Много зачервено дупе с пъпки

  • 2 531
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
Тридерм-7лв. Много тънък слой, отгоре Бочко.
Тридерм?! За бебе на 1 месец, без лекарско предписание?
Тридерма съдържа бетаметазон, т.е. кортикостероид, не се прилага за щяло и не щяло и то при малки деца.
Още от листовката на Тридерма:
Тридерм крем не трябва да се употребява върху големи участъци от тялото или под оклузивна (покриваща) превръзка, тъй като това може да доведе до абсорбция на по-голямо количество от активните вещества.
А вие предлагате да се сложи отгоре крем Бочко и най-вероятно и памперс?
До авторката - внимавайте какви съвети следвате в Интернет, този за мен е абсолютно безотговорен!

Слагала съм го на бебе, на 15 дни. С тънък слой няма опасност, хайде да си го държим с пъпки и най-вероятно рани от подсичането, щото видиш ли сме толкова модерни и едно време баба е слагала на майките ни само проверени на 500% неща. Всеки има мнение.
Това дали си модерен и дали четеш листовката на лекарство, продавано с рецепта, преди да го лепнеш на едномесечното си бебе по съвет от форум какво общо има?

Има, много. Можеш да видиш точно тук, колко хора са и го използват. Нищо не е по-добре, от това на бебето да му е комфортно. А тия пъпки с обикновенни кремчета не минават, явно не си се сблъсквала, а и по-добре. Пъпките също така се получават най-често от НЕ МИЕНЕТО, след голяма нужда на бебето.

# 16
  • Мнения: 1 786
Не знам от къде е явно, че не съм се сблъсквала, след като един от първите отговори на темата е мой Joy
С доста неща съм се сблъсквала Joy
Тридерм също ползваме вкъщи, даже съм му голям фен.
НО същественото в моя пост е - това е тежка артилерия и не се прилага при едномесечно бебе, без преглед от лекар.

# 17
  • Мнения: 2 488
Аз пък съм адски недоволна от Тридерм и за каквото и да съм го ползвала - не е помагал. Включвам и детето ми, и себе си.
Според мен най-верните съвети тук са да заведете бебето на лекар и да го видят, да направят изследване - може да е гъбична, може да е бактериална инфекция.
Моето дете като беше на такава възраст получи гъбична инфекция, която с подходящия препарат отшумя точно за 2 дни. Но беше прегледано от педиатър и му беше изписано лекарство с рецепта (без кортикостероид).

# 18
  • Мнения: 493
С нищо не мажете, само топла водичка. До няколко дни ще зарастнат.

# 19
  • Мнения: 10 617
Крем "Здраве - бебе".

# 20
  • Мнения: 2 783
Мина ли зачервеното дупе ,всичко наред ли е вече ?

# 21
  • Мнения: 4
Махни мокрите кърпи, аз бърсах дупето с намокрена хартия от кухненското руло, въздушнаи бани, моето бебе беше зачервено без рани на на 2-3 месеца, мазах го c Bioderma Clcabio Lotion Spray пръска се на ръката и после се нанася (не директно) ползва се 4-5 дни, когато зачервяването изчезне на здрава кожа се минава на  Bioderma ABCDermChange intensi. Но това го направих след консултация със кожен лекар.
Педиятарърката ми каза че кърмачетата обикновено не се подсичат, посъветва ме да намаля или най добре спра консумацията на млечни продукти ( най-вече прясното и киселото мляко ).
За известно време минах на Pampers Premium Care докато проблема изчезна, вече не ги ползвам защото са скъпи.
Съветвам те да секонсултираш със специалист.

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 19:46 от Malinka- Kapinka

# 22
  • София
  • Мнения: 8 392
Случайно попаднах в темата, но както се казва, няма нищо случайно. Така е трябвало.
За описаните случаи предлагам крем, който съм патентовала. Сравнявала съм го с някои използвани кремове, но предлагания от мен е по-ефикасен. Освен при подсичане и обриви при малки деца, помага при декубитуси от залежаване, протриване на бедрата, под мишниците и гърдите, при напукани пети и изгаряния. За спокойствие на майките на бебетата ще допълня, че кремът не съдържа кортикостероиди. За контакти - на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт