Как се справяте с 4уждите хора,които пипат децата ви?

  • 1 542
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами страшно ми е неприятно,дори ми е неприятно като започнат да се захласват по него.Правя забележки,но най често никои не ми обръща внимание!:(

# 16
  • Мнения: 2 467
Казвам "Не я пипай, че си лапа ръцете." или "Не я барай, че заспива.", или "Чисти ли са ти ръцете", или "Не я закачай, че е кисела" (пък нашто се радва и хили, ама карай), а на съвсем непознати казвам "Не я барайте".
Най ме дразнеше една съседка. Как ме види с количката и веднага търчи с внука "Барни баба бебето по ръчичката"  #Cussing out Налагаше ми се всеки път да казвам НЕ. Сега моето дете е по голямко и не давам по никакъв повод да бара бебета или играчките им  Naughty

# 17
  • Мнения: 382
Аз със собствената си свекърва не мога да се справя .,Крайно нетактично се хвърля отгоре му да го млящи и го засипва с бърборене.Атой горкия се съсипва от рев все едно го колят-на нея и през ум не имина ва ,че тя е причината.Досега не ми се е случвало непознати даго пипат, само муговорят нещо и в повечето случаи нашият се усмихва. А бацили разнасят и познати и непознати ,няма спасение. Mr. Green

# 18
Не давам на непознати.Дори понякога и на познати не разрешавам.Преценям кой може  и кой не.

# 19
  • Мнения: 5 362
Не им позволявам,но понякога се е случвало да я щипнат по бузките. Mr. Green
Дръпвам я настрани и започвам нещо да й правя или да й говоря.Така ги отдалечавам.
Понякога и от познати се дразня,защото някои прекаляват в радостта си.
Последния пример-бяхме на едно тържество и една жена(непозната) започна да я черпи с пуканки.Калина не искаше да си вземе,а тя най-настойчиво и тикаше пакета под носа,като след малко, взе една пуканка и й я сложи в устата.Побеснях Twisted EvilНаправо ми идваше да я  #2gunfire Отидох и най-учтиво(въпреки,че ми кипна)и казах да не й ги дава в устата,и че е голяма и ако иска може сама да си вземе.
Какво ли не ми мина през ума в този момент?!?Болести,зарази Sick,пощурях #Crazy
Добре,че като започна тържеството се отплеснах и ми мина. Grinning

# 20
  • Мнения: 1 064
Не позволявам да пипат или щипят детето ми...а на близките намеквам тактично (особено на свекърва ми, която идва с цел "да го намачка и нацелува")...ако не ме разберат, им го казвам направо... #Cussing out

# 21
  • Измир
  • Мнения: 644
Ох не знам как е в другите държави, но ние лятото бяхме в Турция за 3 месеца, а там обожават бебета, особено синеоки. С количката не можеш да минеш и 5 м. без някой да не започне да се прехласва или пипа бебето. И след като детето изкара някакъв обрив се принудих да ги лъжа, че е алергична и не трябва да я пипат.
 Веднъж даже една жена, добре облечена и интелегенна на вид, се впусна да мачка Севи по корема и да и щипе бузите, аз си казвам репертуара ''моля ви не я пипайте, че е алергична'' ,а тя възмутена "ама как да и се радвам без да я пипам" #Crazy  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 4 362
Много рядко чужд човек си позволява да пипа дъщеря ми  Peace,но и аз рядко си позволявам да пипам чужди деца 

# 23
  • Мнения: 1 240
Ами казвам директно, че не ми е приятно да пипат дъщеря ми!!!

# 24
  • Мнения: 2 622
Ами моята Кремка сама се справя-плаче от непознати или от малко познати хора,така че никой не може да я "мачка" Joy

# 25
  • Мнения: 287
Аз нямам проблеми с това и дори предлагам да гушнат моето съкровище, стига да са си измили ръцете. Все пак моят щурелник пъха всичко, каквото докопа в устата. Смятам, че не трябва чак пък толкова да се втелясвам от притеснения да се разболее. Пък разболяването е начин да си изгради здрав организъм. Малкия шанс за евентуално разболяване е малка цена за положителните емоции, които получава общувайки с различни хора.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 952
Не разрешавам непознати да пипат децата ми. Naughty


Как го правиШ  newsm78


Ами аз им казвам , че не искам да пипат малкия, МОЛЯ  Simple Smile Не  с лошо....защото  хората  от хубаво се  заглеждат по  децата....не , че искат да ги  наранят...

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
,4е аз съм безсилна....докато се усетя и все някой я пипа или Щипе по бузите,пипат и ръцете,а са и все в устата...Вбесявам се само ,като се сетя  #Cussing out.В4ера в разстояние от буквално 10 минути я пипнаха двама и мъжа ми побесня,каза им го,но уви беШе късно...
Ве4е си мисля да зака4а една табелка "Не пипай!!".
Не знам защо си "БЕЗСИЛНА", нямаш ли уста.Когато някой посегнеше към бебето ми веднага му казвах да не го пипа.Дори и педито като дойде за първи път с нас ме предупреди да не се пипа от чужди хора детето.Даже жената каза да се оправдавам с нея, ако трябва.Хич не ми пукаше дали някой ще се обиди(имаше доста такива), или не.По-важно за мен е здравето на детето ми, а не хорското мнение!Тъй, че сама трябва да си помогнеш, а не ние!

# 28
  • Мнения: 2 952
Ами да ....няма  страшно ако някой се обиди , ама не бъди  излишно  груба с пипащите Simple Smile

На една моя приятелка малкия се разболя , защото я беше страх да не обиди  друга мама , която я поканила на детско парти , а там имало болничко дете , та юнака лепнал вирус.Не  трябва да сме  груби де.Аз си казвам дори на  семейството ако някой е болен.Да седи дале4е от малкия.Да не идват на гости известно време , и ние не ходим .Хич не си измислям причини , а си казвам , то е нормално.

 Wink

# 29
  • Мнения: 505
Не пипай! И хората не пипат. Не ми пука какво си мислят. Аз чужди деца и бебета не пипам - защо ще пипат моите. smile3528

Общи условия

Активация на акаунт