12.клас - големите вълнения

  • 65 718
  • 915
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 049
Навлизаме в етапа на големите вълнения - за някой бал, за друг кандидатстване, а за трети - много дини под една мишница. Joy

Успешни да са предстоящите изпити за децата ни! Стискам палци за всяко едно, за което знам, че има предварителни изпити или изпити за ранен прием!
Минимални балове прием СУ 2022
https://bg-mam.ma/p/1525169/46013217


Учебни програми по профилиращи предмети

Литературни произведения, изучавани в 12 клас:
Скрит текст:
Димчо Дебелянов –  „Аз искам да те помня все така“

Христо Фотев – „Колко си хубава“

Петя Дубарова – „Посвещение“

Елин Пелин – „Спасова могила“

Елин Пелин – „Ветрената мелница“

Атанас Далчев – „Молитва“

Никола Вапцаров – „Вяра“

Йордан Йовков – „Песента на колелетата“

Виктор Пасков – „Балада за Георг Хених“

Пейо Яворов – „Две души“

Елисавета Багряна – „Потомка“

Борис Христов – „Честен кръст“

Нашите седмокласни теми: Joy имате ли представа колко сме изписали?

Гимназиалните ни теми:
Дванайсетокласници - тема 2
[/spoiler]

Последна редакция: ср, 15 фев 2023, 15:12 от Слънчевата

# 1
  • Мнения: 8 709
Цоп - първа! Айде , да изпълним темата с гордост и успешни изпити !
Да ни е на кадем!
  На негърчето що му казваме така, заради НЕГ?

# 2
  • София
  • Мнения: 17 994
Цоп - първа! Айде , да изпълним темата с гордост и успешни изпити !
Да ни е на кадем!
  На негърчето що му казваме така, заради НЕГ?
Да, там има  над 900 НЕГ-ърчета.  Чувствително по-малко са каращите ски.

Пожелавам в новата тема успех и прекрасни емоции на децата ви - справяне на предварителни и редовни изпити, запомнящ се бал, преборване на ДЗИ с оптимална оценка (за когото е необходимо), прием в най-желания университет/специалност, решаване на жилищния проблем при  избралите да учат навън.. Heart

# 3
  • София
  • Мнения: 11 962
Хоп и аз тук! Да напълним темата с хубави новини за успехите на децата ни!

# 4
  • Мнения: 1 256
Хайде и аз ! Само хубавини да си споделяме за едни безкрайно успешни и щастливи млади хора !

# 5
  • София
  • Мнения: 9 850
Успех на всички деца!

# 6
  • Cobrs
  • Мнения: 788
Успех на децата! Искам да ви кажа, че макар да не пиша активно, ако не беше тази тема, нямаше да ми мине така весело седмокласната одисея. Надявам се веселбата да продължи и в 12 клас. 🙂

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
отново да публикувам информацията за децата/родителите с интерес към прием в СУ
минимални балове Софийски университет, таблицата е от бг мама, не зная кой я е правил, но изразявам благодарността на всички нас, които ще се възползваме от нея https://mega.nz/file/j2JnGKoB#u1lQKy8Qe71-CQ7QFvxBS9fqu3SbK0RUdpmt5YWgv-E


СПИСЪКПО ФАКУЛТЕТИна специалностите и формите на обучение, на ка …  балообразуването

# 8
  • София
  • Мнения: 6 550
Да е хаирлия новата тема! Flowers Bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 7 049
Допълних минималните балове в първия пост.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 303
И аз се цопвам - старата негърка с малкото негърче😂.
Първо за набора. Санака, чудех се дали този ПП БЕЛ не може да му е от някаква помощ при балообразуването за ЮФ. Макар, че той и по ООП и по ПП ще има 6.
А средната оценка от цялата диплома ли се взима за ЮФ или само по БЕЛ? Защото иначе ще трябва да го нагъна да направи поправка на оценката по математика от 11 клас. Sad. Иначе не се е засилил да държи ДЗИ по ПП БЕЛ). Направо ми побеля косата с тоз лежерен момък.
Марулетке, mtz,
благодаря ви, че го мислите малкото щуро дете. За НЕГ Русалката много точно е извадила есенцията от първата година. Учи, та пушек се вдига, през ден има изпитвания на граматика, думи..вчера ми връчи речника да я препитам. Сега са на вълна “облекло”. Като започнем от “расо”, “роба”, “кухненска престилка” и лекарска (лаборантска) престилка (последните две нямат нищо общо по между си), та стигнахме до думата “сандалоподобен”🙄. Мигах, чудех се как да илюстрирам приложението на последната дума в изречение, но накрая се предадох.😂 “Слагай си сандалоподобните маратонки и марш навън!” За сега няма намерение да кандидатства в немските паралелки. Ще видим в края на срока дали ще преосмисли, но аз я оставям да си вземе сама решението.
Скрит текст:
С крака нещата се позакучиха. Ще пиша по-нататък, че сме “на кръстопът” на този етап Sad
Успех на всички наборчета и дано всички вземат най-правилното и мъдро решение за следващите 5 години! 🤗!

# 11
  • София
  • Мнения: 11 962
Цялата диплома се взима, Скиорче - общия успех. ДЗИ ПП по БЕЛ няма да му е от полза за балообразуването в ЮФ.
Редактирах.

Последна редакция: ср, 15 фев 2023, 15:37 от sanaka

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 5 679
Скиорче, тв и по времето на щерката уж всички не искаха да кандидатстват за лайстунг и накрая от 30 деца 20 се пробваха. Така че е рано да се каже. Съветът ми е добре да се информира и да си вземе решение сама (групата подвежда).
Хайде тази тема да ни е на късмет! Спорна и успешна кандидатстудентска!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 303
Mtz, ще те атакувам на ЛС по въпроса скоро да не оспамваме темата. До тук проучванията й от горните класове са цитирам: “да не си полудяла и да не си направила тази грешка…ще си съдереш з…ка от учене за нещо, без което така или иначе пак можеш да постигнеш целите си”. (Напр. Да учи в Австрия или Германия). И тя бързо се съгласява. Но ще се яви на изпита така или иначе.

Последна редакция: ср, 15 фев 2023, 16:18 от Skiorche

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 5 679
Да не се хваща на подобни глупави съвети! Ами да - за Германия е добре да свиква на зор от сега. И на техния начин на обучение. Ако има амбиции детето, е добре да не се пести сега, тъкмо ще има тренинг за после.

Общи условия

Активация на акаунт