🌴 Survivor US/UK/AU 🌴

  • 28 786
  • 585
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 7 861
Няма проблем и без това не и давах много време, усещах от самото начало, че не е добър стратег.
Много благодаря за линка! Heartpulse

# 511
  • Мнения: 590
В този канал в Youtube, също качват епизодите, буквално часове след излизането им:

https://www.youtube.com/@castaways-down-under/videos

Коментар за епизоди 8 и 9:

Скрит текст:
В епизод 8 видяхме уникално мазало при новите Титани. Адски много параноя и грешки от повечето замесени. В интерес на истината, не очаквах Марк да играе така емоционално и припряно. Той трябваше да си върне доверието на останалите и тогава да отмъщава. Сара и Риана също нямаха много идея какво правят. Уж бяха с Марк, после му издадоха плана, накрая Сара пак се върна при него. На самия съвет, Марк трябваше, или да играе идол за Сара/Ри, с което да ги спечели и ако уцели да вземе мнозинството, или да го запази. Сега е на милостта на бившия си алианс. Самата Ри много странно, нито гласува с Марк/Сара/Алекс, нито против Сара. Абсолютно празен вот, който не и спечели нищо като позиции и ако паднат, няма да се учудя тройката от Middle Aged Mafia (MAM) да използват Марк, за да я махнат.

В еп. 9 враждата между Кърби и Фераз продължи. Идеята на Айлийн да махнат бивш Титан за мен беше правилна, но просто Гарик не отстъпи, което доведе и до това да си тръгне. Тройката Титани логично избраха засега Кърби, за да стане 3:3:3, вместо четворката да доминира, но ако не се усетят, те могат да сменят страна на всеки съвет. Фераз ме радва като образ, но на моменти е прекалено параноичен, а на моменти прекалено доверчив. Не знам как заподозря точно Кели, че е някакъв стратег, който крие идол, както и как не прочете доста лошо скритият план да се целят в Гарик. Ясно беше, че поради страх от идол, няма да гласуват за него и това правеше вота предвидим. Гарик и Айлийн правилно прочетоха нещата. Друг е въпросът, че за Фераз това развитие е по-добре дългосрочно според мен, отколкото ако беше играл идола. Да, в малцинство е, но има идол и опции да обърне Титаните срещу новите силни. Ако беше махнал Кърби с идол, си вдигаше зверски мишената и щеше вероятно да си замине преди обединението.

Валерия все така е много адекватна, както и донякъде Кити. В мелето на големите егота, очаквам по-обран емоционално и по-харесван играч, да стигне напред.

# 512
  • Мнения: X
Поредната интригуваща седмица в Сървайвър Австралия! Правят доста rookie mistakes, които даже и аз като non-superfan хващам, но интригата е на макс, тв-шоуто е на макс, играчите също са силни личности или големи образи и всеки племенен съвет държи на тръни. Дано продължат в същия дух Simple Smile

# 513
  • Мнения: 590
Talking Tribal седмица 3:

https://www.youtube.com/watch?v=tx0OzHldXC8

Забравих да спомена един много готин ход от епизод 9:

Скрит текст:
Айлийн освен, че имаше правилната идея оригиналните Бунтари да се запазят, имаше много силно, макар и оказало се без значение решение. Гласът и за Кели беше топ хрумка, макар да нямаше полза от нея. Ако беше гласувала за Кърби, щяха да са 6:4 гласа за Гарик. При два изиграни идола (Фераз за Гарик и потенциално Кели за Кърби) нямаше да има валидни гласове, щеше да се прегласува и Фераз да отпадне. Тя знаеше, че ако оригиналните Титани са с тях и без този глас, имат мнозинство. Ако не са, пак шестицата нямаше да разделят вота, понеже е огромен риск. Затова, правейки гласовете 6:3:1, това си беше т.нар. minority split, видян в най-силния му вид в Давид срещу Голиат. Така, дори да имаше два изиграни идола, отпадаше човек от другата коалиция - Кели, което е умен и предвидлив Сървайвър. Макар да не стана, кредит и респект за идеята.

# 514
  • Мнения: X
Traitors US
Скрит текст:
Heart-broken съм за отпадането на Парв. Sweat Не да не го очаквах, но...

# 515
  • Мнения: 590
The Traitors US Ep.8:

Скрит текст:
Споделям напълно горното мнение. От 2-3 епизода беше ясно, че Парв няма да спечели, но ми се искаше да остане още малко. Споделял съм многократно, че ми е любимият играч евър и смятам, че се справи добре, предвид обстоятелствата. Реално, още преди да е предател, Ларса я конфронтира и, по това което чух е вдигнала скандал, което е оставило Парв изолирана от групичката "домакини". Като добавим издънката на Дан, мишената и беше огромна.

При все това, тя беше супер близо да остане последна от ОГ предателите, което дори и обективно, щеше да е много по-интересен вариант. Можеше да привлече Тришел, към която щеше да има подозрения, ако беше успяла да изгони Фейдра.

Като споменах Тришел, много съм впечатлен от нея. В няколко изречения, тя им обясни как се играе играта. Каза им, че не е толкова важно да махнеш очевидната заплаха, дори да е предател, а социалния играч. Правилно видя, че Фейдра има лист от пионки, които няма да гласуват против нея и е мега интегрирана. От тази гледна точка, махането и, щеше да отвори играта на всички останали. Така и не разбрах защо Джон и Сандра не гласуваха така. Просто много лошо стратегическо решение, особено за Сандра, която можеше да вземе тези бройки - М Джей, Шири и Кейт за себе си. Вместо това, сега Фейдра остана, избра си втори предател домакиня, а всички подозрения ще са към Питър и Тришел, чиито шансове за победа според мен приключиха днес. Просто много си пролича как малко хора могат да мислят стратегически 2-3 хода напред, както и самата Тришел каза, за да се позиционират за победа.

Оттук насетне, Фейдра и Кейт могат да махнат ненужните хора, да изгонят Питър и Тришел и да имат мнозинство докрая, ако не се изпокарат. Някоя от тях, или Сандра може би ще бият, но от хората с шанс за победа, съм за Си Ти.

# 516
  • Мнения: X
The Traitors US

Скрит текст:
Репутацията й я предхожда, каквото и да направи или каже, знаят колко е добра и й нямат вяра. Sweat

# 517
  • Мнения: 590
Кратко допълнение за Предателите:

Скрит текст:
Между другото, разказът на Парв пред Джон, беше наистина доста емоционален и тегав. Да, тя го използва за манипулация, но нещата които каза са истина. Аз по принцип не следя клюки и подобни новини, защото никога не ми е било интерес, но нейната съдба в последните години, не е лека. Четох че преди 2-3 години брат и умира. Освен това, вече бившият и съпруг - Джон Финчър (Сървайвър Самоа) беше болен от рак, ако не бъркам. След това отношенията им се бяха влошили и се беше стигнало до момент тя да си вади ограничителна заповед срещу него, защото и е посягал, като се говори, че е тормозел и детето. Та освен невероятен играч и топ ТВ образ, тя е много силна жена, която може да е за пример и в друго отношение. Много се надявам да издаде биографията си, за която се заговори и с нетърпение бих я прочел.

# 518
  • Мнения: X
Survivor AU

Скрит текст:
Поредният интересен и непредсказуем епизод в австралийския Сървайвър! На повечето OG Бунтари (без Кели, тя игра адекватно) и на OG Титани може да им се припише минус точка за лоша социална игра, отказвайки да изслушат Ферас и Айлийн с аргументите им преди съвета, даже и Кърби. Най-необмислено постъпиха, обаче, Чарлс и Валерия, прекалено сигурни в позицията си заради съюза. Нямаше нужда нито от тирадата на Вал, нито от резките думи на Чарлс към Айлийн на TC. И без обрата, настройват против себе си хора, с които може и да им се наложи да работят впоследствие.

Съжалявам за мен Чарлс не извади късата клечка, лош късмет, а беше изгонен заради лоша социална игра.

Като много умен, да отбележа хода на Ферас и Айлийн да разделят вота между Уина и Чарлс, за да флашнат идол, и на ре-вота да изкарат отново когото искат. Супер план!

Последна редакция: нд, 18 фев 2024, 18:42 от Анонимен

# 519
  • Мнения: 590
Епизоди 10 и 11 на Сървайвър Австралия:

Скрит текст:
Този път не съм много доволен. Според мен пресолиха яко манджата откъм twists, което веднага се отрази негативно на логичния геймплей.

В епизод 10 на практика продукцията реши нещата и вместо мнозинството да флъшне идола на Фераз и да изгони Айлийн, те изгубиха идол и бройка, което просто не е Сървайвър. И това го казвам като симпатизиращ на Фераз и Айлийн и като човек, който доста се дразни на другата коалиция и мега арогантното им поведение. Тези хора, начело с Кърби и Валерия, си мислят че всички са им длъжни и трябва да правят всичко, за да им се харесат. Сори, но не работят така нещата. При евентуално обединение, очаквам групата на Фераз да се обединят с МАМ и това би бил топ алианс. Надявах се Фераз и Айлийн да разделят вотовете 1:1:1, което беше задължително и съм доволен, че го направиха. Аз смятам, че имаше по-добри цели, като Скот (с цел да отслабят Кърби) и Валерия (която е добре интегрирана), но изпълнението им беше добро.

В еп. 11 пак видяхме twist, който накара всички да играят скучно. По видяното, щяха така или иначе да се целят в Алекс, но да си представим, че готвеха да махнат Марк. Това просто нямаше как да се случи, а би било абсурд да го пратят при Валерия. Накрая всички имаха интерес Алекс или Ри да идат в другото племе, те защото са на дъното тук, а МАМ, защото не искаха те или Марк да отива. Ако Ри беше отишла, пак щеше да имаме 6:3 в другото племе, което би им позволило да разделят вота. Сега с Алекс, това не е сигурно и техен съвет, би бил доста интересен.

# 520
  • Мнения: 590
Епизод 12:

Скрит текст:
Доста събития се случиха днес. Много ми хареса дилемата ядене или търсене на идол. Така се противопостяват социалната и стратегическата игра и се дава избор на участниците, което винаги създава възможности. Странно ми се стори как никой от групата на Кърби и само Идън от МАМ отидоха за идола. Да, когато имаш мнозинство е хубаво да отделиш време на социалната игра, но според мен и двете групи с повече играчи, трябваше да се разделят и да имат примерно по двама представители на позиция.

Хареса ми как Фераз не се излакоми за идола и насила го даде на Алекс. Така, хем им показа доверие на него и Айлийн, хем не си вдигна мишената още. Ри и Марк знаеха, че който не намери идола е пътник, ако паднат, и бяха максимално мотивирани. Това, че го намери тя е плюс за Кърби и Ко и не знам, защо нейното племе не загубиха умишлено, с цел да махнат Марк и да флъшнат идола. Сега вероятно и двамата ще идат при Кърби, заедно с идола.

Кели пак натвори глупости, което не е изненада. Дори да беше ядосана, че искат да махат Реймънд, можеше да отиде в неговата коалиция, вместо да играе така.

Преди съвета, отново видяхме Кърби да прави прекалено много и да се прави на по-умна от другите. Дори ходът и да беше сполучил, само щеше да си вдигне мишената. Да не говорим че ако щеше да се цели във Фераз, никога нямаше да му го покаже толкова явно, така че да се надява да му изкара идола толкова очевадно, беше странно. Много по-ефективно би било, ако вместо тези разговори, само ехидно се подсмихваха с нейните хора, докато го убеждават, че всичко е ок. Така вече можеше да го изплаши. Интересно е и защо Фераз и КО не използваха Кели, за да махнат някой от другата коалиция, без да ползват идол. Може би прекалено им беше писнала, а и си е тегаво да се работи с нея, но един топ стратег би се замислил.

Обединението идва с цели 14 играчи, което е адски много, но дава и интересни варианти. На мен ми се гледа МАМ+групата на Фераз срещу групата на Кърби+Марк/Вал/Уина и евентуално Джейдън по средата.

# 521
  • Мнения: X
Изходно интервю с Парвати Heart

# 522
  • Мнения: 590
Talking Tribal week 4:

https://www.youtube.com/watch?v=vybO6Y9IXKo&ab_channel=Channel10

Едит: Парв просто е звезда и знае как да прави топ телевизия, така че много благодаря за горния линк Flushed. Още като каза как се е готвела като стил и визия, за да пасне на концепцията, ти става ясно колко е напред. Да не говорим колко реална самооценка има за играта си/генерално и как правилно се ориентира за разликата между Предателите и Сървайвър (нещо, което Дан обясни, спрямо ББ). Много съм доволен, че е навита да се завърне и смятам, че самата продукция няма начин да пропусне. Нека си представим All Star сезон с нея, Сири, Сандра + някои други легенди от следващите 2-3 сезона. Твърде добра телевизия е, за да не стане.

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 22:44 от Titanbg

# 523
  • Мнения: X
И как правилно посочи момента, в който играта и за тримата предатели се провали - когато Дан попадна в капана на пилота Пийт, още ме е яд на Дан, повлече всички с него, а бяха такова готино трио предатели. Много им се кефех в началото. Иначе Парвати са я подозирали от самото начало в групичката на домакините, слушах едно интервю на Джанел, в което го каза. Но, от позитивна страна, очевидно шоуто се радва на изненадваща даже за Парв популярност в САЩ, така че искрено се надявам на друг сезон с нейно участие. Този с легенди от риалити звезди е топ и дава доста добри рейтинги. Продуцентите със сигурност ще го отчетат и може да спретнат друг подобен. Парв имаше голяма заслуга за успеха на този според мен!!

# 524
  • Мнения: 590
The Traitors episode 9:

Скрит текст:
Най-после видяхме по-стратегически епизод, в който всеки глас е ценен. Тримата най-верни се оказаха на дъното и се завайкаха как нямат гласове. Интересно защо тогава не придърпаха CT в плана от миналата седмица и защо Джон не гласува с тях. Така щяха да махнат Фейдра и да могат да имат бройките.

Самата Фейдра супер подозрително премести мишената към Тришел, което когато вече имаш подозрения върху себе си, е опасно. Логично се стигна до двубой между нея и Питър на масата. Хареса ми как Тришел убеди CT да играят заедно и като цяло и симпатизирам и искам да спечели, ако е възможно.

В самото гласуване, съм изненадан от Сандра, която колкото и страхотен усет да има към хората и да е социална, просто стратегически не е силна и това пак си пролича. Каквото и да стане, този и вот я прецаква. Приемаме, че тя подозира Фейдра и я пази. Това добре, но не и когато много хора са против нея. Ако сега отпадне Питър, Сандра трябва да разчита, че Шири или Ем Джей ще флипнат, което е много несигурно и е крайно пасивен ход. Ако Фейдра отпадне, подкрепяйки я и бидейки Сандра, си вдига мишената до огромни нива и ако не я изберат за Предател, пътят и до победата става мега труден. Според мен, тя трябваше да се прикрепи към CT и двамата да играят по средата, гонейки хора от двете основни групи - "домакините" и тази на Питър.

Общи условия

Активация на акаунт