022 мама kristina112233 с бебе Христо Blue Heart
19.12.2022 мама Muflon с бебе Росен Blue Heart
20.12.2022 мама Александра1911 с бебе Самуил Blue Heart
23.12.2022 мама ZiggyStardust Blue Heart
24.12.2022 мама Wanderers с бебе Кристина Ribbon
25.12.2022 мама Elvivas с бебе Владислав Blue Heart
28.12.2022 мама Estell88 с бебе Явор Blue Heart
31.12.2022 мама AleksandraK с бебе Яна Ribbon

Предишни теми:
Тема 1

# 1
  • Мнения: 266
Аз не си купих стерилизатор и не съм стерилизирала нито ден 😀 мия с отделна гъбка и бебешко веро и готово 😂 но аз прецених, че ще предлагам вода, защото устата й лепнеше ужасно от кърмата и определено й харесва. Освен това смятам, че ще свикне да пие течности, което е важно занапред. Но все пак при всяко дете нуждите са различни, съставът на кърмата на всяка жена вероятно също се различава. 🤷♀ Аз да питам вие приспивате ли бебето си някак? Аз се принуждавам да я клатя на краката си 🫣 общо взето всичко, което си обещах да не правя преди да родя се случва 🙄

# 2
  • Мнения: 197
Благодаря за новата темичка, Зиги!

Аз давам всичко от себе си да се научат да заспиват сами. През деня спят в люлките, а вечер си заспиват в леглата. Вечер се налага да давам бибите по 100 пъти, като ги изпуснат, но това да е проблема. Купих си книга за съня, но вътре пише какво трябва да се направи, но не и как 🫤 Иначе ако имаме някакви сериозни проблеми в бъдеще, мисля да се обърна към mamospimise, някой да има впечатления?

*Вчера баща им беше цял ден в къщи, в 16:30  легна между тях на дивана и всички задружно спаха до 20:30 . Пропуснахме и банята и рутината. После спаха от 22:30 до 3:00 и от 4:00 до 7:00, сега пак спът 😳. Мисля днес са говоря с мъжа ми да си се гледат, аз да се връщам на работа, щом ще ги омагьосва така 😅👌

# 3
  • Мнения: 163
Благодаря за новата ни темичка!
Аз колко късно се присъединих към вас (6-7 месец) и колко много теми вече започваме заедно, представям си на вас как е като сте били от първият триместър ❤❤



За приспиване брои ли се да я слагаме в гнездо/кошара и да се молим? 😬 Лежи си там, кога кротува, кога не. Бибата помага ако е много разстроена, ама ако не иска да спи нищо не помага. Не я учим на ръце, не броя пътите в които е заспивала докато сме се опитвали да я оригваме. Поне засега е така… Опитваме се да я гушкаме, милваме, говорим но докато си е легнала някъде. Не и в нас. Макар че сме имали и такива моменти особено в началото преди Еспумизан, преди да знаем кое работи при нас и кое не. (мъчихме се в началото да е в спалнята сама в кошара още след банята в 20ч, е беше голяма мъка, сега е за още едно спане в гнездото в хола и всички се местим заедно в спалнята около полунощ). Сигурно ще берем ядове с това късно преместване в бъдеще, но наистина ни беше голяма мъка и рев ако се опитваме от 20ч да е в кошарата и някой с нея в спалнята.

# 4
  • Мнения: 632
Моето  постоянно иска да е на ръце,дори когато е спало и яло.Също много реве.
Не само ,че заспива  на ръце, а остава да спи  с часове върфу мен нощно време.В люлка и шезлонг не обича да седи.
Просто всяко дете е различно.Първото ми беше точно обратното. Заспиваше само в стаята,събуждаше се и седеше тихо в кошарата.

# 5
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Мерси за темата 😘🤗

В нас ММ чисти и готви редовно. Пера всеки ден почти, аз простирам, гладя .. вече се наспивам. Но кафе е нужно повече 😁

Съгласна съм с Русинова за шишета и биби .

Аз да се оплача. Петък срещу събота през нощта Ралице ме събуди от мрънкане и все едно си смъркаше сополите, закашля се даже.  Взех аспиратор на носко за прахосмукачка. Ей, родих се. С едно дърпане и всичко излиза. Дърпах преди всяко ядене. Вчера след като я изкъпах с по-топла вода и преди това аз се къпах в банята и беше затоплена и спря да подсмърча това дете. Спала е снощи осем часа и нещо. Чак сутринта пак подсмърчаше. Естествено педиатърката чак днес ми отговори да дам витамин ц, осцилококциум и да пръсна със стеримар. Но мисля само с физиологичен разтвор да продължа и я мажа и с незита мас. Много ми е притеснено и утре щяха да са ваксините... Естествено отпадат 🙄

Последна редакция: пн, 13 фев 2023, 12:50 от Tiffany А

# 6
  • Мнения: 562
Miriaam аз мисля да захраня ЗВБ . Но незнам с кое ще започна .
Снощи при нас беше ад. Побърка ни с ММ , явно пропуснах точния момент да го приспя и много се превъзбуди . Спеше му се ,а неможа и от 20часа до  23часа рев,рев ,реввв. Много е важно да не се пропуска много часа за лягане , особенно когато си има вече рутина .
Аз го приспивам на ръце с много гушкане , две песнички които от самото раждане ги пея само вечерта за лягане . И евентуално чета и приказка , така не само бебо заспива , но и. ММ Joy . Но малкия няма проблем със спането в неговото си легло , само трябва да е повит ( което мен ме побърква) . . Аз имам стелиризатор , но точно 2пъти съм го включвала , добре че не съм давала пари за него , а е на една приятелка .То и не ми трябва , вода не давам , на кърма е . Вчера много малко се изцедих с помпата (трябваше ми малко кърма) опитах се да му дам 60мл с шише , за да не изхвърлям , е горкото изобщо не знаеше какво да прави с шишето . Въртя , сука в устата си и не му хареса , той и бибки не харесва де .
Вики къде е , от доста време не е писала .

# 7
  • Мнения: 705
Мерси за новата тема😍
 Ние спим по режим след хранене будува час и нещо и после давам бибата оставям , я на спалнята и заспива.
Искам да споделя нещо , което може да е от полза на много майки. Айлиз има пъпна херния беше прегледана на 40 ден от д-р Панджар хирург Русе. Той погледна и каза да лепим 10 месеца , но ни извика и на 2 месец. Докато търсих лепенка в интернет , се срещнах с този колан за херния. Закупих го за 45лв. Не лепях никакви лепенки, отидохме на 2 месец и лекарят беше изумен от резултата. Даже каза, че вече ще съветва всички майки за този колан . Вече пъпчето ни е определно прибрано. Мисля , че майката с близнаците имаше такъв проблем. Vesitoo се пишеше май... Той ни беше казал , че ако не се прибере до 10м , се предприема операция обаче на 3/4 години и се забранява скачане тичане , ревене.... Не знам колко е възможно да държиш бебето си да ме рева , скача или тича? Много се радвам , че пъпчето ни се прибра и даже ни каза да не идваме след 10м,ако няма някакво усложнение.


Това е нашият резултат , пъпчето беше надуто и синьо... Надявам се на никой да не се случва...😊☺️

# 8
  • Мнения: 153
Като стана въпрос за пъпчета. Нашето не се беше прибрало и аз се притесних. Нашата лекарка каза, че нямало проблем, защото тогава тя много се напъваше. Сега е леко прибрано, но веднъж ми се стори, че пак изскочи. Сега е така. Дали е Ок според вас?

# 9
  • Мнения: 69
Благодарим за новата тема.

# 10
  • Мнения: 705
Като стана въпрос за пъпчета. Нашето не се беше прибрало и аз се притесних. Нашата лекарка каза, че нямало проблем, защото тогава тя много се напъваше. Сега е леко прибрано, но веднъж ми се стори, че пак изскочи. Сега е така. Дали е Ок според вас?
Не мога да кажа дали е Ок , но е доста по-прибрано от от това което имахме ние. Малко не се прибрало , но не ми прилича на херния каквато имахме ние,пък и е още малка ще се прибере още

# 11
  • Мнения: 65
Благодаря за темата

# 12
  • Мнения: 216
Хоп, запис в новата тема. И ние имаме пъпна херния, хирург му залепи пъпа с лепенка. Kaderay27 от къде е колана ?

# 13
  • Мнения: 625
Аз сйщо измивам с бебешко вера и гъба  и стерилизирам след всяко ползване и шишета . Имам 4ри и общо взето го правя сутрин и вечер  Simple Smile
Момичета като чувам бебета да спят по 8-9 часа благородно завиждам😊
На всички ли които нямат нощни хранения бебчетата сами са ги махнали или и вие помогнахте?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 504
Ох благодаря за новата тема има много полезно и до в началото, а анкетата е супер. Имам нужда от още ръце.
Кестенче  тук съм , но нямам много време да пиша , денем почти постоянно е на ръце или слинг. Също така почти всеки ден излизам за час два.
Накратко приписваме се само в слинг и на ръце и понякога успешно го оставяме в леглото,друг път не..през деня даже не правя опити да го махам от слинга (научих се да правя всичко с него)
Долу горе има режим на три часа (само на кърма) събужда се яде, играе и като остане час до следващото хранене заспива. Долу горе и аз знам вече.,кога от какво има нужда. Коликите мисля,че мина критичния момент. Нощна птица е и преди 00 часа не заспива . Някой друга дрямка на ръце, но след полунощ започва нощния сън .
Наистина отдавна не съм писала доста коментари се бяха събрали.
На майките с повече от едно дете....не знам какво хора сте 😳нас едно не крайно критично дете ни побърква и все се успокояваме , а ако бяха повече 🤪
Но вярвам ,че всичко се забравя и малката усмивка сутрин е достатъчен стимул.
Тази вечер това си говорихме с ММ опитвам се да съм активна и в домакинството . Буквално 5 Мин оставям Даниел  на гиманстиката и хвърча чинии да.мия, пералня, сушилня...не мога да се отпусна и да остави друг да върши всичко това.
Но ММ помага вечер с приспиването , даже го прави по-добре от мене. Сега го остави в леглото аз чакам да се събуди да яде, но може и да пропусне това ядене.
А относно капки давам от самото начало био амика, Лефакс и пандата. Рядко има само напишкани памперси основно нощните да такива ,когато яде по - малко.
Момичетата от Варна 25.02 ще се прибираме за седмица ако имам възможност ще ви пиша през седмицата. Доста неща запланувах за това прибиране все едно съм без дете 🤷да видим колко ще осъществя.
И аз като Кестенчето ще се мъча по метода ЗВБ, да видим колко ще издържа 🤪😁, но вече искам да започва и този етап.  Не мисля, че с АМ е по-лесно, но и кърменето изтощава, но не виждам да гори калории (болна тема ми е още си ходя  със стягащото бельо 😆😆)
Наваксах с пропуснатото , радвам се че всички сте добре 🤗 последно се бях притеснила за тризнаците,но дори тяхната мама е по редовна от мен 😊♥️

Общи условия

Активация на акаунт