🌴 Survivor US/UK/AU 🌴

  • 29 126
  • 585
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Благодаря!

Качени са първите два епизода и в стрийминг платформите от вчера. Не познах в предположението си, че Люк ще е предател. Smile

# 301
  • Мнения: 590
С известно закъснение и аз изгледах двата епизода:

Наистина Люк не е предател и даже оцеля първата седмица, което е добре Laughing. Даже по привюто за епизод 3 се очертава да има ключова роля в отношенията между:

Скрит текст:
Двамата предатели Аш и Сам, които се целят един в друг.


Малко ме е яд, че Анджелика отпадна първа, понеже имаше потенциал да е интересен играч.

От тримата предатели, Блейк играе най-добре. Стабилен е и гради отношения с хората, без да се набива на очи.

Много лош ход на Сам да тръгне срещу Аш толкова рано. Реално, той организира ход, който пропадна. И да, той не гласува за нея, но има достатъчно свидетели, които да разкрият плана му и да им разбият отношенията. Дори да беше успял, щеше да загуби доверието на Блейк. Да не говорим, че той каза на другите, съвсем от нищото, че е сигурен как Аш е предател и ако не е прав, няма да посочва имена. Ако аз бях играч, щях много да се усъмня. Няма да се учудя да не изкара дълго в играта.

От другите играчи, стискам палци на Анабел, която е суперфен на формата, доста подготвена е и много ми хареса логиката и на първата елиминация, когато защити Сара и каза, че ако някой се конфронтира и набива на очи, едва ли е предател.

# 302
  • Мнения: X
Хехе, да, вече има и суперфенове на Предателите, Анабел си е написала домашното - изгледала всичко от формата, целите три сезона в интернационален мащаб Smile Но, всъщност, браво! По-добре такива надъхани и подготвени играчи да има, отколкото пълни туристи! Аз нямам още кой знае какви впечатления, малко набързо гледах епизодите, дано по-нататък стане по-интересно. Потенциал за това има!

Един въпрос - в темата за Сървайвър ли смятаме да коментираме Предателите?

# 303
  • Мнения: 372
Успях най-накрая да изгледам The Traitors UK и да наваксам с излезлите до този момент епизоди на втори сезон от австралийския. Засега австралийците са ми любими в правенето на този формат. Персонажите са ми много по-интересни от английския вариант. Там нещо на никого играта не можа особено да ме впечатли.

Много харесвам, когато предателите започнат да се предават помежду си, но прекаленият ентусиазъм и пренавитост на Сам ще му изиграе много лоша шега с таргетирането на Аш още на втори ден. Има си много точен момент, в който трябва да предприемеш такъв ход срещу някой от твоя отбор, а именно, когато се е подхлъзнал с нещо и можеш да го използваш като солиден довод. Дори някак да му се размине сега, не виждам тази стратегия да продължава да работи в бъдещи сезони, прекалено очевидно е, особено с играчи като Люк и Анабел в играта. Ако бях на мястото на Блейк директно щях да предприема нещо, за да изгоня Сам, няма начин да му има доверие вече. Надявам се Анабел да осъществи плана си и да успеят да изгонят Сам на следващия съвет. Харесвам енергията му в играта, но повече ще се изкефя да го видя как го гонят, отколкото да продължи повече напред Grinning

Един въпрос - в темата за Сървайвър ли смятаме да коментираме Предателите?


Може би трябва да се направи обща тема за всякакви чуждестранни реалитита и да се коментира всичко там.

# 304
  • Мнения: X
Изключително интересни последни епизоди.
Люк и Анабел са страхотна комбина, с добър нюх и усет за играта.

Spoiler:
Скрит текст:
Редакция: догледах епизод 6-ти до края - Сам е невероятно убедителен оратор с бърза мисъл и не виждам просто кой от останалите ще успее да го отсрани, при все, че той е спечелил доста приятели. Верните, до един, ми изглеждат наивни и лесно манипулируеми, даже и психотерапевтката, и агентката от тайните служби. Просто Сам е много добър! Постави убедителна мишена и върху Блейк вече в края на вота.

Скрит текст:
Скрит текст:
Жалко, много жалко за Люк, но след свръхекспозицията на Анабел на кръглата маса присъдата му беше подписана. Disappointed Relieved

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 20:03 от Анонимен

# 305
  • Мнения: 590
Най-после наваксах с епизоди 3-7, макар и последните два леко да ги скипнах, по причини, които ще спомена надолу.

Според мен Предателите са игра, която е силно зависима от каста. Ако той е сполучлив, гледаме топ сезони. Ако не е, се стига до такива като настоящия, които просто не са достатъчно интересни.

Люк за пореден път показа, че е феноменален играч в такива формати. Още в епизод 2 разкри Аш и Сам, а  някъде в четвърти, и Блейк. Умението му да слуша, наблюдава и обработва информацията е на невероятно ниво. Освен него, много съм впечатлен от Анабел, която ми беше любимка от жените. Мацката се беше подготвила и си личеше, че познава играта прекрасно. Имаше супер прочит на нещата и беше забавен образ, като ми напомняше на Шони от Сървайвър, макар и не чак толкова култова като персонаж. Двамата сами опитваха да спасят сезона от скуката и бяха много готино дуо, което бих гледал пак.

От предателите Сам е интересен образ и играе много офанзивно. Постоянно прави ходове и готини confessionals. Казах офанзивно, а не добре, защото според мен той не играе добре. Още с ходът срещу Аш, добрите играчи го разкриха. Играе прекалено агресивно и безотговорно, и само фрапиращата некадърност на другите, го задържа толкова време.

Блейк и Камил са ок, като даже си мисля, че тя е фаворит да спечели и решението да я изберат, ще им коства парите.

Останалите, просто не ми се коментират. Не знам как са ги избирали, но са рядко неориентирани и нямат идея какво правят. Люк и Анабел опитаха да играят за всички и ги изгониха. Двамата се оказаха верни и те пак не ги послушаха да махнат Сам и Блейк. Като им казаха, че са dummies, а не traitors, им направиха масивен комплимент, защото това дори не започва да описва колко са зле. Поради тази причина, интересът ми за последните епизоди не е много висок и скипвах 6-ти и 7-ми епизод. Просто, както вече казах, когато подобен формат има слаб каст, е все едно да гледаш шах, игран от хора, които не знаят как се местят фигурите.

# 306
  • Мнения: 372
7-ми епизод излезе ли, че не го намирам все още? Иначе това, което мисля до 6-ти, който изгледах последно:

Разочарован съм, че Анабел и Люк напуснаха, особено начина, по който елиминираха Анабел. До момента, в който бяха в играта, бях team faithful и с разгадаването на кои са останалите предатели трябваше направо да им дадат наградата на двамата и да се приключи там. Иска ми се да бяха успели да го изиграят така, че да стигнат много по-напред. За жалост не се вижда някой друг, който да успее да заеме тяхното място. А Сам, ако изкара още един епизод, ще съм още по-разочарован (ако вече не се знае какво е станало в 7-ми). И на мен ми е интересен и забавен като персонаж, но е прекалено самоуверен, за да продължи още напред в игра като тази. Иначе сезонът ми е интересен на мен, но се получава този проблем, че ако има само двама добри faithful-и, които биват изгонени по едно и също време, нещата най-вероятно ще отидат много на зле в останалите епизоди. Но поне за първата половина на сезона (тоест до напускането на двамата) съм с положителни чувства, дано за бъдещи сезони гледаме повече участници като Анабел и Люк.

# 307
  • Мнения: X
Предполагам, че 7-ми епизод вече трябва да е излязъл/ качен, да. Ендемол излъчват предаването вечер и Австралия е 10 часа наред, така че днес, най-късно утре.

Лично на мен ми харесаха интересните кръгли маси, както и добрата игра с разконспирирането на предателите от страна на дуото Люк-Анабел - досега това не се е случвало някой да познае със завидна точност кои са. Мисля, че е постижение най-вече на Люк, не на Анабел (те си говорят зад камера), но може и да я подценявам.

Останалите наистина са отчайващи!

В този ред на мисли, да споделя - мернах коментар на Шанън по социалните мрежи относно Предателите Нова Зеландия Сезон 1. Иглежда там е пълна противоположност с голямо текучество на нови предатели поради бързото им разкриване Simple Smile

# 308
  • Мнения: 590
Да, аз като търсех епизодите днес, си бяха качени до 7-ми. Утре трябва да излъчат епизод 8 и другата седмица да финализират. Ето тук може да се намери:

Скрит текст:
https://flixtor.to/watch/tv/11898410/the-traitors/season/2/episode/3
Мерси за линка на Bizzie между другото Laughing

# 309
  • Мнения: X
Моля, моля, но това е линкът на МондоКейн от началото на темата. Satisfied Сега не го дадох, защото вечер и уикенда сървърите им са много натоварени и положението е forget about, ако искаш да гледаш нещо.

Относно Анабел, знам, лесно е да се коментира пост-фактум удобно от дивана, но според мен тя не игра изобщо добре. Грешен ход беше да разкрият плана с атаката върху Блейк на кечистката. Имаха едно твърдо ядро от 4-5 души, на тяхно място бих си мълчала и бих атакувала Блейк на кръглата маса в Blitzkrieg, да повлияя на още двама-трима и Блейк щеше да е аут. Така дадоха ценна информация на противника, възможност да се прегрупира и контраатакува Анабел. Не разбрах и защо след това "разводниха" вота между Блейк и Сам.

Отделно, Анабел не удържа на масираната атака на масата, не аргументира добре вота срещу Блейк, позовавайки се само на собствената й преценка и авторитет. Оттам насетне Люк се включи ok, макар и единствено вече в модус damage control, и не успя да спаси нищо. В този момент, да похваля Сам (който можеше и да не убие Люк, ако беше по-неуверен) - перфектно измисли как хем да убие Люк, хем да извърти нещата в своя полза. Satisfied Евала!

# 310
  • Мнения: 372
О да, определено не го изиграха добре, затова и ми се искаше да не се бяха развили нещата по този начин. Но сравнение с всички останали, двамата бяха много по-наблюдателни и не просто видяха плоската игра на Сам, а и разгадаха втория предател, а Блейк до този момент играе много тиха игра (освен прекалено пресилените реакции, които явно прави, щом Анабел ги е забелязала). Или поне така изглежда, интересно ми е какво ли е да си там и да виждаш цялата картинка, а не едни 50 минути на екрана.

Те в началото сякаш имаха разговор, че трябва да внимават с кого говорят. Може и да ме лъже паметта вече, но сякаш нещо такова се говореше. А накрая изглеждаше сякаш говорят с повече хора, отколкото е нужно, за да им се получи хода.

# 311
  • Мнения: X

Те в началото сякаш имаха разговор, че трябва да внимават с кого говорят. Може и да ме лъже паметта вече, но сякаш нещо такова се говореше. А накрая изглеждаше сякаш говорят с повече хора, отколкото е нужно, за да им се получи хода.

Да. Люк го беше споменал в confessional. Затова си мисля, че Анабел "изпорти" работата, когато включи Симон, макар че й симпатизирах на Анабел в последния епизод, чисто човешки.

Страхотни бяха в наблюденията, дедуктивните умения, придържане на картите близо до гърдите си, само в последната част - да заточат предател - се провалиха.

Чудно ми е на мен как е възможно Люки бой - двукратен участник в Сървайвър - да бъде по-наблюдателен, да умее да чете по-добре околните и да разпознава измама по-добре от психотерапевт, от бивш полицай и от бивш федерален агент, на които това им е част от професията?! Федералата агентка даже се беше заблудила, че предателят е Люк, не Сам.

# 312
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Здравейте, някой знае ли от къде идва фамилията на George - Mladenov?

След като изгледахме най-любимия ми досега сезон (Heroes v Villains) почнах да чета за участниците и се изненадах от “българската” фамилия. Но търсих, рових и никаква информация не ми излиза за родители или потекло.

# 313
  • Мнения: X
Здравейте,
фамилията му е македонска, не българска. Родителите му емигрират преди години в Австралия.

Допълвам се с кратък коментар относно еп.7 на Предателите:
The Faithfulls са безнадеждни - Хана малко се освести и правилно се насочи към Сам, но, въртяха, сукаха, отново заточиха a faithfull. Вече са 3:3 като брой Предатели: Верни след убийството тази вечер и не е далеч от истината да се каже, че Верните просто загубиха играта.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2023, 07:17 от Анонимен

# 314
  • Мнения: 590
Аз смятам, че Люк и Анабел правилно играха агресивно. Реално, те осъзнаха че няма голяма разлика, дали ще си 6-ти или 10-те и ако не махнат Предателите, няма как да стигнат напред, просто защото са заплаха, особено той. Ако бяха успели и беше останал само един, можеше той да избере някой от тях да се присъедини към него. Отделно, ако виждаш че Предателите са много силни социално и си градят армия, трябва да се пробваш, докато още имаш хора за подобен ход.

Относно епизод 8, някак отново изгониха Верен, което също е вид постижение. От поне 1-2 хода в играта, всичко зависи от Предателите и ако те не се самоизядат, ще спечелят заслужено, предвид ужасното ниво на другите. Според мен Блейк трябваше да опита да се разбере със Сам да се пазят, защото двамата са най-заподозрени от другите и ако Сам отпадне, ефектът на доминото може лесно да го повлече и Камил да спечели. Като споменах Камил, нейното име се спомена от Лиам и ще е интересно дали други също ще се насочат към нея. Нейният път към победата изглежда най-лесен, защото има двете противоположни опции, които я правят фаворит. Може да жертва Сам и Блейк на 5 и 4 и да рискува, че няма да я махнат. Може и да държи мнозинството с тях и да си разделят по 83к, ако вземат максимумът, което би било интересно, защото досега не се е случвало, Предателите да останат лоялни докрая, да направят коалиция и да вземат заедно наградата.

Общи условия

Активация на акаунт