Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 24

  • 32 314
  • 776
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 4 071
Разлика в барабаните на сушилните Miele няма.
Аз съм със средния модел, бива ама всички сушилни са ми много шумни, очаквах повече за тия пари. Бих взел тази със silence drum и всички екстри. Разликата от 300 лв е поносима. Тогава моята беше 2300-2400,  а тази по скъпата 3100 лв.
Изолиран е барабана, по-тиха е-62db.На V-zug са с 62.
Чакам 2024 г. да видя на Miele c сушилният шкаф. Ако ми хареса/цената ще е около 4000€/ ще сменям СШ на lg с него.
Виждал съм на V-zug refresh
butler'a.Мн.добър, но и висока цена.

# 766
  • Мнения: 1 090
Не знам сушилните на Miele доста шумят, имам поглед над 3-4.

# 767
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Моята АЕГ е сравнително тиха. Сложена е в банята и като се затвори вратата не се чува как работи. В съседните стаи няма шум нито от машината, нито от самото въртене на дрехите (ципове). За мен това е критерия за тиха. Ако се чува в съседните стаи или в комшиите - не е ок.

За Miele, ако барабаните са еднакви между 8 и 9кг и друга разлика няма (примерно и двете са ecospeed), то не виждам причина да избера по-скъпата.

# 768
  • Мнения: 4 071
Съфорумеца търси да закупи 2 нови ЕУ-ПМ и СМ.Ако първата е WWI860 WCS PWash&TDos&9kg/поставен като първо желание от него/, то  780wp е добър избор/ може и друга със сходни програми790, 795 /. То и 560wp е с ecospeed, но не е удачна за посочената ПМ. Няма да проведат добър разговор по между си.

# 769
  • Мнения: 10
Първата ми сушилня беше Miele втора употреба. При затворена врата се чуваше само някое друго копче или цип. Доста  години ми служи безотказно и съм използвала само една програма. За това сега  реших пак да е Miele, само че нова. Някъде четох, че барабаните са обезшумени и няма да го има това тропане на копчета и ципове.

# 770
  • Мнения: 4 071
Първата ми сушилня беше Miele втора употреба. При затворена врата се чуваше само някое друго копче или цип. Доста  години ми служи безотказно и съм използвала само една програма. За това сега  реших пак да е Miele, само че нова. Някъде четох, че барабаните са обезшумени и няма да го има това тропане на копчета и ципове.
Връщаме се към 2021 г-тогава беше представен новият SilenceDrum - предлагащ допълнително удобство: копчетата и циповете могат да причинят досадно тракане, особено ако сушилнята е във или близо до всекидневната поради липсата на мокро помещение или мазе.
 Специалната конструкция на барабана, чиято външна страна е покрита с филцови изолационни ленти, SilenceDrum значително намалява тези шумове-патент на Miele.
db-62 или 66 се замерват на програма. Има ги отразени в документацията.

# 771
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Някъде четох, че барабаните са обезшумени и няма да го има това тропане на копчета и ципове.
Това ми звучи направо невероятно - ако е вярно, при следващата покупка ще си купя такава.
За да се случи, трябва барабана да е с покритие от някаква пяна или гума, така, че като се удари металния цип в барабана да не се чува. В момента е удър метал в метал. Лошото е, че освен барабана, трябва и "стъклото"/пластмасата на вратичката също да е покрито с такъв мек материал.
Така, че съм по-склонен да си мисля, че това са неверни твърдения.

Цитат
Специалната конструкция на барабана, чиято външна страна е покрита с филцови изолационни ленти
Да, ако е от външната страна (т.е. не от към дрехите),  то ефекта ще е минимален. Това се вижда от числата 66/62 dB. Разчита се изцяло да се намали резонанса в сушилнята (като разлика между празна стая и стая с някакви мебели). Няма как по друг начин да се постигне намаляване на шума, освен това което описах по-горе като единствен вариант.

# 772
  • Мнения: 4 071
Някъде четох, че барабаните са обезшумени и няма да го има това тропане на копчета и ципове.
Това ми звучи направо невероятно - ако е вярно, при следващата покупка ще си купя такава.
За да се случи, трябва барабана да е с покритие от някаква пяна или гума, така, че като се удари металния цип в барабана да не се чува. В момента е удър метал в метал. Лошото е, че освен барабана, трябва и "стъклото"/пластмасата на вратичката също да е покрито с такъв мек материал.
Така, че съм по-склонен да си мисля, че това са неверни твърдения.
julian, Гютерсло представи Green performance, новият подов модул, dray care 40 и silense Drum Потърси да прочетеш.
Как ще суши съфорумеца пух на 760wp?Какво ще свали СМ като инфо от ПМ. И 443 wp и други без wi-fi са с ecospeed. Непрозрачен люк е въпрос на дизайн и предпочитания.
P. S Кагато допълвате, поставете необходимия знак.

# 773
  • Мнения: 3 338
За шума от металните елементи на дрехите - обръщам ги още при пране с ципове и копчета навътре,  не се чува нищо. Ако забравя да обърна някоя дреха, се чува, естествено, но следващия път бързо се сещам Simple Smile

# 774
  • Мнения: 58
Искам да си сложа сушилнята над пералнята но не знам слага ли се нещо между тях или директно

# 775
  • София
  • Мнения: 44 131
И така и така, има кит свързващ, може и рафт стабилен да се нсправи, някои директно слага, предполагам само, че пералнята трябва да е мн добре нивелирана и стабилна, не от "разхождащия се" тип при центрофуга.
Аз лично бих ползвала свързващата поставка.

# 776

Общи условия

Активация на акаунт