на каква възраст забравихте за пемперсите

  • 2 428
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka79,този твой сладур най-вероятно е разбрал,че ще получи още повече внимание.Не казвам,че не му се обръща внимание,а че никога не им е достатъчно и си имат хитринки..

Освен мърморене и намусени физиономии друго не получава след като се изака в пампата. Искам поне за акането да го науча, но нямам успех. Вече не знам какво да го правя. В началото не го приемах навътре и нищо не му казвах след гаф, ама сега вече ми писна. Cry Close Cry

# 31
  • Мнения: 361
Голямата ми дъщеря беше с памперси до 1г и 5м. Просто един ден реших да пробвам. Много бързо свикна,но при всяко дете е различно. С малката имаме още доста време Joy

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
1г и 5м и при мен, оставих само нощния.

# 33
  • Мнения: 583
и аз не съм си давала никакъв зов, но малката на 1,8 м не мокреше въобще нощем памперса и го махнах, а на две годинки/точно два дни след рожденият и ден/ махнах и дневният и като се напишка и се поскарах. и така за два-три дни се пишкаше къде в гащите, къде в гърнето, но само толкова- е вече един месец сме без памперс-казва какво и се прави и няма проблем в гърнето, тоалетната или я издържам в тоалетна извън дома Peace

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият се раздели с дневния памперс около годинката си, но.... нощния го махнах на 5 години. Начуркваше се, какво да направя, не желаех да му прекъсвам съня, а явно е бил доста дълбок, че да не се усеща.
На малката все още не съм го махнала и така като гледам няма да е скоро. Не желае да стои на гърне, не разбира и когато я изчурквам. Чакам да се позатопли и да подновим уроците по пишкане в гърне.

# 35
  • Мнения: 58
Голям проблем ми е с памперсите, АМА МНОГО ГОЛЯМ WhistlingНяма сваляне- лятото се мъчих да ги махаме- беше на 1г.6....е..кво да ви кажа- за 1час опишка всичко Cry  На лични приемам всякакви съвети,препоръки и т.н. Blush Предварително благодаря
А на вас МАМИ, желая весело посрещане на Новата година Hug

# 36
  • Мнения: 281
И аз се опитах да махна памперса на сина ми на 1г и 6м (беше през лятото), но срещнах абсолютен отказ от Тошко.  Crazy Повече от 2 месеца го мъчих, казваха ми че детето не е готово,  Naughty че трябва да изчакам до 2 год. Така и направих. Когато стана на 2 г се научи точно за 3 дни!  Peace Сега сам си отваря вратата на тоалетната и вика някой да го изпишка  Mr. Green Просто това е възраста, на която детето започва да осъзнава задържането (когато се стиска докато стигне до гърнето). Обедния памперс вече почти винаги е сух, а за нощния ще поизчакаме до лятото  Wink
Успех   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 797
 Късничко, на 2г. и 4 мес. като отидохме на море, лятото, а след няколко месеца махнахме и нощния.

# 38
  • Мнения: 3 537
Това лято го махнахме памперса - на 1 г. и 10 месеца. Изчаках да дойде лятото,оставях го по гащи.Е , маркираше килимите 2 месеца, бързо свикна и започна да си казва сам.
Сега е само през ноща с памперс и следобяд,само докато спи, защото докато спи се напикава в просъница,иначе не, щом е буден не иска памперс,иска си на гърнето, даже от 1 месец насам не ми казва, гърнето му стои в стаята отива си сам на него ,събува си гащите,върши си работата ,вдига си гащите и панталоните сам, само идва при мен да го загаща хубаво и ако е акал да му избърша дупето Mr. Green.
Но мисля нощния памперс да го махаме догодина пак така лятото.

# 39
  • Мнения: 511
с големия нямах проблем на 1 г и 2 месеца вече бях забравила но с малкия незнам тои е на 1 г и 4 м и няма да е скоро

# 40
  • Мнения: 4 406
на 1 год и 8 месеца спрях да слагам и нощем. купих си непромокаеми чаршфи цял пакет и ще ги хвърля май, вече е на 2 год 6 мес, детето е много съвестно и стиска Laughing Laughing

# 41
  • Мнения: 2 910
Дневния памперс свалих на 2г.и 3м., оттогава тя съвсем съзнателно поиска да сяда само на гърнето и стана лесно, но все още спи с памперс, а особено нощния си е пълен.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 109
на година и 4 месеца окончателно Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 5 047
на 2,4 години -дневния в будно състояние.
на 3,4 години - памперсите за сън /деневен+нощен/.

# 44
  • Монтана
  • Мнения: 499
от 40 дни започнахме да го издаржаме на гърне-проблеми никога не съм имала,и смея да твърдя че много малко сме слагали памперс за през ноща-бяхме на месеци когато напълно отказахме памперсите

Общи условия

Активация на акаунт