за сокчетата

  • 2 807
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
Ние пием сокчета,изцедени от мен ,а не купени.Според мен соковете дават възможност бебето да се приучва постепенно към различните вкусове,както и да се запознае  с лъжичката.

# 16
  • Мнения: 101
Бебка е на 5 месеца,а още не съм й давала сок и не смятам да го правя скоро.Мисля,че ще е по-добре да изчакаш със сокчетата! Peace

# 17
  • Мнения: 903
Аз мисля, че си избързала с тези сокчета... Аз все още не давам сокче

# 18
  • Мнения: 2 897
Не съм давала, като порасна започна да яде плодовете на парчета  Peace

Така е най-добре и според мен.
Сокчета поне до 6-тия месец не бих дала(аз и след 6 м. не съм давала),на 2 м. е твърде рано

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние се кърмим, захраних късно, давах сок (от време на време), основно от круша за да го разхлабвам ако се наложи, не мисля че е толкова фрапиращо и "нередно" дори изобщо да не даваш сок. Храносмилателната система на мъниците е доста по - неразвита от нашата, скоро бях чела в кърмаческия една много хубава статия, в която доста логично се доказваше, че това, което мислим, че полезно за бебчетата в сокчетата е не само повече вредно, а и повечето "полезни" вещества, витамини и пр. изобщо не се усвояват от организма в такава ранна възраст. Потърси в Библиотеката.
Най - доброто и пълноценно нещо за бебчо си е майчиното млекце. Храни се пълноценно и ще даваш на мъничето всичко от което има нужда. Peace

# 20
  • Мнения: 439
Наистина само ти можеш да решиш кога точно да започнеш със сокчетата.И на нас педиатъра ни каза от втория месец, но аз смятах, че ще му увелича коликите, както някои мами са преживели и не давах.После имахме гастроентерологичен проблем /с акито/ прегледи при спец и т.н. и казаха да изчакам.Направо започнах с каша оризова Riz Cream и опавихме акито и захраних малко.Тогава бяхме на три месеца. А сокчета давам от скоро - от четвъртия месец. Обаче нещо отвреме навреме когато му дойде време за папкане вечер или наобяд неиска да яде на часа, а по-късно и мислех да спра малко сокчетата.Иначе съм давала прясно изцеден от ябълка и от бурканче на Ганчев-ябълка с морков.Също акаме през ден или през два.Мисля че е нормално

# 21
  • Мнения: 5 362
Ядяхме направо пасирани плодове.
Сокчета на 6-7 месеца някъде дадох,и то не толкова често.Сега умира за тях.

# 22
  • Мнения: 4 392
Ние пием сокчета,изцедени от мен ,а не купени.Според мен соковете дават възможност бебето да се приучва постепенно към различните вкусове,както и да се запознае  с лъжичката.

Като ти гледам лентичката.... Thinking
През първата година на детето разнообразието на храната НЕ е най- важното нещо.
Освен това "запознаването с лъжичката" става чрез истинска храна, а не чрез сок.  hahaha
Познавам майка , чието дете на една година пие вода с лъжичка. Rolling Eyes

# 23
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Ние пием сокчета,изцедени от мен ,а не купени.Според мен соковете дават възможност бебето да се приучва постепенно към различните вкусове,както и да се запознае  с лъжичката.

Като ти гледам лентичката.... Thinking
През първата година на детето разнообразието на храната НЕ е най- важното нещо.
Освен това "запознаването с лъжичката" става чрез истинска храна, а не чрез сок.  hahaha
Познавам майка , чието дете на една година пие вода с лъжичка. Rolling Eyes

лентичките й са две. като моите, дето все не мога да ги сложа Sad. също почнахме с изцедени от мен, рано, доста рано (2 месеца), но не сме имали проблем със стомаха, освен запека. регулирахме го най-вече с тях, овесена вода (с доста резерви, понеже овеса е с глутен). помагаха ми и за да направя храненията в удобно за нас всички време - да го отложа с половин-един час, ако точно, когато е гладен, трябва да взема батко от градина, например.
Навремето на мен ми казваха, че първото дете се гледа по книга, а второто - както трябва. Вслушвайте се повече в сигналите, които подава самото дете. По личното ми мнение, колкото са по-големи децата, толкова по-трудно приемат нови вкусове. И двата пъти захраних рано, но давах по 1 продукт седмично най-много. Доволна съм от резултата.

# 24
  • Мнения: 795
Давам ябълка и(или) морков от средата на 2-ри месец, не сме имали никакви проблеми досега.Случвало се е да не ака 2-3 дни, но не давам Дуфалак - ако аките не са твърди значи няма запек. Не го мъчи детето с лекарства, не е задължително да се изхожда всеки ден!

# 25
  • Мнения: 57
Моят син е на 4 месеца и познава засега единствено и само вкуса на кърмата. Никакви сокчета не съм му давала и нямам такова намерение засега. Ще се постарая да го кърмя колкото се може по-дълго. 
Категорична съм, че до шестия месец няма да му давам нито сокчета, нито каши, нито пюрета, както съветва Световната здравна организация. newsm10

Ако голяма част от българските педита имаха желание, можеха да се ограмотят малко като седнат и прочетат туй онуй я в някоя книжка, я в Интернет.   Знанията на повечето се основават на това, което са ги учили преди 20 и повече години... Възмутително е! Моята лекарка също ми каза втория месец да давам сокчета, на което аз така се ококорих, че незнам как замълчах що за съвет е това, тя не чете ли... smile3529

Що се отнася за Дуфалака, аз самата не бих го пила, пък какво остава за бебето ми... Моля те, не тормози малкия организъм с тази химия... Много съм против това, да се пият хапчета за щяло и нещяло, сякаш са бонбони. А бе хора, smile3514 НЯМА БЕЗВРЕДНИ ЛЕКАРСТВА!!! Представяш ли си как се натоварва черния дроб и бъбреците с преработването му.  smile3513

# 26
  • Мнения: 3 760
Дъщеря ми още не е пила сок (предлагала съм след годинката, но не и харесва).
Подкрепям мненията на yanast и Me4o Pyx.
А и според мен сама си отговаряш на поставените въпроси - от ябълката го боли коремче, морковите спичат...   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 267
абсурдно е толкова рано да се дава сок. пощади крехкото, неузряло, бебешко стомахче. съвета ми е да не даваш сок. моя син не пие още. дори сурови плодове не давам. варя ги на пара или във вода

# 28
  • Мнения: 683
Няма бебе на кърма със запек!
Мисля, че много по-вредно от сокчетата е да даваш разхлабително, защото това прави червата лениви. Ако на 2 месеца е на Дуфалак, какво ще правиш като стане на 2 години!?
В абсолютно всяка книга за гледане на бебе пише, че е нормално и често се случва бебето да не ака по 2-3 дни. Като се изака, консистенцията е кашава, т.е. детето няма запек.
Според мен нямаш никаква причина да се безпокоиш, но непременно спри Дуфалак-а.
И аз така мисля!

# 29
И аз давах сокчета в началото на втория месец по препоръка на педеатъра, но както сама останових и както ти казват и другите мами моркова запича. На моята бебка коликите се засилиха още повече и беше страшно. Рано е. Спри ги!!! Иваила е на 6 месеца , а аз още не съм ги вкарала в менюто и.Успех Party

Общи условия

Активация на акаунт