Колко време след захранването спряхте да кърмите?

  • 1 092
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Galinche, ако замениш рано храненията и започнеш да кърмиш само сутрин и вечер, вероятно ще си имаш кърма. Лактогонният чай едва ли ще навреди, според мен -пий си го.
Обаче има вероятност бебенцето ти само да се отбие при толкова заменени кърмения. Майка ми със съжаление си спомня как и двамата с брат ми сме се отбили.... Затова е много "за" това да не заменям кърмения до годинката. Ако искаш по-дълго да си го кърмиш те съветвам да не заменяш повече кърмения (предполагам че си заменила 1-2?), а да продължиш да въвеждаш новите храни, но след кърмене.
Mafi, има много държави, в които практиката е да се захранва след 6-ти месец. Например ако в САЩ кажеш на педиатъра че даваш пюре на бебето във 2-3 месец сигурно ще дойдат социални работници да те спрат да неси тровиш детето... По логиката на твоя педиатър-всички бебета там са изоставащи...
Моя съвет е да прегледаш закованата тема "педиатри, подкрепящи кърменето" и евентуално да направиш една консултация с някой педиатър, който подкрепя късното захранване. По този начин ще си спокойна, а и бебето ти ше е доволно Grinning
Моята педиатърка още дума не е обелила за захранване.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Например ако в САЩ кажеш на педиатъра че даваш пюре на бебето във 2-3 месец сигурно ще дойдат социални работници да те спрат да неси тровиш детето...
Нищо подобно - освен ако детето не е сериозно недохранено или със следи от домашно насилие. Там се счита, че педиатърът може да ти даде насоки и препоръки за отглеждането, а изборът си е твой. Не като тук, където рискуваш да те овикат и нахокат, ако не правиш каквото ти е казано, все едно е присъда последна инстанция.
Иначе с останалото в постинга съм съгласна. Трябва да се има предвид обаче, че количеството на кърмата се влияе основно от честотата на стимулацията и твърде малко - от лактогонните средства. Те могат да помогнат доста, ако са в съчетание със засилена стимулация (т.е. често кърмене), но няма да имат значим ефект, ако кърмата започне да намалява при кърмене само 2х на ден. Все пак тези неща са много индивидуални - доста жени успяват продължително да кърмят дори с 2 кърмения на ден, но много майки забелязват сериозно намаляване на количеството и бърза загуба на интерес от страна на бебето.

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Нищо подобно - освен ако детето не е сериозно недохранено или със следи от домашно насилие. Там се счита, че педиатърът може да ти даде насоки и препоръки за отглеждането, а изборът си е твой. Не като тук, където рискуваш да те овикат и нахокат, ако не правиш каквото ти е казано, все едно е присъда последна инстанция.

Да, така е. Мога да споделя лични впечатления, нищо че не живея в Щатите, но все пак в европейска страна, където се захранва късно.
Имам приятелка българка, чието първо дете е родено в Бг, захранено по старата схема. За второто си дете тя се двоумеше доста межу късното и ранното захранване. Основните и притеснения бяха заради хемоглобина. В крайна сметка реши да захрани на 3 месеца с пюре. Това стана със знанието на педиатър. Той и казва, че според него е по-добре да изчака още 1-2 месеца, но тя е майката и тя решава.
И още нещо относно това, че тук само съветват, но не задължават. Имаше една нова акушерка, току ще завършила обучението си. Та на една консултация, замествайки акушерката на сина ми, тя каза, че на 8 месеца "трябва" да почна да му давам Лиси (това е вид рибено масло.) Явно усещайки как е прозувчало, притеснено се поправи: Не, не че "трябва", но ние препоръчваме да се дава, защото еди какво си.    Grinning 
Тук е абсурд да те задължат да храниш или отглеждаш дето си по определен начин, стига то да изглежда здраво и да се чувства добре. 

# 18
  • Мнения: 155
А аз си мислех, че само нащата лекарка е такава дръпната. Все за нещо се кара. Даже мислех да я сменям, след като един път има наглостта да ми каже, че на нея Здравната каса и давала само 1 левче, за да ни лекува, но тя си го искала.
Бях се зарекла ако пак нещо ми се направи на важна да не й мълча, защото като си отворя устата. Не съм вчерашна...но тя май поправи тона, явно така съм я изгледала, че сега е доста по-мека.
Посъветва да захранвам рано рано със сок, но аз не я послушах и още сме само на кърма.
Лошото е че според всички, които съм питала била най-добрият вариант при нас. Ще видим!!!

Общи условия

Активация на акаунт