Пубертетът при момчетата - тема 13

  • 35 255
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Протеините са много важни, ясно ми е, но малкият ми син също отказва месо. Изцяло. Не го докосва. Яде предимно въглехидратна храна, но благодарение, че тренира не е дебел. Поне яйца, сирене и кисело мляко консумира в неограничени количества.
Не го насилвам, не настоявам, че при него никога не става с натиск. Ефектът е обратен.

Големият яде всичко - важното е да има сготвена домашна храна за него, но ако няма се спасява сам с нещо купено. Е, аз готвя редовно, но все не е достатъчно често, както се смеем с него.

# 31
  • Мнения: 6 447
Ако не можете да повлияете на храненето навън, стремете се поне това в къщи да е пълноценно и истинско.
Не купувайте пакетиран джънк, мазни, солени храни и полуфабрикати. Предлагайте домашни алтернативи на любимите храни, но с истински продукти и максимално полезни съставки.
Харесват спагети? Ами гответе им - пълнозърнести спагети с домашно приготвени сосове с пълноценни съставки. Веднъж-дваж седмично качествена паста не е престъпление.
Пица? Ами хубаво, забъркайте тесто с пълнозърнесто брашно , изпечете домашна пица с прости но истински съставки.
Домашен бургер с пълнозърнесто хлебче и хубаво телешко, с домашни картофки на еърфраер без мазнина и хубава салата.
Направете домашни бисквити - тънки маслени курабийки са с 3-4 съставки, лесни и прости и без индустриалните и мега вредни маргарини и палмови мазнини.

Спирам до тук.

# 32
  • Мнения: 15 538
О да, аз правя домашни питки с пекарната и им правя бургери с тях. Стават фантастични и децата много ги обичат. Така пробутвам месо на синковеца - в бургера слагам кюфте, топено сирене и кетчуп.

# 33
  • Мнения: 22 865
На неядящите  месо най-лесно им вървят меса с подправки/ кюфтета, кебапчета, меса с панировка и сосове.Да не са големи парчета и да няма мазно и тлъсто.Аз предпочитам сухи меса, да не “хрупат” и да нямат сосове в тях 😂 Обявена съм за луда.

# 34
  • София
  • Мнения: 39 759
На неядящите  месо най-лесно им вървят меса с подправки/ кюфтета, кебапчета, меса с панировка и сосове.
Дъщеря ми не яде месо, но тачи кюфтета и кърначета. Каймата не било месо.

Синът ми по време на училище си купува основно дюнери от Аладин. Лавка в училище мисля, че нямат.
Расте с много бавни темпове. Беше се оплаквал от болки в коленете.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 446
Ох, на теория е лесно, но на практика ...
Пастата се яде само с масло, от 5 пъти в един може да се съгласи на малко сирене или кашкавал вътре, сосове абсурд да има. Пица може всякаква, там няма проблем, бургерите се приемат възторжено, но след няколко хапки кюфтето и част от другите съставки се махат и пак остава хляба само Sad
За месото - кюфтета, кебапчета, наденици не се ядат, в последно време поне мусака харесва (но без заливка), и както казах - на супи по малко месо.

# 36
  • Мнения: 22 865
За бургерите- аз не понасям телешко, затова правя с кайма 50/50, доста подправки и да е тънко, добре изпечено кюфте.После много гарнитура вътре- домати, лук, зелена салата, сосове.Кюфте да не усещам почти.😅

# 37
  • Мнения: 7 719
Благодаря за темата. Hug

Мисте, освен да пордължиш да купуваш безлактозно, не виждам друг вариант. Не са толкова близки и като вкус ядковите млека и прясното. Вкъщи единият обожава ядково мляко и яде всичко с него, другият пробва, едва не повърна и остана фен на прясното. И от двата вида в нас се харчи доволно количество.
Ако те притеснява конкретно акнето, опитай се деликатно да засегнеш фината настройка, наречена "суета". Ако вече я има развита, де. Преди време нашият юнак започна да се опъпчва и после някак изведнъж лицето му рязко се изчисти. Тъй като полага грижи за лицето от няколко години, реших, че кремчето за пъпки, което ползва в момента, е помогнало. Може и да е дало резултат и то, но основното било, че бил спрял сладкото (шоколади, вафли, бисквитки). Не ни казал, защото не бил сигурен дали ще му се получи "експериментът", искал да провери сам за себе си дали ще издържи и какъв ще е резултатът. А ние пък с баща му не сме обърнали внимание, че е минимизирал джънка. Призна си, че го направил от суета. А до този момент суетата е последното, което би ми дошло наум, говорейки за синчето. Тааа- пробвай, може да има някакъв успех.

За ядковите млека, които купувам- взимам най- най- изчистените по състав, защото те съдържат и най- малко количество захар. На всички баристи, овкусени и т.н. само като им погледна етикета, ми става още по- лошо от числа и обозначения.

Lady Brinne, щом детето компенсира нуждата от протеин с яйца (плюс сирене и кисело мляко), всичко е точно.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 12:58 от TuЛи

# 38
  • Мнения: 22 865
В млякото не само лактозата в проблем, а и казеинът, така че понякога безлактозно не е решение.

# 39
  • Мнения: 9 152
Оле лее, не мога да точа сама пици, бисквитки и пр.
Нямам това време.
Момичета, незаменими протеини има и в храните, различни от месото.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Благодаря!

Още не съм усетила суета в степен да се подложи на диета, напр. щото както споменах не прекалява със сладкото. Явно не е от това проблема при него.
Сега с новата маска май имаме напредък, да видим...трудно се отмива и мрънкоти, ама то не може всичко да е 6 Wink

Иначе обича готвено. По това прилича на баща си Simple Smile Дразни ме обаче като след тренировка заръча да му пека пилешко и го ръфа така "сухо"...не е по салатите, най-много таратор да мушне.

# 41
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Не е същото с растителните протеини...
Иначе забравих, че малкият яде боб и леща. Simple Smile На чорба само.

# 42
  • Мнения: 15 538
Специално бадемовото мляко е най-отвратителното нещо, което съм пила през живота си. Толкова е мазно, че имах чувството, че пия чисто олио. Дано детето да го хареса - аз директно го изхвърлих без да го допия.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Ся като заговорихме...мисля бях купувала в началото някакви и не ги хареса, та...надали ще е и сега.

# 44
  • Мнения: 8 239
Да си призная това с готвенто направо ме отвращава....вече найсет години го правя уж за децата.
За мое най-огромно съжаление всички закусват...в последните седмици закуските ми били слаби, щото повтарям една и съща закуска през няколко дни. Обяда го готвя сутрин за да е топъл, пък си и работя на 8 часов работен ден, та направо ми иде супер приятно това с готвенето - отврат. Чакам да започнат да ядат купешки сандвичи с удоволствие.

Иначе имам следното питане. Малкия е на 13 и се оплака от космите в интимните части.
Баща му каза, да разуча другите набори какъв тример ползват. Останалото домочадие ползва One Blade, ама за това дали не трябва нещо по-различно?

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 15:00 от Hope for Two

Общи условия

Активация на акаунт