Простащина или сигнал?

  • 8 519
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 670
Инструкторът:
- Когато шофираш трябва да си като мъж на плажа. Главата гледа напред, а очите шарят във всички страни...

# 76
  • София
  • Мнения: 939
Здравейте!
С мъжа ми сме заедно от 7 години, имаме дете на 5. Като цяло отношенията са ни нормални. Аз винаги съм била ревнива, но през последната година спрях да разпитвам нон стоп, да му ровя в телефона и тн.
От известно време обаче ме мъчи един въпрос.
Случайно от негов колега и приятел разбрах, че понякога когато ме няма се обсъждат жени и то “мъжката” както се изрази въпросният колега.
Аз го притиснах с въпроси, на които първоначално не искаше да ми отговори, но в крайна сметка ми сподели, че моят коментира от сорта на: тая бих я *****. Примерно за колежка или просто някоя на улицата.
Което ме навежда на мисълта, че единствената стъпка към осъществяването е жената да е съгласна.
Вие как мислите?

Казвам го за теб и за всяка жена, която чете форума: като мъж съм общувал с много мъже и мога да ви издам тайният смисъл на лафа "тая бих я *****" /с риск да ме отлъчат от мъжката гилдия, което ще преживея някак/. В зависимост от това кой го изрича, вариантите са:
1. опитва се да убеди другите каква секс машина е и как има дори теоретичен шанс тая, както я нарича, да прави нещо с него. Същото ще бъде казано за всяка жена без Анита Мейзер, да речем. По-напористите биха налетели вербално дори на нея. Все едно дали има траен проблем с "инструмента си" или не е чак такъв секс маниак, целта е да обрисува нещата в положителни краски.
2. опит да се впише в група - социални животни сме ние, хората, ако помните! А нелоша част от мъжете приемат това за мъжки разговори и ако не си навит на думи да ***** някоя жена, "особено възрастните ти" събеседници решават, че си монах или гей. Същото върви в комбина с по-особено отношение и други благинки, запазени от времето в 3-ти Б клас.
3. вид самозащита от кофти ситуации - покрай горното се сещаш, че на някои хора им е писнало постоянно да им обясняват приликите между тях и някой от двойката Азис/игуменът на Рилският манастир /примерно/. Дори да си се вписал в дадена група, достатъчно е поне веднъж да не си навит на думи да ***** конкретна жена, за да тръгнат подозрения. Спестява ядове, ако пуснеш този лаф и разсееш съмненията на обкръжението. Няма да коментирам нивото на същото - когато се обсъждат такива евентуални действия, поне един от компанията е дебил, а често цялата компания. Но не това обсъждаме!
4. в едни 5% от случаите става дума за реални сексуални намерения, чийто автор смята, че е важно да запознае останалите с плановете си.

В 95% от случаите това лафче няма нищо общо с планове за изневяра, а е нещо като декларация за мъжеството на говорещия, предназначена за слушателите. Тия, дето биха я *****, рядко си губят времето да обясняват, че биха - те директно я ***** /при взаимно съгласие, естествено, не говорим за едни други, дето съгласие не им трЕбва/ и от тях ще чуем /или няма - не всеки се хвали/ вариация на "тая съм я *****". Знаете за кучето, което лае, нали? И тук е така - баш оправячите рядко пускат декларации и правят реклама във вечерната емисия новини на БиТиВи, те действат! Така описано от авторката вярвам, че е ставало дума за добрата стара раздумка в стил "голям мъж съм, да знаеш".

Спокойно, авторке! Малко вероятно е да направи нещо. А ако го направи, ще го хванеш - щом е толкова неумен, че се хвали пред колегите си за подобни неща, няма шанс да ти изневери и да не го хванеш. Пускаш си вечерните новини на БиТиВи-то и го чакаш да се похвали! Grin

# 77
  • София
  • Мнения: 4 668
Не мисля, че са някакви декларации за мъжество и не знам какво.

Чисто и просто, това е вариация на израза "става (за секс)".

Т.е., нещо като оценка.
Всеки оценя, не всеки го говори.

# 78
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Ами аз не съм наясно, че всички мъже гледат настрани по улиците. Моят мъж никога не е заглеждал жена по улиците, в кафенето или магазина. Не казвам, че ако Моника Белучи мине покрай него няма да я загледа, сигурно и аз ще се загледам, но Моника не живее на нашата улица. А да се заглежда във всяка втора си е простащина. Да го прави видно пък съвсем. Както аз не го правя, така и той не го прави. Иначе дали е забелязал красивата магазинерка си е негов проблем, дали наум я е оправил също, важното е, че никога не съм усещала и за секунда такова внимание.
Мен са ме оглеждали от главата до петите мъже, вървящи до жените си, и е толкова неприятно и за мен, видно и за жените им, че направо нямам думи.
Точно така ще е, той и като сте се запознали въобще не те е загледал. Sunglasses

# 79
  • София
  • Мнения: 35 151
Гледат, разбира се, гледам и аз.
На хубавото какво да му кажеш, освен комплимент.
Въпросът е, че има начини, има и начини.

Че мъжете говорят - в женския ми чат е миг преди грехопадението, моля ви се. В седмичните сбирки по женски - същата работа.
Щението не се пада само и единствено на мъжа, та баба ми имаше лаф - мъж, да се окършиш у него!

# 80
  • Мнения: 1 830
Става въпрос за уважение. Абуто го каза - може да гледаш, не да се зазяпваш. Ще се самоцитирам: "Иначе дали е забелязал красивата магазинерка си е негов проблем, дали наум я е оправил също, важното е, че никога не съм усещала и за секунда такова внимание."
Неумението да си въздържаш реакциите не е хвалба за възрастен човек.

# 81
  • София
  • Мнения: 35 151
Някой казва нещо различно ли?

# 82
  • Мнения: 1 830
Коментарът ми беше насочен към jerami, на който явно не му стана ясно, че става въпрос за периода, в който съм във връзка с този мъж и го е правил видно в мое присъствие. А не докато е бил ерген.

# 83
  • Мнения: 6 176
И къв е с смисъла да крие нещо, което знаеш че го прави ? И аз гледам да не се зазяпвам, че е грозно, ама да си правя труда да го прикривам от моята - няма нужда.

# 84
  • Мнения: 1 830
rf22, за мен смисълът е огромен. Проява на неуважение е към мен. Въобще не знам защо се възхвалява това да показваш всяка мисъл и всеки порив на половинката си. Много обичам и манипулативното - "е, кво сега, искаш да те лъжа ли/да се крия ли?" по някакъв незначителен повод. Ами да, искам! Благодаря предварително. Страстта, любовта се градят на голяма доза малки бели лъжи.
Колкото до зазяпването и обсъждането... Имам такива приятели и роднини, обсъждат, зяпат, на мен ми е грозно и честно казано тъповато. Жените им или гледат злобно мъжа с крайчеца на окото, или им става неприятно и започват да зяпат тавана, или започват да описват и да припадат по колегата/съседа/някоя филмова звезда след точно 30 секунди с цел отмъщение/възмездие. Случайност? Не мисля. И, изненада!, мъжете им хич не са доволни. Що ли?
Ами не желая такива взаимоотношения. А пък да се напъвам да се държа като "one of the guys" и да си обсъждаме двамата - айде няма нужда.

Допълвам се: в преден пост каза, че даже си обсъждате, сега казваш, че не се зазяпваш дори.

# 85
  • Мнения: 6 176
Обсъждаме си, гледам да не се зазяпвам да не го забележи обекта на зазяпване. Моята също гледа и коментира, тия неща си ги правим още от гаджета. Не виждам някъв проблем, нито ми влияе на самочувствието, нито на нейното.

# 86
  • Мнения: 3 211
До към 25 всеки мъж трябва да усвои умението да гледа без да му личи. Останалото е простащина и липса на възпитание.

# 87
  • Мнения: 25 670
Извод: докато очите гледат (дискретно!), устата трябва да мълчи.
Рецепта за щастливи двойки от кака ви Сия. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 638
Сигурно и филмите спирате, ако се появи някоя знойна хубавица,а?

# 89
  • Мнения: 1 830
Там не се знае хубавицата ли гледа или плочките на банята.

Общи условия

Активация на акаунт