Гледах "Борат".

  • 3 088
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
А още нещо, сцените от Казахстан всъщност са снимани в Румъния. Учудващо много ми наподобяваха на България.

# 16
  • Мнения: 2 697
А още нещо, сцените от Казахстан всъщност са снимани в Румъния. Учудващо много ми наподобяваха на България.

В тоя ред на мисли - изобщо не бяха успели да дадат нещо от Казахстан - пускаха цигански песни (Едерлези  Heart Eyes, някакви кючекоподобни), а по едно време и една българска песен! (пееше се нещо - "мене да не вземеш", съвсем кратък откъс...но се чу езикът) newsm78

# 17
  • Мнения: 200
Филът е скучен, изглежда много режисиран и нагласен. Никой не се държи естествено. Rolling Eyes Не знам къде видяхте "как се възприема "различното" в САЩ".  Shocked Не бих казала, че е провокативен, а по-скоро се опитва да бъде такъв, според мен не е успешно.

# 18
  • Мнения: 1 951
Започна обещаващо, но понякое време ми стана адски тъп и така и още не съм го догледала да края.И нямам и желание.

# 19
  • Мнения: 7 640
филмът е ужасен, наистина скучен и просташки. Съжалявам, че си агубих времето.
Но на мои приятели много им беше харесал- свят шарен, хора-разни.

# 20
  • Мнения: 1 063
Гледах го оттук-оттам. Филм за глупави неща, не бих казала, че е с новаторска структура, но все пак има идея за такава.  Thinking Гледала съм подобни филми, но този бяга от тези, които съм гледала, с хумора, който не е съвсем смях, не е съвсем ирония (някакъв Боратовски, на моменти "грозен хумор" Mr. Green).

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Не съм го гледала все още.Сега хем ми се събуди любопитството, хем това което чета...абе сърби-боли, драго ми е.Ще го изгледам и тогава ще пиша пак  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 697
Филът е скучен, изглежда много режисиран и нагласен. Никой не се държи естествено. Rolling Eyes Не знам къде видяхте "как се възприема "различното" в САЩ".  Shocked Не бих казала, че е провокативен, а по-скоро се опитва да бъде такъв, според мен не е успешно.

Е, действително е мноооого, даже прекалено режисиран. Идеята ми беше, че ако човек може да изчисти максимално филма от глупавия "хумор" и прекалената режисура, може да видят някои различия между културите. Факт е, поне според мен, че американците като начин на възприемане на различията на хората в световен мащаб са любопитни на пръв поглед, но не и либерални (това се видя и в "Борат"). Това го казвам от абсолютен личен опит и това разбирах под "възприемане на различното", но е нормално всеки от нас да си има своя интерпретация на един филм  Peace.
На мен ми направи впечатление и нещо друго - онзи господин, който се опитваше да учи Борат на американски хумор..."This is green (примерно)....(pause)...Not! (hahaha)". По никакъв начин не мога да си представя това да е смешно в източноевропейския, а и западноевропейския ареал... и добре, че не е Sick

# 23
  • Мнения: 1 533
Знаех си че така ще стане, почнах да го тегля. Че и Али Джи също, и него не съм гледала.

# 24
  • Мнения: 1 680
Много ми хареса! Един различен филм, не от Холивудския калъп.

# 25
  • Мнения: 14 489
голяма простотия, все си мислех че ще има граници но с учителката по етикет, която му обясняваше как се процедира в тоалетната след като си ходил по глояма нужда ooooh!
за мен реално представя американците, доста натуралистично бих казала в някои моменти. но има и независими американски филми които го правят без всичката тази простащина и мръсотия

# 26
  • Мнения: 677
Тежък фен съм на Саша Коен,смятам знаете..
Няколкото образа,в които влиза,са гениални..
Тва че не му познавате"творчеството"и не ви харесва филма не го прави по-малко гений!
Аз съм фен на Али Джи от години и може би съм пристрастен..
Верно че е малоумен хумора във филма,ама всичко тва си има предистория..
А бе обичам си аз Али Джи,Борат по не ме кефи..
Макар че и филма му "Али Джи ин да хаус" не беше кой знае кво..
Не му е силата в пълнометражните филми..Признавам..

# 27
  • Мнения: 3 740
След първите 15 минути ми се доповръща и не го догледах. Не съм фен на този вид хумор ли е, сатира ли... те си знаят.
Заради този филм на Коледа дъщеря ми /19 г./ почти се скара с по-големия си брат, който е професионален оператор, т.е. човек, изкушен от киното. Тя твърдеше, че е просташки, а той - че тя не е дорасла да го разбере. Явно и аз не съм дорасла. Но и не искам да пораствам чак толкова, честно.

# 28
  • Мнения: 2 792


Не му е силата в пълнометражните филми..Признавам...

 Не съм го гледала в превъплъщенията му на Али Джи, но точно това ми направи впечатление във формата на пълнометражен филм, това което се поднася на екрана седи нелепо,  филма няма структура, за мен реално няма филм.
   Идеите, които се опитва да експлоатира, са ясни (тея американци, колко пъти сме ги дъвкали и предъвквали), ясен е и начина, по които се опитва да провокира, дори има добри попадения, ако се разглеждат, като отделни скечове, но ще се повторя няма филм.

п.п. Между другото, тъй наречената "циганска музика" е на Горан Брегович, която Костурица използва във филмите си ...

# 29
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Аз гледах преди 2 седмици.В началото ми беше тъп, после ми стана малко по-забавен.Не съжалявам, че съм го гледала, но няма да го препоръчам на никой. Wink

Общи условия

Активация на акаунт