Кандидатстване след 12клас

  • 2 670
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, предстои ми кандидатстване в университет тази година. Бих бил благодарен някой да ми разясни как точно става това, защото не откривам информация никъде. Благодаря

Последна редакция: ср, 22 фев 2023, 13:21 от qanon

# 1
  • Мнения: 249
На сайта на университета трябва да има указания какви документи искат и как се кандидатства. Ако не се ориентираш, им се обади. Не се бави, за да не изпуснеш срок. Някои университети имат и по-ранен първи прием. За един миналата година изпитите бяха средата на март. Документи се подаваха преди това. Следващите срокове бяха, след матурите

# 2
  • Мнения: 139
Здравейте, предстои ми кандидатстване в университет тази година. Бих бил благодарен някой да ми разясни как точно става това, защото не откривам информация никъде. Благодаря
[/quote
За кои университети ще се пробвате?Моята девойка желае конкретна специалност и за това ми се наложи да разуча кандидатстването в четири унита Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте, предстои ми кандидатстване в университет тази година. Бих бил благодарен някой да ми разясни как точно става това, защото не откривам информация никъде. Благодаря
[/quote
За кои университети ще се пробвате?Моята девойка желае конкретна специалност и за това ми се наложи да разуча кандидатстването в четири унита Simple Smile

Софийският и УНСС

# 4
  • Мнения: 139
Тази година за основа се взимат ДЗИ така наречените матури. За софийския за различните специалности се взима матурата и се утроява или удвоява като може да се вземе и общия бал или само определени оценки.За специалностите с изучаване на езици може да се запишете и на изпит по език като в момента тече вече записването.Коифицентът на този изпит е много висок.За тези специалности има изискване и владеене на език подкрепено със сертификат или да си се обучавал в гимназия с интензивно изучаване на език. За медицинските специалности има и изпит по биология и химия или държана матура по тях. При тях съответно максималният бал е по- висок, защото се образува от повече оценки. За УНСС -има предварителни изпити.Дъщеря ми се явява вече на една сесия.Състои се от тест,като в книжарницата на УНСС има много добри подготвителни материали.Можеш да се запишеш онлайн или да отидеш на място и да платиш, като има банка в самото уни в която знаят всичките му данни.Много любезни са и много отзивчиви.За правото и журналистиката решаваш само модулите с български и литература,а за останалите специалности и математиката.Модулите са три.Можеш да избереш и предварителна матура като вариант с някоя фирма за подготовка на кандидат студенти , но това не съм го проверявала.И накрая вариант на кандидатстване пак с матури,като се взима варианта на най-високата оценка.

# 5
  • Мнения: 139
Може да прочетете по темата и в 12 клас Големите вълнения

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте, тум може да следите всички правила на НБУ

https://www.facebook.com/groups/781189626591661

Общи условия

Активация на акаунт