Бакшишът има претенции

  • 4 672
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Всеки ден ми се налага по два пъти да се качвам с Крис на такси в района на Младост. Пълен ужас е. Няколко пъти са ми отказвали. А да не говоря колко пъти ми се случи да се качваме в задимени от цигари таксита. Ужасни са. Признавам. Преди бях по-толерантна към тях, докато не им станах редовен клиент.
И сега едно питане: Дали на Нова година ще возят на двойни тарифи?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Много странно защо се поставят всички под един знаменател???
Не сте намерили правилната фирма, в о,кей е нормално да отказват, защото имат много осигурена работа, търсете по - малките фирми, например мъжът ми не отказва къси курсове, по - е доволен от тях!
Не забравяйте, че не всички таксиметрови шофьори са прости селяни, без квалификация, които не стават за нищо друго освен да въртят волана!!!
Може би не всички имат шанса да работят за 2000лв, с костюм и вратовръзка???
Разбира се, че сред тях ( в повечето случай) има много прости и ограничени хора, но нека се съобразяваме с класификациите, във всяка една професия има мърша.
Начина да се оплачете е, да се обадите във фирмата, от която ви отказват превоз, но не на диспечерките а да търсите директния телефон за оплаквания и жалби.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Я, тук на село няма такива работи. Най-много съм чакала 4 минути. Ако не ми харесат поръчката (тя рядко минава двата лева), звъня на следващите, но понеже оставям редовно бакшиши, не ми се е налагало.
Но в София ми направи впечатление как звъниш за такси, пък те ще ти се обадят по някое време да кажат има ли такси или няма.  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Всеки ден ми се налага по два пъти да се качвам с Крис на такси в района на Младост. Пълен ужас е. Няколко пъти са ми отказвали. А да не говоря колко пъти ми се случи да се качваме в задимени от цигари таксита. Ужасни са. Признавам. Преди бях по-толерантна към тях, докато не им станах редовен клиент.
И сега едно питане: Дали на Нова година ще возят на двойни тарифи?
Не мога да ти кажа на какви тарифи ще возят, това не се уговаря между тях, мъжът ми работи от 4 години на нова година - никога не е работил на двойна тарифа, хората са доволни от този факт и бакшиша му е добър, работата му е приятна, защото не разваля настроението на хората, неговото не го развалят и така...
Мнението му е, че ако трябва да се кара с хората по - добре да не работи, от една вечер няма да забогатем.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 561
тръпки ме побиват за нова година. на 22-ри декември, петък в 20 часа 3 фирми ми отказаха курс Дружба - пл. Възраждане. Онзи от стоянката се пазари (въобще и не стана дума да включва апарата) като започна от 15 лв.  Whistling. дадох му 10 и пак май много дадох Close
А какви лайна съм яла от таксиметров шофьор бременна в 8-мия месец,че го викам за къс курс (Дървеница -Дружба между 3 и 4 лв излиза), че баш пред него се обадих от мобилния на телефона им за оплаквания, на този обаче не му платих освен, че го наклепах Grinning.
има и свестни хора да, ама са малцинство.
случки дал господ - карали са ми отворени и стъкла, след като съм обяснила, че карам дете с болно ухо в исул (това порсед нощ почти) , пушат цигари при условие, че возим 2 деца в бебешки кошници, музиката и опитите за по-дълги маршрути изобщо не ги коментирам.
а това, че са големи оплаквачки също е вярно, ми на мен ако на една работа не ми изнася, веднага почвам да си търся друга - никой не може да ме убеди, че това е единственият им шанс - сори.
ние вече с мъжа ми си правим план, кой кога ще пие и кой кога ще кара за да ползваме услугите им все по -рядко Peace.

# 20
  • Мнения: 7 112
Бакшишите са ми любимци..
След тях са портиерите/охранители..
За щастие не всички са такива..

А моята класация се оглавява от деловодителки в разни администрации.
Преди две години, когато бях луднала да цър-пъркам в София като празна линейка почти нямах случай, в който ако някой таксиджия благоволи да спре, да се окаже ром. Не пушеха в таксито и не цакаха в сметките. 

# 21
  • Мнения: 883
Ех, съгласна съм с Буболина (защо ли? Wink ). Това "явление" го има само в София иначе. Онзи ден си извиках такси за разстояние от една спирка (и спирките тук са по-къси), мъкнех 7 найлонови торби, шофьорът беше циганин- дума навъпреки не каза, 1 лв. сметка.

# 22
Ммм аз съм имала много интересни случаи с таксита  Wink Когато сестра ми беше малка редовно я забравяхме на задната седалка  Joy Иначе един път ме кара една бабичка, която ме черпа с бухтички и прясно мляко ( много мила женица ). А един друг път, доста се бях напила и си вземам такси. На задната седалка имаше телевизорче, но бяха пуснали Планета , а аз много мразя чалга и започнах несъзнателно да го блъскам и май съм го счупила леко Embarassed голям срам

# 23
  • Мнения: 3 423
най невъзпитаните и груби диспечърки на които съм попадала са от 973 21 21 -тия вече никога няма да ги ползвам
също и шофьорите от тази фирма #2gunfire
мама помолила шофьора да си дръпне малко напред седалката,защото нямало никакво място за краката и и той отказал Shockedтогава тя подаде жалба.................................развоя на събитията не ми е ясен,но от фирмата и се извиниха
на Коледа  родителите ми си поръчаха такси от същата тъпа фирма от нас до тях-таксито ги чакало около минута #Crazyспоред портиера на блока и си тръгнало  Shockedсъответно те се прибираха с автобус
на мен една диспечърка си позволи да ми повишава тон ,като я помолих да повтори номера на колата

никаква култура на обслужване

да неговорим,че таксиджиите са адски досадни, като пътува сама жена с тях...................................

# 24
  • Мнения: 920
От години нямам никакви оплаквания от таксита. А 973 2121 пристигат до 3 мин.
Мога само да ги похваля. Много пъти шофьори не са ми взимали стотинките - 10-20-30, вместо да закръглят нагоре.
Честита Коледа, момчета!.

# 25
  • Мнения: 457
Аз съм доволна от таксиджиите, повече отколкото служителите от Администрацията- срещу тях съм подавала жалби. От таксиджия само вднъж съм се оплаквала и то по мобилния, защото същият мина през локва и опръска и мен и детето, както си вървяхме по тротоара. Запомних му номера и веднага звъннах. По принцип хич не им мълча и винаги си казвам, ако искам да сменят музиката или да затворят прозореца. На 23.12. водих малкия на куклен театър. От нас до театъра сметката ни беше 2.20лв. Аз оставих на шофьора-3 лв. и му казах "мерси". Той се обърна към мен и ми вика:"а, не, ето ти 0.80 лв." и ми ги бутна в ръцете, като и дума не щеше да чуе да му ги дам обратно. Ей, такива свестни срещам. Веднъж от фирма "О.К." колата трябваше да дойде до 4 мин., а аз чакам долу с малкия. Колата им дойде на 10-та мин., като аз я видях че стоеше в края на улицата. Явно шофьора се беше объркал. Ако знаех, че това е моето такси щях да отида и да се кача. Разбрах, чак като потегли и спря отново пред нас. Бях вече доста ядосана от чакането и направо му казах да си тръгва, защото не може толкова време да не попита някой за адреса, щом не го знае. Пред очите му си хванах едно преминаващо такси. Бях с малкия и затова доста се бях изнервила.

# 26
  • Мнения: 857
Оххх на морето/в Китен/ бяхме на една дискотека, до която се ходеше или с автобус, или с такси.Та към 3-4 да е било, на мен не ми се стоеше, а за автобус не ни се чакаше.И искахме да си хванем такси.Отиване ние 6 човека и таксиметровият вика не може./Да отбележа, че бяхме 2 момичета, а другите бяха момчета/ и ний  се отказахме.Точно след 2 минути 7 момичета се натъпкаха в таксито  #2gunfire
 Същата ситуация малко по-късно.Отивам аз да питам някакъв там таксиметров и викам ала бала 6 човека сме  и дали ще мой да ни закара и той вика срещу една свирка да  Sick Sick Sick  Joy hahaha hahaha и аз му показах _|_ haxhah Баси тъпаците дето ги има.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз последно се нервирах на един, който най-нагло ми взе 1 лев бакшиш, не стига, че аз трябваше да съм му пътеводител  Close
Но имах 2 особено фрапиращи случая - веднъж си взимах такси от Овча Купел към Обеля и въпреки настояването ми да не минаваме през ЖП прелеза, онзи ме прекара по някаква ужасна уличка и цъфнахме да чакаме да мине влака. Вече го псувах наум, докато не реши да мине през пуснатата бариера. Не знам как не умрях от ужас, след тази случка поне половин година избягвах да ползвам такси.
Другото много неприятно возене - бях бременна 8ми-9ти месец и майка ми ми викна такси от тях - през целия път тоя тъп шофьор първо ми разказваше за някаква огън-жена, после колко била готина майка ми и накрая започна да ме разпитва как правя секс с мъжа ми и такива глупости. Направо ми се искаше в движение да сляза, едва го изтраях. Като пристигнахме, започна да ме пита в кой апартамент съм, аз посочих тоя на съседката. Известно време му помнех номера, но вече съм го забравила - 325 ли беше, 625... На ОК супертранс.

# 28
  • Мнения: 5 539
От години не са ми се случвали подобни неща в Бургас.
Всички фирми работят на принципа "набери и затвори", не те питат предварително докъде ще пътуваш, шофьорите напират да връщат рестото до стотинка и не ми се е случвало някой да ми пуши в колата.
Много съм доволна. И затова винаги оставям бакшиш

# 29
  • София
  • Мнения: 1 244
Май най-вече в София са отворковците.
Аз не съм имала драстични случаи, но редовно се опитват да ме метнат с някой "обиколен" маршрут... Затова винаги си казвам, от къде искам да минем...
А иначе ми се е случвало да ми откажат курс, разбира се, но пък следващият се навива. Да го д...т, както се казва.

Общи условия

Активация на акаунт