Билла,Метро,Фантастико,Хит,Т-маркет и др. - ТЕМА 15

  • 61 759
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 546
преди 10-на дни имах същият случай с кис.мляко.
в системата е заложено 25 % по брошура и нямат опция да добавят -30 % за изтичащ срок. почти веднага се събраха служителите и премахнаха лепенките с -30%. след ден цялата партида непродадено на -25% са я бракували.

# 706
  • Мнения: 932
Какво е по брошура няма нищо общо с тези -30%. Важното е да е 30% от намалената цена, а не от редовната. Съвсем нормално и логично. Първото е цената по принцип (макар и за определен срок, с карта или не... това, което съответства на артикула). Другото се добавя ръчно, ако има залепен етикет, т.е. е индивидуално за магазина и за съответния "екземпляр".

# 707
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 546
точно това казвам - не може да се добави ръчно защото не е активен бутона за 30 % намаление при изтичащ срок на годност. това при положене, че продукта е с намаление 25 %  по някаква 1-2 дневна акция.

# 708
  • Мнения: 650
Това не се ли коментира по едно време тук, че е някакъв бъг в системата им? Трябваше май задължително да се маркира първо Била картата, за да се отразят и двете отстъпки или нещо подобно, ако в случая намалението от 25% е с карта.

# 709
  • Мнения: 6 946
Да, точно.
Била карта трябва да се маркира преди касиерката да е почнала да маркира артикулите.

# 710
  • Мнения: 932
Не знам, но вероятно Била картата ако се маркира, трябва да е преди -30%, защото е 30% от намалената цена, а не от редовната. Така или иначе моята беше маркирана в началото, намалението не беше с нея, излезе автоматично, но двете неща просто нямат нищо общо... съвпадение е, че точно от това мляко имат И с изтичащ срок.

# 711
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 546
аз маркирах само кис.мляко - без други продукти.
преди/след това маркирана карта няма значение. дава само едната отстъпка - 25%.  за -30 % бутона не е активен.
след това  ги питах - млякото е бракувано поради изтекъл срок.

# 712
  • Мнения: 932
Прости хора... това е...

# 713
  • Мнения: 193
При артикулите 1+1 също не минаваше 25/50% в случая вече е 30%. Може вече и акционните неща да не могат да се намалят.

# 714
  • Мнения: 5 116
Аз имам спомен, че преди, когато имаше още -50% на изтичащ срок, съм купувала с комбинирана отстъпка - категория плюс за изтичащ срок. Това беше миналата година, когато се преместихме и тепърва откривах Била. Купувах царевица на 50%, която беше намалена и по брошура. Така кочан ми излизаше по 40 ст. или по-малко. Явно е по-ново това, но е много тъжно да бракуваш, вместо да го продадеш, пък то и на символични цени.

Доволна съм от 1+1 в Била. В магазина се изненадах, че имаше повече неща, отколкото обявеното по брошура. Или пак не съм догледала. Само ме разочарова, че това 1+1 явно е важало за определен Доместос, а те бяха сложили една цена под всички наредени (промоционалната). И аз очевидно съм взела от грешния види не мина това 1+1. Но иначе съм доволна - прах за пране, кухненска ролка, препарат за съдове, котешки консерви. Доста неща взех.

# 715
  • Мнения: X
Купувам от лидъл яйца от пасищно гледани свободни кокошки. Тази седмица 2 пъти взимам кутия, до едно всички яйца досега, които употребих, с двойни жълтъци. Не знам какво означава това, дали е изкуствена стимулация някаква, вредно ли е.
Пак от лидъл, плик-шише 3 литра веро за чинии, реших да пробвам, ами то предимно вода.

# 716
  • Мнения: 1 100
Това с -% с червени етикети е много тъпо, една на мен ми го маркира като редовно и дойде друга касиерка и ми се скара, че трябвало да си казваме като нещата са с лепенка с %. Е, те не виждат ли.....? Или да си доставят машинки за баркодове... как в Лидл и Кауфланд лепят нови баркодове на намалените артикули, а Била да не могат.

Днес пък препаратът за съдове на Ехо 1+1 касиерката ми ги маркира и двете и стана 6лв., а трябва да е 3. После взе да ми спори, че нямало как да са 3лв. и двете и че аз съм в грешка... а те са вързани отгоре с нещо като свинска опашка и в брошурата си пише 400мл+400мл, на табелката с цена също пише 3лв. вместо 6 стара цена.... тотал щета са, върнах им го и дори и втората касиерка не знаеше за какво иде реч. Еми, да си поглеждат брошурата, елементарно е.

# 717
  • Мнения: 830
Преди малко се прибрах от Била. Бях купила прясно мляко 1.5 л  за 4.99 лв., което имаше стикер -30%.  Сега разгледах касовата бележка - ами касиерката не е маркирала тези - 30% а само редовната цена

# 718
  • Мнения: 6 946
Върнете се да ви върнат разликата.
В момента няма гранде уикенд намаление за мляко, за да се оправдаят, че не минава стикера.
Касиерката не го е видяла вероятно.
 Винаги бележките се гледат след касите.
Касиерките не винаги са виновни, не ги упреквам.
Работила съм на каса преди години и знам какво е - имаш милион неща на главата. Случва се понякога.
 Явно имат промени - първо махнаха 50% намалението, сега пък и проблеми с тези двойни намаления.
Язък, че се хвърля храна..

# 719
  • Мнения: 830
Върнете се да ви върнат разликата.
В момента няма гранде уикенд намаление за мляко, за да се оправдаят, че не минава стикера.
Касиерката не го е видяла вероятно.
 Винаги бележките се гледат след касите.
Касиерките не винаги са виновни, не ги упреквам.
Работила съм на каса преди години и знам какво е - имаш милион неща на главата. Случва се понякога.
 Явно имат промени - първо махнаха 50% намалението, сега пък и проблеми с тези двойни намаления.
Язък, че се хвърля храна..

Не съм в състояние да се върна сега. Касовата бележка беше дълга и бързах.  А стикерът е доста голям и добре се вижда. Как пък винаги грешките са в тяхна полза.  Изобщо не съм доволна от обслужването в нашата Била, но нямам друг избор - тя е най-близко.

Общи условия

Активация на акаунт