Пубертетът при момчетата - тема 13

  • 35 251
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 152
Lady Cassiopeia Duval, те са много видове, може да си попаднала на някакъв производител, който го прави с повече мазнина. Докато си открия моето растително мляко, много и различни опаковки изпробвах . С бадеми, със соя, с кокос, с оризово мляко, смесени ядки, киноа...Все бяха от етажерките, а не от хладилника. Веднъж случайно пробвах едно овесено, обаче, от хладилник и повече друго не взимам.
 Lady Brinne, написах храни, различни от месо. А не растителни протеини.
Това включва яйца, млечни, хайвер..
Скрит текст:
Отделно, има протеини, чийто произход е растителен и които са незаменими. Темата е дълга. Вегетарианството е типично за народите инду, например,   и хората си живеят в здраве и добруване.

# 46
  • Мнения: 22 842
Купете му някаква машинка, която става и за тяло.One blade има големият, но явно не е много ок, защото взима на мъжа ми профи машинката.На One blade трябва и ножчета да се купуват май.Мисля, че хубава машинка със степени ще е ок.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И тримата мои имат Филипс, но различни серии. Ползват ги за слабини.
Май единият е такъв:
https://www.technopolis.bg/bg/Trimeri/Trimer-PHILIPS-SERIES-5000 … -15-9IN1/p/833975

# 48
  • Мнения: 15 525
Относно готвенето - това е най-най-най-мразеното от мен домакинско задължение на света. Ама най-най! Живо мъчение е! А още повече мразя да сготвя и да не се яде. Леле откачам. Последният път, когато пак се направиха на интересни за ядене на нещо сготвено от мен им обясних ,че щом аз съм отделила 2 часа от живота си, които никога няма да ми се върнат, за да правя нещо, което откровено мразя и то заради тях, значи те ще го ядат. Иначе....... И извадих дървената лъжица Joy След това трябваше да изгладя 3 комплекта чаршафи, за да се успокоя Joy

Относно интимното окосмяване - не знам как и дали изобщо се справя с него. Никога не е повдигал този въпрос.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 14:38 от Lady Cassiopeia Duval

# 49
  • София
  • Мнения: 2 446
Ох, и аз мразя да готвя. Примирила съм се, че докато живеят деца у нас, ще ми се налага да го правя, но все по-често си мечтая за момента, в който ще готвя само, ако имам желание.
Тийнът ме отменя чат-пат, но е рядко, че почти не се задържа вкъщи.
Наскоро му казах, колко съм доволна от мултикукъра и как ще му купя един, когато се отдели от нас, а той ме спука от подигравки, как нямам търпение да се отърва от него Grin

# 50
  • Мнения: 22 842
И аз не обичам да готвя.А у дома всеки това пита- Какво ще се яде?🤦🏻♀

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Аз пък обичам Simple Smile ама не и да го измислям, та...ако си каже кой какво ще ми е супер.
Ей го одеве заключи, че в дните когато е на фитнес ще му трабвало пилешко. Хубу, ам хич не съм ок с това...плюс другото, че хич не може да си нареди дните кога и в колко да ходи, така че да не си пропилее деня и да учи, разбира се Simple Smile

# 52
  • Мнения: 9 152
Готвя с удоволствие, но определени неща и храни; не мога да готвя всичко.
Когато съм уморена, не мога да готвя. Иначе, обичам да приготвя нещо вкусно, да създам уют с домашна храна, да е прясно и красиво.
Но също откачам, когато не се яде и се гледа с консуматорско- изсикващ поглед- " какво е това?" , все едно съм сготвила камъни Joy
Има някои манжди, които преди се одобряваха, а вече не се поглеждат!

# 53
  • София
  • Мнения: 3 676
На моите - и на ММ и на сина ми съм купила по една машинка за бръснене за тази цел- премахват си косми където щат и задължително после си почистват банята,защото съм заплашила ,че видя ли косми ще намират тампони и превръзки навсякъде...

За храненето- моите са месоядни. Сина ми от малък не яде каквито и да е колбаси,шунки и пр.
Но яде пържоли,кюфтета,месо в манджи. И манджи и супи яде- но плодове...това е трудно....
В последните 2 години се храни балансирано и сам си определя кога и по колко да хапва от забранените храни....Има воля детето- не е като майка си....
Днес например не е обядвал в къщи,защото има само пълнени чушки,които е ял снощи и си е взел бургер или дюнер. Довечера иска да му панирам риба със салата. Не е много претенциозен,но има неща които не яде- грах,зелен боб...
Но пък обича супи и манджи и особено ориз.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 15:26 от vnd

# 54
  • Мнения: 1 602
О, да. Това с намръщената физиономия към чинията и въпросът " Няма ли друго за ядене?"  ме изкарват от равновесие и подпалвам.

# 55
  • Мнения: 2 127
Аз също обичам да готвя и съм много доволна, че цялото семейство сме фенове на домашно приготвената храна.Синът и мъжа ми тренират силов спорт и без месо не сядат на масата, хахаха(само закуската е яйца или омлети) Малкия( на 11г.) има хр.режим и го спазва.Разбира се, хапва и сладичко, и пица...кола, сокове, но вече 5г. гледа да е стриктен. Не обича  сирене, което ми е много странно.Вече години не е вкусвал.Иска ми се повече плодчета да хапва, но обича само летни такива- череши, диня, праскови.
Пилешко(домашно), телешко и риба да има...😀

# 56
  • София
  • Мнения: 38 476
Включвам се в темата. Синът ми е на 12 вече. Готиното е, че обича всичко, което готвя и той вече готви сам.
Ядковото мляко си го пия аз. Никой друг не го иска.
За окосмяване още не мислим, няма, пък и е рус, така че ще почакаме.

# 57
  • Мнения: 29 322
Моят е с тъмна коса, има по краката косми, вероятно и в интимната област, но отдавна се къпе и облича сам, та нямам представа. Бръсне мустак веднъж седмично с помощта на баща му.

# 58
  • Мнения: 58
Притеснена съм за сина ми' на 16 е
Няма никакви приятели' може би проблемът е в него
Свястно дете е' не знам защо така става
До 4 клас нямаше подходяща среда ' разбираемо нямаше
След 5 отиде в елитно училище' много хубав клас бяха' излизаше с разни момчета
След 7 се разпадна класа ' не поддържа контакти със стария клас
От 2 г е в нов' момчешки клас' надявах се от 20 момчета все да намери приятел' но не
В началото излизаше с две момчета' но каза че не се държали добре с него и спря
Опитва се да се прекрепи към някоя групичка' но не се получава
Къса ми се сърцето като го гледам' все е на компютъра' ваканциите също
Казва че не му пука' но не вярвам да е така
Не знам какъв съвет да му дам

# 59
  • София
  • Мнения: 2 446
А интереси извън компютъра няма ли? Спорт, курсове някакви ...
Моят син намери компанията си чрез тренировките, и той не запази отношения с никой от прогимназията, в класа му в гимазията имаше трима или четирима, с които се разбираха, двама от тях се преместиха вече. Но все още се виждат в общата компания, която формираха преди 3 години от футбола.

Общи условия

Активация на акаунт