Много зачервено дупе с пъпки

  • 2 512
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте майчета.
Имам въпрос..бебето ми е на един месец от два,три дена дупето му е много червено на рани с какво мога да го мажа???
Пробвах ,,судо крем,, джинджира,, но не помагат

# 1
  • Мнения: 1 784
На нас много ни помагаше този крем на Клоран против възпаление и обриви под памперс:



Освен това миене само с вода, никакви мокри кърпи или друго, докато не се успокои.

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 07:32 от Змей Горянски

# 2
  • Мнения: 2 711
Моето бебе беше по същия начин до като го мажех със судокрем по препоръка на педито ,бил най-добрия крем ,смених го с Бепантен и за по малко от седмица дупето му се оправи и от тогава използвам само него и нямаме този проблем. Силно препоръчвам !Също така както са ти казали спри с мокрите кърпички поне докато се оправи , по-често плакнене с водичка. Успех

# 3
  • Мнения: 3 841
Крем Здраве

Последна редакция: пн, 13 фев 2023, 22:16 от eleaa

# 4
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Може да опитате и да смените памперсите.
Ако кърмите - забележете да не би някоя храна да дразни кожата на бебето... Направете се експеримент - карайте 1-2 дни примерно само на картофи - печени, варени... После на нещо друго... Никога не знаеш.

# 5
  • Мнения: 5 059
Кремът срещу подсичане на Бабе педиатрик. Ако ползваш мокри кърпички, спри. С две ръце вместо това препоръчвам почистването с линимент. Възможно е да е и от пелените. Единственото подсичане на моето човече беше, когато реших да му сменя еко пелените с Памперс.

# 6
  • Мнения: 5 136
+1 за Линимента. И при смяна на памперс оставяйте дупето да се проветри поне няколко минути. Най-малкото трябва да изсъхне Simple Smile Даже можете да оставите детето и за повече, например да си лежи върху еднократна подложка Simple Smile
Всеки предпочита различно за крема. Аз от Бепантен не съм доволна. Ползвам Павловича мас в общия случай и Мустела, ако се зачерви и вечер преди лягане.
Судокрем не съм пробвала, защото четох, че е тегаво за махане. Може би търкате дупето твърди много?

# 7
  • София
  • Мнения: 13 073
Миене с чиста вода, крем Здраве и друга марка памперси препоръчвам.

# 8
  • Мнения: 6 764
Има ли нещо, което сте променили от тези няколко дни? Нови памперси, нещо различно като козметика или перилен препарат? Ако да, върнете старите.
Иначе дали ще измивате или ползвате мокра кърпа, задължително след това е кожата да се подсуши със суха кърпа. Тоест да не затворите влагата! Кремове тип Судокрем се прилагат не ежедневно, а само при проблем. Бариерни кремове за ежедневна употреба са тип Бепантен, НО винаги нанасяни на добре подсушена кожа. След като бебето е на рани и Судокрем не помага, Джинджира е със същата активна съставка, както и Здраве и въобще всичко с цинк, вероятно става въпрос за гъбичка или бактерия. Измивайте добре, подсушавайте, оставяйте за по 10 мин без памперс, за да диша кожата и намажете с малко количество крем на тънък слой. Ако не помогне, нека лекар ви изпише крем, който се прилага при гъбични или бактериални инфекции.

# 9
  • Мнения: 2 352
Судокрема съдържа цинк, който изсушава кожата допълнително. С дъщеря ми бях много доволна по принцип от него. Обаче със сина ми пробвах Павловича нас и съм много по- доволна.
Сменете памперсите, може да не му понасят. Ако до няколко дни няма подобрение, на лекар отивайте. Може и гъбички да са, да се вземе натривка и да се лекуват.

# 10
  • Мнения: 267
Тридерм-7лв. Много тънък слой, отгоре Бочко.

# 11
  • Мнения: 1 784
Тридерм-7лв. Много тънък слой, отгоре Бочко.
Тридерм?! За бебе на 1 месец, без лекарско предписание?
Тридерма съдържа бетаметазон, т.е. кортикостероид, не се прилага за щяло и не щяло и то при малки деца.
Още от листовката на Тридерма:
Тридерм крем не трябва да се употребява върху големи участъци от тялото или под оклузивна (покриваща) превръзка, тъй като това може да доведе до абсорбция на по-голямо количество от активните вещества.
А вие предлагате да се сложи отгоре крем Бочко и най-вероятно и памперс?
До авторката - внимавайте какви съвети следвате в Интернет, този за мен е абсолютно безотговорен!

# 12
  • Мнения: 11 970
Синът ми ставаше на пъпки и рани от памперсите, защото правеше гъбични инфекции, а не съм го държала мокър или наакан. Заведете бебчето да вземат натривка от раните и да изследват за гъбична инфекция. Ако се окаже такава ще се наложи да смените памперсите и ще Ви кажат какво е подходящо в конкретния случай за третиране на раните. Междувременно правете въздушни бани колкото се може повече.

# 13
  • Мнения: 267
Тридерм-7лв. Много тънък слой, отгоре Бочко.
Тридерм?! За бебе на 1 месец, без лекарско предписание?
Тридерма съдържа бетаметазон, т.е. кортикостероид, не се прилага за щяло и не щяло и то при малки деца.
Още от листовката на Тридерма:
Тридерм крем не трябва да се употребява върху големи участъци от тялото или под оклузивна (покриваща) превръзка, тъй като това може да доведе до абсорбция на по-голямо количество от активните вещества.
А вие предлагате да се сложи отгоре крем Бочко и най-вероятно и памперс?
До авторката - внимавайте какви съвети следвате в Интернет, този за мен е абсолютно безотговорен!

Слагала съм го на бебе, на 15 дни. С тънък слой няма опасност, хайде да си го държим с пъпки и най-вероятно рани от подсичането, щото видиш ли сме толкова модерни и едно време баба е слагала на майките ни само проверени на 500% неща. Всеки има мнение.

# 14
  • Мнения: 1 784
Тридерм-7лв. Много тънък слой, отгоре Бочко.
Тридерм?! За бебе на 1 месец, без лекарско предписание?
Тридерма съдържа бетаметазон, т.е. кортикостероид, не се прилага за щяло и не щяло и то при малки деца.
Още от листовката на Тридерма:
Тридерм крем не трябва да се употребява върху големи участъци от тялото или под оклузивна (покриваща) превръзка, тъй като това може да доведе до абсорбция на по-голямо количество от активните вещества.
А вие предлагате да се сложи отгоре крем Бочко и най-вероятно и памперс?
До авторката - внимавайте какви съвети следвате в Интернет, този за мен е абсолютно безотговорен!

Слагала съм го на бебе, на 15 дни. С тънък слой няма опасност, хайде да си го държим с пъпки и най-вероятно рани от подсичането, щото видиш ли сме толкова модерни и едно време баба е слагала на майките ни само проверени на 500% неща. Всеки има мнение.
Това дали си модерен и дали четеш листовката на лекарство, продавано с рецепта, преди да го лепнеш на едномесечното си бебе по съвет от форум какво общо има?

И да, едно време бабите и майките ни не са ни мазали с кортикостероиди и антибиотици.

Общи условия

Активация на акаунт