Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 30

  • 36 170
  • 787
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 800
В тези минифурни не може много да се пече, изолацията на капака е доста хилава.
Голям обем не можеш да очакваш, нормална тава не се събира, само минитавичка.
Нещо ето такова
https://techmart.bg/%D0%A4%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%20ELDOM%20204VN%20new

С подобна с котлони една наемателка кара вече доста години. Не готви някакви сложни неща, разбира се.

# 751
  • София
  • Мнения: 16 050
Не съм съгласна, че в мини печките не може да се пече много и редовно. В момента съм с турска, Беко, обем на фурната 60 л.
Големите печки са с фурни около 70 - 75 л. Често печем и на ниска, и на висока температура. Внуците знаят, че не бива да пипат докато работи.
Линк не мога да дам, май ги няма в Бг, но е подобна на тази - https://techmart.bg/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D0%B5%D1%8 … LUX%20I-60%20HP-2 

# 752
  • Мнения: 68 703
Вкъщи съм с тази, купена от емаг разопакована, но бе с етикети нова, за около 120 лв
https://www.emag.bg/elektricheska-furna-heinner-1650w-kapacitet- … 7wh/pd/DZ6CLKMBM/

Тавата е 34/39 см. Дълбока е. Гледах мощността да е повечко, тази е 1650 и пече отлично. Няма котлони, защото сме с газиви такива.

Под наем - сега се сетих че жената си донесе нейна и моята не се ползва, е тази
https://zora.bg/product/cmo-422w
Бяха по 130 на промо  150 редовна цена, сега са вдигнати но то всичко е.
Исках нескъпа за там за да я хвърля без да ме товари финансово това,  вместо да я чистя ако я замърлят..


Всичко се пече в тях - глинен гювеч с месо, мусака..абсолютно нормална печка!

# 753
  • Мнения: 1 263
Не съм съгласна, че в мини печките не може да се пече много и редовно. В момента съм с турска, Беко, обем на фурната 60 л.
Големите печки са с фурни около 70 - 75 л. Често печем и на ниска, и на висока температура. Внуците знаят, че не бива да пипат докато работи.
Линк не мога да дам, май ги няма в Бг, но е подобна на тази - https://techmart.bg/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D0%B5%D1%8 … LUX%20I-60%20HP-2  
Aisha, ако визираш моето мнение че не може да се готви, аз говорех за микровълнова с грил, не за мини фурна.
Иначе ние поръчахме точно тази от линка, защото на обем (60 литра) ми се стори най-функционална. Реално обаче имаше дефект, а и тези старите котлини загрявят супер бавно, та едвам я върнахме с 300 зора,жалби и плащане на доставки. Отделно ни дойде 1 см по-широка от мястото.
Затова, макар и по-грозно, сега предпочитам само фурна, която да е с подобен (може и по-малък) обем и отделен керамичен/индукционен котлон.
Teta75, 37 литра не е ли прекалено малко? Предполагам трябва да си взема 1-2 тави и да ходя на място да ги тествам дали влизат в посочените модели Grinning

# 754
  • Мнения: 68 703
Що...в " голяма" фурна каква тава ползвате?

Тези литражи не знам вярно ли ги смятат..ще ти дам размери, смятай ако искаш литрите.
На мен ми трябваше височина до 33..това ме ограничи в избора.

Моите тави си влизат нормално.
39 на 39 е вътрешността на фурната.
Тава половин метър в диаметър не влиза, но кой има такива..аз поне нямам. Моята е с 30 см диаметър.

# 755
  • Мнения: 2 193
Имах подобна като от линка на Тета. Забърквах по някоя супа, пеквах по някоя пица. Такъв ни беше стилът на живот тогава, без деца. Два поредни пъти изхвърлях кекс, който не ставаше на нея, и я подарих на майка ми. Е, тя правеше кекс като за изложба на нея, та ... Провалите не са били заради печката 😁😁😁

# 756
  • Мнения: 1 263
Ооо, да, именно защото не съм готварско гуру и преценката ми за такива уреди е 0.
Проблемът ми идва от това, че няма стандарт за тези малки фурни и някъде пишат размера с дръжката отпред и става да кажем 50 см. Другаде пишат 30 см, но не уточняват външен ли е, вътрешен ли е. А Елдом и по-нормалните марки такива мини фурни гонят 400 лв, ако имаше достатъчно място бих взела една стандартна вградена фурна (спец съм вече на проектиране на модулни кухни със стандартни уреди) и си решавам проблема. Там поне като даде проблем, много лесно можеш да я смениш. Нашата малка фурна е на 100 години, италианска марка и такива вече не се произвеждат и нито знам литража й, нито другите особености, но само тя пасва идеално на отреденото място.

Съжалявам за дългото мнение Simple Smile

# 757
  • Мнения: 68 703
О, да..във всякакви размери ги има.
И мощностите са различни.
Добре е долният реотан поне да е закрит, за да не се цапа.
Ако има котлони, да се гледа и тяхната мощност, че 800 вата си е слабичко, а има и с такива.

Като се огледат тези неща, и решаваш.

И да се поръча от доказан сайт, не от незнаен, за да можеш спокойно да върнеш ако не те устройва като големина и размер, без да ти правят спънки от сайта.

За имота под наем посмъртно вградена фурна няма да сложа!

Обаче си мисля под плот да пъхна такава малка без котлон, а на плота да е вграден котлон двойка...
Нооо...по натам евентуално.
А и често хората ми идват с техни фурнички такива, та май няма да бързам...

За микровълновите..във фейсбук попаднах на човек, продаващ втора ръка, от чужбина, сервизирани, за 60-80 лв.
Аз предпочитам ново заради гаранцията от 2г поне, по коледа за 90 взех от технополис механична за там, но сега нови под 130 за механични при това, няма, та опцията на тези от фейса не ми се вижда лоша сега.

Имах подобна като от линка на Тета. Забърквах по някоя супа, пеквах по някоя пица. Такъв ни беше стилът на живот тогава, без деца. Два поредни пъти изхвърлях кекс, който не ставаше на нея, и я подарих на майка ми. Е, тя правеше кекс като за изложба на нея, та ... Провалите не са били заради печката 😁😁😁

Не е съвсем така и не си права. Има добри минипечки, има и калпави. Вероятно ВИЕ сте купили калпава, маломощна или каквато и да е, без посочен от вас модел няма какво да обсъдим.
Подобна може и да сте имали, аз общо никога неговоря, а винаги конкретно.

Обобщенията, особено при минипечките, които са толкова разнородни, е неудачно.

Пиле с ориз достатъчно ок ли е като храна за дете, или Nerd
Преди това отново бях с малка, също се готви нормално.
Да се чудя как 15 години изхранвам и мъж, и дете, че и себе си ... Nerd

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 13:22 от teta75

# 758
  • Мнения: 2 193
Тета, това казвам: на същата мини фурна майка ми прави и кексове, и други печива без проблем. Проблемът бяха моите готварски умения, не фурната

# 759
  • Мнения: 68 703
Аааааа, приеми моите Свинения тогава Hug

# 760
  • София
  • Мнения: 4 668
Стига с тия фурни вече.
Днес имах пак към 5 огледа. Харесват, цъкат с език, ама не взимат.
Една брокерка ми отвори друг апартамент в сградата. Подобен на моя, но с малка тераса, има ТВ и беше 750лв. Едностаен.

Идва някакво момче с брокер, брокерът "тук има 4 котлона!" викам му "котлоните са само за украса" Simple Smile
Някакъв друг оглед, съмнителен тип, като от малцинствата, татуировки, върви тежко.
"Ще можете ли да слжоите телевизор"
Аз "нямам възможност, ако искате си сложете".
Той: "Няма да го взема този апартамент!" и марширува към изхода обидено.
Брокерката ми се извини на ухо и каза, че цял ден го търпи и мисли да я отказва тая професия.
Simple Smile

# 761
  • Мнения: 7 746
това с печките е като една тук дето се оплакваше, че не й размразявали хладилника
ама продават ли се още хладилници с размразяване?
на лукс мирише темата в последните 10 страници 😛

# 762
  • София
  • Мнения: 16 199
Мисля, че това водене "на конвейер" е театър от страна на брокерите за смъкване на наема. Принципно още преди насрочване на час за оглед казвам категорично кое не подлежи на коментар.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 22:01 от Sharky*

# 763
  • Бургас
  • Мнения: 6 034
Абсолютен театър.
Затова съм оставила брокерката сама да си ги води, без мое присъствие. И театърът приключва на първо действие.

# 764
  • Мнения: 1 263
И аз този път мисля да заложа на 1 брокер и да си спестя нервите. Още от началото публикуваха обявата 1:1 с моите изходни данни. Добавили са само 1 изречение, което за сметка на това не съответства на жилището. Фирмата е различна от преди 1 година, за сметка на това комисионът е 50%+ ДДС. Та ще видим дали това ще проработи.

Общи условия

Активация на акаунт