Разкажете за ваши изцепки в кухнята :D

  • 6 573
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Слагам аз кисело мляко, нарязвам некадърно краставиците, слагам копър, олио, ОЦЕТ  Joy 
Абе свекърва ми (оттам и мъжът ми) нормално така правят таратора - с оцет Thinking И аз не го възприемам, но пък и не бях забелязала, докато не ми казаха Grinning

В училище веднъж правихме кекс по готварство, бях забравила да купя яйца и ползвах някакви на прах - кексът приличаше на бисквита и имаше вкус на риба Sick Но пак се намериха доброволци да го ядат.

Също много често ми се случваше да правя кафе на нашите и да го забравям с часове на котлона. При поредния такъв случай джезвето от медно беше станало черно, аз се изплаших, че ще стане пожар (?!?!), ако не го махна на секундата и от бързане го хванах с гола ръка. После не съм спала цяла нощ от зверски болки от изгореното и дълго време имах червена дръжка на дланта  Laughing

# 16
  • Мнения: 824
Най -пресния случай от миналата седмица Simple SmileГотвя супа,дойде ред за застройката,взимам купичката с яйцата и млякото и с черпака сипвам супа.Да ,но с такъв замах сипах ,че вместо в купата изсипах черпака с врялата супа върху ръката с която държа купата  CrazyТака се изгорих,а и изтървах купата...................Сега за празниците съм с огромна рана на ръката Cry

# 17
  • Мнения: 5 577
Аз цялата съм една изцепка в кухнята, не е за разказване.  Blush

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
1.Правих си като дете кисело мляко със захар и бисквити (само, че вместо захар-сложих сол ooooh!)
2. hahahaПак като дете правих грис-халва (ама в рецептата не пишеше, че трябва да се бърка и загоря Laughing)
3.Реших да пържа картофи, но слезнах на бързо да хвърля боклука (а котлона пуснат и олиото сложено отгоре).Като сложих картофите се вдигнаха едни балончета, оля се по котлона и се запали ooooh! Joy, махнах тенджерата и с една хавлия изгасих пламаците.Кухнята така се беше задимила, че... hahaha
4.Пак за училище се сетш.Ще боядисваме яйца в час по труд и техника и мама предния ден ми боядисала 2 яйца и ги сложи в хладилника, но аз от бързане да не закаснея за училище-хващам суровите.Боядисахме ги и дойде ред да се "чукаме".Така ми се разтекоха из ръцете Crazy Laughing

# 19
  • Мнения: 1 546
Последната ми изцепка беше една яхния с грах и картофи, която вървеше просто страхотно докато не отидох да гледам нещо мноооого важно по ТВто и като се върнах просто изсъргах граха от тенджерата и го изхвърлих в кенефа... Mr. Green От тогава съм плътно до котлона от начало до край! Naughty

# 20
  • Мнения: 3 569
Веднъж свърших върху горещия котлон. Замириса ужасно ...

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ах, Пере, липсваше ми твоето кулинарно вълшебство  Mr. Green

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Правила съм много изцепки в кухнята,от които доста съм забравила вече.
1.Варила съм боб,заплесвам се след това на рс и после с изгорялата вече тенджера на боклука направо.
2.Обща издънка на майка ми и на мен:На гости сме у тях.Решаваме,че ще правим кекс.Аз бъркам със миксера а тя слага нужните продукти.
В момента в който сложи чашата захар,ми се стори,че този кекс нещо не се получава като предишните,които сме правили ама си мълча.Усилено бъркам с миксера а кашата става отвратителна.
Слагаме сместа във формата за кекс и в момента в който щяхме да го слагаме да се пече,аз опитах от кашата. ShockedСамо дето не умрях,солена та чак пресолена.Еххххххх как се смяхме после с майка ми. Simple Smile
Добрече,го усетихме преди да го опечем.
П.П.По-горе като стана въпрос за наводненията,аз всяка година по едно наводнение правя.
1.Забравила съм крана на пералнята да го спра,лягам си блаженно и към 3,00 часа посред нощ се звъни на вратата.Поглеждам през прозореца,тъмно,побутвам мъжът ми да стане и да види кой звъни по,това време.Става той сънен и в момента в който отваря вратата на спалнята ,цопва във вода."Ставай,че сме се наводнили"
Скачам аз като ужилена,на вратата продължава да се звъни.Метвам един хавлиен халат отгоре си и бягам да отворя водата.Отварям,насреща ми един полицай"Май сте се наводнили?" Казвам "Да" и му тръшвам вратата под-носа. Rolling EyesМинавали по-случайност със патрулката покрай нашият блок и видяли,че се стича вода и тръгнали да видят от къде.
Тръгвам аз да оглеждам щетите,какво е наводнено и какво не.
Влизайки във хола ми се прерива и наисти се разревах,като видях как всичко беше плувнало във вода.Ядосана,ревяща се хлъзнах и цопнах във водата зад фотьойла.Е да ама този ми ги хавлиен халат ми натежа и не успявам да стана.Почвам аз да викам на мъжът ми да дойде"къде си"питай той"Зад фотьойла"
Та така,това беше първото ми наводнение във семейното жилище.
Имам още две такива от които последното си беше направо кошмар за мен,защото водата изтичаше като фонтан от скъсалият се централен кран и нямаше спиране,при положение,че двама мъже правеха всичко възможно да успеят и да я спрат. Tired

# 23
  • Мнения: 6 472
Много обичам да готвя в интерес на истината не помня да съм правила големи изцепки. Сещам се само веднъж, когато бях направила таратор без краставица и сол. Ако се брои мога да ви разкажа и за първото кафе, които сътворих. Бях някъде 5 годишна. Майка ми ме остави на леля ми да ме гледа. Аз като добро дете, реших да я почерпя с кафе. Тя много се изненада, че мога да правя, но аз бях толкова убедителна, че жената се съгласи, мислейки че и друг път съм правила. Да ама не Mr. Green Бях гледала майка ми и имах някаква идея. След като го направих го опитах, установих, че е ужасно горчиво и сметнах за нужно да му "подробря" вкусовите качества с малко олио, чубрица и кетчуп Joy

# 24
  • Мнения: 3 576
Абсолютно всеки път когато готвя и реша докато чакам яденето да стане да седна на компа уж замалко, прегарям всичко.
Кухнята е на един етаж, а хола с компа на горен и се усещам чак когато запъплят облаци дим при мен.

Иначе някакви особени изцепки нямам, освен няколко пъти пламъци от фурната защото бях решила да пека наденички на най-горното ниво и съответно мазнината се подпалваше по нагревателите.

# 25
  • Мнения: 7 821
Писала съм го преди време, но да си кажа и тук  Wink.
И моята голяма излагация беше когато с мъжа ми бяхме още гаджета. Техните ги нямаше и ние живеехме у тях за известно време. Реших да направя кекс със стафиди. Питам има ли стафиди и той ми вади един пакет. Гледам стафидите бая едрички, но ... сложих и то доста. Стана кекса режа го и той хапва .... следва едно хрус и АААААААА ..... почти счупен зъб  Sad . Какво се оказва в пакета имало дренки за чай, ужас всичко отлетя в кофата.
А помните ли по Виденово време като нямаше хляб. Аз решавам, че ще меся питка. Добре, но никога не съм го правила. Както и да е замесих я, тя втаса, вдигна се, стана супер. Слагам да я пека и по едно време се сещам че ще стане още по-супер ако я намажа с яйце. Всичко хубаво, но аз решавам, че се маже със белтък  #Silly  #Silly . Вадя горещата недопечена питка и започвам да маже с белтъка, а то като почна да се пени АД. Ядохме супер питка със целувки отгоре .

# 26
  • Мнения: 15 619
Една изгорена тенджера с боб на въглени... Mr. Green
 Naughty Не опитвайте да правите кебап с пуешко месо и вино, гарантирам, че не става за ядене.
Класика в жанра: Кафе със сол
Това се сещам в момента. newsm78

# 27
  • Мнения: 857
Много се забавлявах, докато ви четях  Laughing Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green hahaha hahaha Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 2 952
   Ми аз пък - да правя пица ама с купено тесто  готово в  торбичка.................пък то сладко било.Сладка пица излезе , хем вместо тънка , 4  пръста дебела .отгоре с  лютеница , салами , 100  вида  глупости.Хем да впечатлявам бъдещият съпруг!Ама  той  яде....мъчи се мъчи  ама яде ...като ме  видя колко ми е криво........"хубава е бе , хубава е пицата какво..различна просто.. .трябва да й се свикне ..........вие такива ли  ги правите в България пиците...ние  ги  ядем тънки и солени...ама  няма нищо  Simple Smile "Rolling Eyes

# 29
   В 99% от случаите, когато варя мляко го изкипявам, дори, когато ми е пред очите.А варя 2 пъти в седмицата.Миналата седмица така опекох едни гъби, че трябваше да се остъргват от тавата.Ама за тая работа мъжа ми е виновен с тия негови изобретения.Свърза отдушника на фурната с една тръба към ширма и то не се усеща сега , че нещо се готви, та редовно забравям.
   

Общи условия

Активация на акаунт