12.клас - големите вълнения

  • 65 714
  • 915
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 913
Запис. Ние го караме лежерно. Има т.нар. мачинг да прави за унито в NL. Още се кани. Нужно е малко четене, гледане на един филм и да напише 4-5 броя есета- анализи по определена сцена 😂. Ама нека си се кани... чака си я.

# 16
  • Мнения: 290
A ЮФ е?И друго да питам късно ли е за кандидатстване в чужбина?

# 17
  • Б
  • Мнения: 564
Здравейте, ето на какво попаднах  https://danybon.com/obrazovanie/rezultati-dzi-12-class-2022/#google_vignette. Щерката избра втора матура - математика. Дано е на късмет. Така като слушам повечето избират език.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 988
A ЮФ е?И друго да питам късно ли е за кандидатстване в чужбина?
Юридически факултет.  Това по първото питане.

По второто - имам спомени за коментари за  явяване на ДСД2 във вашия случай. Значи Германия/Австрия са варианти. За тях не само че не е късно, още даже е рано да се кандидатства.. Но пък е  идеално време за пускане на заявления за общежития.

# 19
  • Мнения: 9 902
Благодаря за новата тема!
Наборът отскочи до Холандия да види университета, в който се е прицелил. От Айндховен мазно звънна да докладва, че всичко е наред и ще вечерят в Амстердам с другите кандидатстуденти. Споменавам го само защото поантата на пътуването  накрая беше изведена във въпроса "Защо никой не ми е казал за червените фенери??"
"Ми щото и ти не каза, че ще ходиш до Амстердам, пиле".
Между другото спомена, че изпитите му по IB не са достатъчни, а има и приемен тест към края на март. Да не беше казвал, щях да се чувствам по-добре. Сега виното се лее самò в чашата ми 😬

# 20
  • София
  • Мнения: 11 961
А кофишоповете открил ли е? Laughing

# 21
  • Мнения: 9 902
А кофишоповете открил ли е? Laughing
Беше там само за 2-3 часа - каза, че навсякъде смърди на трева. Той не пуши, за друго не питам, че се сещам аз какви ги вършех....

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 411
И набора отиде до Холандия на отворени врати в университета, в който кандидатства . Направиха си хубава екскурзия за 4 дни - много е впечатлен от Морския музей в Ротердам. Като цяло е с добри впечатления, само го притеснява придвижването с колело ( всяко разстояние го обявявали в минути с колело 😂). Отишъл до канцеларията да провери дали всичко е наред с документите му и сега чакаме 🤞
 Записа се на матура по математика, дано мине успешно. Решава задачи, готвят се и в училище. Сега се готви за състезание по финанси тази събота.
С бала сме наникъде - ходи гледа костюми, но нищо не е избрал… Оооммммм 🍷

# 23
  • Мнения: 290
A ЮФ е?И друго да питам късно ли е за кандидатстване в чужбина?
Юридически факултет.  Това по първото питане.

По второто - имам спомени за коментари за  явяване на ДСД2 във вашия случай. Значи Германия/Австрия са варианти. За тях не само че не е късно, още даже е рано да се кандидатства.. Но пък е  идеално време за пускане на заявления за общежития.
Благодаря.Точно чакаме резултатите от ДСД и се целим за ЮФ в Софийския или Австрия и Германия.А на матури ще се явяваме по български и английски,не знам дали е от значение.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 213
Здравейте!
Време е и аз да се завърна в редиците на форума. Тъкмо за най-хубавото време, времето с чашите. /Още ги помня от 7 клас. Simple Smile
За протокола - девойката записа втора матура английски.
Връщам се да прочета малко инфо и после нападам с въпросите.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 054
Да се запиша в новата тема, преди да сте ме забравили (иначе чета, де)  Joy Всички страсти и вълнения, които ще я изпълнят, да са силно положителни Kissing Heart А виното нека си се лее, то си му е сезон и без това.
Аз съм нарамила едни дини под всяка мишница и страдам от хронична липса на време. Идея си нямам кой какво учи, дали учи и дали подготя нещо. Малката все още подлежи на по-строг контрол, но наборът щом започна да ме причаква вечер преди да се отправя към леглото си (обичайно последна) и да ме спира "да си говорим", лоша е работата.
Подал бил заявление за ДЗИ, математика, това последно обсъждахме среднощно. Споделих какво коментирате за оценктите и дали не е било по-удачно да пише ДЗИ ИЕ - не, с мат имал повече шансове за балообразуване тук и там, така преценил. Ами добре. Много се чудел дали да не се яви на трета матура по физика, защото разбрал, че ако "не я вземе" не се вписва никъде. Но пък да се яви и да изкара 3, и вече да му го впишат в дипломата, ей тази мисъл не му допаднала и се отказал. И без това и във физическия факултет се кандидатствало и с ДЗИ мат. Мигах на парцали да се сетя кога се включи тоя физически факултет в wish list-a. Бил просто резервен вариант. Ами да, то една ядрена физика да имаш като план Б, да запишеш ей така, щото друго не са те приели - к'во. Главата му е в облаците на това дете, никаква връзка с реалността. А часовникът тиктака, но не се вдига пушек от решаване на задачи.
Редактирам се да питам - Скиорче, ти как си? За малкото скиорче чакаме да споделиш нещо положително Flowers Four Leaf Clover, ама и ти беше претърпяла героичен скок в дере с велосипед - оправи ли се?

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 13:35 от мандаринка

# 26
  • София
  • Мнения: 11 961
Хората навремето ползваха педагогиката за резервен вариант, ако другаде не ги приемат, но ядрена физика е далеч по-оригинално. 🤣

# 27
  • София
  • Мнения: 7 049
Такааа.... ние налетяхме на първия проблем.
Не може да пише ДЗИ по информатика, като ДЗИ по желание, защото  не знам си кой член и коя алинея, информатиката не е включена в предметите по които можеш да се явиш на матура по желание.
Може да размени математика и информатика, като втора и трета матура, но пък това той не го иска и смятам, че е прав!
Шах с пешката, дет"се вика! Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 11 961
А матура по информатика за къде му трябва?

# 29
  • София
  • Мнения: 7 049
А матура по информатика за къде му трябва?
СУ

Общи условия

Активация на акаунт