на каква възраст забравихте за пемперсите

  • 2 421
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
С Жорко махнахме памперса на 1г. и 9м. изцяло и през нощта не съм слагала. Като се изпусне в гащите-пера, нощем спяхме с найлонче и като се изпусна няколко пъти се отучи от нощното напикаване. За голямата работа малко по-трудно, но като тръгна на ясла на 2 г. го научиха да си казва, даже сам си вземаше гърнето.

Ева още не съм я пробвала, макар, че е много умна и всичко попива от батко си, той като ходи до тоалетната тя сяда до него на гърнето, но с памперс, личи си ,че и тя се напъва явно върши работа, но нещо много ме мързи ooooh!. Решила съм на пролет да махаме пампата.

# 16
  • Мнения: 1 645
Махнах памперса когато Дани беше точно на 2 години.
Малко след това махна и нощният памперс.
Всичко стана буквално за 1 седмица.
Искам да уточна, че той никога не е правил ако другаде освен в памперса,и го свикнах направо на детска чиния.
Гърнето не искаше да го види.

# 17
  • Мнения: 6 472
С голямата на 1 г и 3-4 месеца. Дребното в момента е на толкова и дори не съм си го помислила Whistling Ще я пробвам на пролет, като се постопли времето и прането съхне по- бързо Grinning

# 18
  • Мнения: 95
Мами,как може да ви мързи толкова newsm newsm78Пред очите ми е една млада майка с цигара в ръка,детенцето на 3 години иказва ,че иска на тоалетна ,а майчето отговаря "нали имаш памперс" SickМоите деца приключиха с нощното напикаване на 1годинка.През деня от 10-я месец ги поставях на гърне.Вярно е,че иска време и усилия,но кой е казал,че майчинството е лека работа,пък си заслужава усилията.Успех Peace

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
mam4eto fut , хайде малко по-кротко с квалификациите. Постой, поогледай се, попрочети малко и после ще си мерим...гърнетата.  bouquet

# 20
  • Мнения: 95
Никого не искам да обидя,но прочетох няколко пъти по-горе "не си давам зор".Ти как го разбираш newsm78.За дечицата е по -добре да се научат навреме на полезни навици.Разбира се всяко за всяко дете е индивидуално ,някои по-рано казват,други по-късно,някои имат проблем до големи,но важното е да се учат.С търпение и без наказания ако са се подмокрили.Забележете през какъв интервал трябва да го слагате на гърнето ислед няколко сполучливи опита детето ще бъде много доволно от успеха си,но в никакъв случай седене на гърне по 15 -20 минути ,че и повече,тогава ще се получи обратен ефект.

# 21
  • Мнения: 8 505
mam4eto fut,целта е не просто да се изгради нещо като рефлексът на Павлов-щом сложиш детето на гърне,то да си върши работата в него,номерът е детето да осъзнава какво прави...съответно на година няма как това да стане.

# 22
  • София
  • Мнения: 245
 На 22м. вече не ползвахме дневен папмперс, 2-3м. по-късно махнахме и нощния

# 23
  • Мнения: 1 425
На 2 г. и 3 ри месеца. като тръгна на ясла и госпожите я научиха да ходи на гърне. Но още сме с нощен памперс. Него не знам кога ще свалим.

# 24
  • Мнения: 5 468
На 2 години и 1 месец й свалих памперса и започна да ходи на гърне. 1 месец по-късно й свалих и нощния памперс.
Значи - съвсем "сбогом" на памперса сме казали на 2 г. и 2 м.

# 25
  • Мнения: 834
Дневния - на 1г. и 7м.
Нощния -  на 1г. и 10м.
 smile3550 *голямата работа* от преди годинката в гърне (винаги беше по едно и също време, затова беше лесно)

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Края на другия месец ще стане на 2, и още сме с памперси. Cry
На 1г. и половина си ходеше по голяма нужда, но после му писна и сега всичко е на памперса. А знае къде трябва да се прави, говори си нормално, дори като го питаш ти обяснява къде акат и пишат децата, къде го правят големите хора, а като го питаш ти каде го правиш и ти казва "гащите". И не иска да го прави другаде. Много рядко се случва да каже за акото и да тръгне да си търси гарнето. И сега незнам какво да го правя.  Cry Идея нямам кога ще се научи, че е и студетно за да му го махна изцяло памперса.

# 27
  • Мнения: 811
За дечицата е по -добре да се научат навреме на полезни навици.

Навреме за тях,не за нас  Peace

3.2г,още е с нощен памперс,доста пълен...

# 28
  • Мнения: 95
Tinka79,този твой сладур най-вероятно е разбрал,че ще получи още повече внимание.Не казвам,че не му се обръща внимание,а че никога не им е достатъчно и си имат хитринки..

# 29
  • Мнения: 122
Баткото на 1,6 без памперс. Вики в момента без дневен само нощен.

Общи условия

Активация на акаунт