ОБИЦА НА ПЪПА!!

  • 14 195
  • 45
  •   1
Отговори
ОХ ХОРА,ПОМОГНЕТЕ!!МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА ПРОБИХ СИ ПЪПА ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА!!ПЪРВИЯТ МЕСЕЦ НИЩО МИ НЯМАШЕ!!КАТО ДОИДЕ 2 ЗАПОЧНА ДА ТЕ4Е НЯКАКЪВ СЕКРЕТ,И ДОРИ ПРЕДИ ДВА ДЕНА МИ ТЕКНА МАЛКО КРЪВЧИЦА!ЗА ДВА МЕСЕЦА ВЕЧЕ 2 ПЪПИ СИ СМЕНИХ ОБИЦАТА,НО ТОЗИ СЕКРЕТ ТЕЧЕ ОТ ПРЕДИ ТОВА!НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ!!НЕ МИ Е ИЗТАНЯЛА И НЕ ИСКАМ ДА Я МАХАМ!!КАЖЕТЕ ОТ КАКВО МОЖЕ  ДА Е ТОВА!!КАКВО ДА ПРАВЯ!!ПОЧИСТВАМ Я С РОЗОВА ВОДА,ЩЕ СЕ ОПРАВИ ЛИ???ПОМОГНЕТЕ КАЖЕТЕ МИ,ЧЕ МН СЕ ПРИТЕСНЯВАМ!!КАКЪВ МОЖЕ ДА Е ПРОБЛЕМА И КАКВО ДА ПРАВЯ!!АКО НЕ Я МАХНА,КАКВО ЩЕ СТАНЕ?ТРЯБВА ЛИ ДА Е МАХАМ?

# 1
  • Мнения: 7 723
А кой те посъветва да я почистваш с розова вода newsm78
А обицата от какъв материал е newsm78
А не се ли дразни от дрехите, от панталона newsm78

# 2
тоя дето ми проби пъпа ми каза с розова вода!де да го знам!а коя обица от къв материял е ?тая дето ми я проби беше медицинска,а тая дето съм сега с нея нз!!ама то секрата почна да тече още докато бях с медицинската! Cry то не само за секрета,за кво така прокървя!!

# 3
  • Мнения: 7 723
Като начало смени розовата вода със спирт, например. Peace Купи си и НЕМИБАЦИН.
 Или още по- добре- консултирай се с доктор, пък той ще прецени, ако се налага, трябва да я махнеш   33uu smihesorry

# 4
  • Мнения: 53
как с розова вода тоя луд ли е.трябва да я пръскаш с OKSIKORT (маи не се пише точно така но така се изговаря) аз с това се пръсках

# 5
ох не искам да я махам,ами ако си продалжа така,ще се оправили,то вече секрета не тече толкова мн ама ме притесни прокървяването,от какво може да е??!!а защо с розова вода,не става ли,така ми каза този които ми направи обичката,всички мои приятелки са се мазали с розова вода и пак да се оправили!!

# 6
  • Мнения: 53
не рискувай Naughty

# 7
  • Мнения: 4 195
Според мен си направила грешка като си си продупчила пъпа. Naughty

# 8
  • Мнения: 5 647
Отиди на доктор най-добре, за да не е станала някаква инфекция.

# 9
  • Мнения: 6 164
Разкарай тая с която си в момента, явно имаш непоносимост. На мен ушите ми течаха и от медицинските и от сребро, за тенекии да не говорим.. Понасят само злато за съжаление. Пръскай с Бивацин спрей и слагай Топоцин /антибактериален прах - бившия Намибацин ли как беше точно/.

# 10
  • Мнения: 5 622
На мен оксикорта не ми понасяше, въпреки, че беше много прехвален. Без малко да си загубя обицата, заради него  Stop Промивах3 на ден с реванол и мина за отрицателно време. Е, малко цапа, но си струва жертвите. Вече всичко е ОК(то мина и повече от година де..)

# 11
  • София
  • Мнения: 1 914
Леле, леле

Който не знае, моля да не съветва. Нищо лично.

1.При проблем се отива на мястото, където са те пробили- да те видят.
2.Избягва се да се сменя обицата, докато още не е зарастнал пиърсингът. А това не става за 2 месеца.
3.Много важен е от какъв материал е- препоръчвам титан, медицинска стомана също става.Сребро и злато- почти сигурно водят до възпаление.
4.Докторите обикновено не могат да помогнат, защото не им е това работата и не са наясно.
5.Спирт- в никакъв случай. Вземи си някакво антибиотично кремче-Банеоцин/Гентамицин/Оксикорт(той е за пръскане де). Но не го ползвай повече от седмица и по повече от 2 пъти на ден.
И не забравяй честите промивки-кислородна вода поне по 3 пъти на ден. А ако почне много да изсушава кожата- с физиологичен разтвор.
Успех Wink


# 12
  • Мнения: 5 362
Нормално е в началото да има такива секрети,докато тялото ти приеме обецата.Не се шашкай!
Ползвай Гентамицин,или риванолова паста.Почиствай редовно.Не си сменяй обецата.
Отиди в студиото,където са те дупчили и попитай там ако искаш.

# 13
  • Мнения: 8 505
Аз се мазах с цинкова паста,докато зарастне.И внимателно измиване със сапун при всеки душ.Намери си обеца от титаниева сплав,разкарай всички тенекии.

# 14
  • Мнения: 1 354
Леле, леле

Който не знае, моля да не съветва. Нищо лично.

1.При проблем се отива на мястото, където са те пробили- да те видят.
2.Избягва се да се сменя обицата, докато още не е зарастнал пиърсингът. А това не става за 2 месеца.
3.Много важен е от какъв материал е- препоръчвам титан, медицинска стомана също става.Сребро и злато- почти сигурно водят до възпаление.
4.Докторите обикновено не могат да помогнат, защото не им е това работата и не са наясно.
5.Спирт- в никакъв случай. Вземи си някакво антибиотично кремче-Банеоцин/Гентамицин/Оксикорт(той е за пръскане де). Но не го ползвай повече от седмица и по повече от 2 пъти на ден.
И не забравяй честите промивки-кислородна вода поне по 3 пъти на ден. А ако почне много да изсушава кожата- с физиологичен разтвор.
Успех Wink



Ужас,ужас,ужас!!!!!!!
bebsun моля ти се събери няколко мнения и после си прави изводи (нищо лично)
Принципно съм абсолютно съгласна,който не разбира да не пише или който не е патил.
OK,обаче е смешно да казваш,че благородните метали-злато и сребро водят до инфекции.Това са двата единствени материяла,за които е 10000% сигурно,че няма да стане гаф(изключвам алергии).И как така лекар неможел да помогне,защото това не му е работата.Лелеее нямам думи.Мъка!Мъка!Първия човек при който се ходи при такъв проблем това е ХИРУРГ!!!След това според зависи как ще се развият нещата може да се наложи и кожен и други.Ако на лекаря това не е част от работата,то най-вероятно е на някой сополивко,ошарен и одупчен.
Не!Не!Не!Млади хора сме все пак,трябва да сме ориентирани в този живот.
  bouquet

# 15
  • Мнения: 3 334
и аз ти препърчвам консултация с лекар Peace

# 16
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
На мен ми бяха изписали BYVACYN-спрей,който е антибиотик,пръска се в про дължение на 10 дни.Всичко ще се оправи,спокойно!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 914
Леле, леле

Който не знае, моля да не съветва. Нищо лично.

1.При проблем се отива на мястото, където са те пробили- да те видят.
2.Избягва се да се сменя обицата, докато още не е зарастнал пиърсингът. А това не става за 2 месеца.
3.Много важен е от какъв материал е- препоръчвам титан, медицинска стомана също става.Сребро и злато- почти сигурно водят до възпаление.
4.Докторите обикновено не могат да помогнат, защото не им е това работата и не са наясно.
5.Спирт- в никакъв случай. Вземи си някакво антибиотично кремче-Банеоцин/Гентамицин/Оксикорт(той е за пръскане де). Но не го ползвай повече от седмица и по повече от 2 пъти на ден.
И не забравяй честите промивки-кислородна вода поне по 3 пъти на ден. А ако почне много да изсушава кожата- с физиологичен разтвор.
Успех Wink



Ужас,ужас,ужас!!!!!!!
bebsun моля ти се събери няколко мнения и после си прави изводи (нищо лично)
Принципно съм абсолютно съгласна,който не разбира да не пише или който не е патил.
OK,обаче е смешно да казваш,че благородните метали-злато и сребро водят до инфекции.Това са двата единствени материяла,за които е 10000% сигурно,че няма да стане гаф(изключвам алергии).И как така лекар неможел да помогне,защото това не му е работата.Лелеее нямам думи.Мъка!Мъка!Първия човек при който се ходи при такъв проблем това е ХИРУРГ!!!След това според зависи как ще се развият нещата може да се наложи и кожен и други.Ако на лекаря това не е част от работата,то най-вероятно е на някой сополивко,ошарен и одупчен.
Не!Не!Не!Млади хора сме все пак,трябва да сме ориентирани в този живот.
  bouquet

Не знам за какво събиране на мнения говориш, но първият ми пиърсинг беше преди 5 години (ако не и повече) (на ушите не ги броя) и оттогава събирам мнения. Wink Едно е да си патил лично, друго е да си чел/слушал само.
За среброто и златото е индивидуално. Аз бях със сребърна на пъпа доста време, но съм изключение. Повечето хора развиват възпаление и затова в поста си казах "почти сигурно". И всеки, който се интересува от пиърсинг, го знае. Това е едно от основните неща. Прочети малко специализирани сайтове. Какви %, какви глупости?  Peace

Относно лекарите- стоя зад мнението си. Има хора, които се занимават с пиърсинг и точно, защото това име е работата и за това са учили- са много по- надеждни от някой лекар. Замисли се- някой, който е правил манипулацията хиляди пъти или някой, който за 2-3 път???
Ако има сериозен проблем (което е рядко, защото в такива случаи обицата се маха и се нормализират нещата)- може да се посети лекар.
"сополивко,ошарен и одупчен"- недей така с предразсъдъците Wink

# 18
  • Мнения: 857
Не се притеснявай!Аз имам от 6 месеца обеца, в началото е нормално да има секрет.Ако започне гной да има вече става зле!Също така относно кръвта- и при мен е имало прокървяване щото нещо барниках, ама спокс!Ще се оправи.Нормално е да те наболява.Сега обецата ми е в супер състояние.
 А сега относно металите наистина от среброто и златото може да има инфекции.Пъпа е много деликатно място-най-добре е обица от титан!А когато имаш проблеми с пъпа най-добрия вариант е да отидеш в някое студио, а не при хирург.Тея хирурзи колко проблеми могат да ти доведат до главата!А хората в студиото са професионалисти и всеки ден, по няколко пъти дупчат хората къде ли не!Така че Bebsun е напълно права! Wink

# 19
  • Мнения: 271
И аз да си кажа Grinning моята обеца е от май месец тази година и още секретира понякога. Имам малко дете и то често ме поритва по корема без да иска, така че се е случвало и да прокърви. Доста четох за пиърсинга преди да се реша. Бяха дадени статии, че среброто и златото не са подходящи за първите месеци след пробиването. Само титан Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 914
И биопласт, но айде да не навлизаме в подробности   Grinning

# 21
  • Мнения: 1 354
bebsun много ми е интересно,а не съм информирана.Я ми кажи за училище за такива,дето слагат пиърсинг.Адски ми е любопитно и ми се ще да се запиша в такова.Сподели ако обичаш къде има.Аз всички подобни манипулации съм си правила при специализиран хирург с частен кабинет и затова незнам.

# 22
много благодаря на всички ,които ми дадпха съвети!вече си смених обицата с титанова  Simple Smile имам само леко зачервяване,но вече не се тревожа!!много ви благодаря и целувки!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 914
bebsun много ми е интересно,а не съм информирана.Я ми кажи за училище за такива,дето слагат пиърсинг.Адски ми е любопитно и ми се ще да се запиша в такова.Сподели ако обичаш къде има.Аз всички подобни манипулации съм си правила при специализиран хирург с частен кабинет и затова незнам.

Има специални курсове, ако наистина се интересуваш или просто се заяждаш?  Thinking

А за това къде си си правила манипулациите- браво, имала си късмет Wink

# 24
  • Мнения: 1 354
Не!Това не е имане на късмет,а интересуване за личното ми здраве. Naughty
Всеки трябва да бъде така!
А какви са хората,които обучават?! newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 1 914
Точно, защото се интересувам от здравето си, не бих отишла при някой, който изобщо не знае какво прави.

Хората, които обучават са хора, които се занимават с това от години. Не мога да гарантирам, че всички за завършили курсове. Все пак не съм пиърсър, а клиент.

# 26
  • Мнения: 5 299
Noрмално е да има лека секреция, и мястото да е заЧервено първите 6 месеца Wink Първите 45 дена не е желателно да се сменя обецата. И двата си пиърсинга съм промивала с физ. р-р по 3 на ден и мазах с гел за пиърсинг, който си купих от студиото.

# 27
  • Мнения: 130
Ужас,ужас,ужас!!!!!!!
bebsun моля ти се събери няколко мнения и после си прави изводи (нищо лично)
Принципно съм абсолютно съгласна,който не разбира да не пише или който не е патил.
OK,обаче е смешно да казваш,че благородните метали-злато и сребро водят до инфекции.Това са двата единствени материяла,за които е 10000% сигурно,че няма да стане гаф(изключвам алергии).И как така лекар неможел да помогне,защото това не му е работата.Лелеее нямам думи.Мъка!Мъка!Първия човек при който се ходи при такъв проблем това е ХИРУРГ!!!След това според зависи как ще се развият нещата може да се наложи и кожен и други.Ако на лекаря това не е част от работата,то най-вероятно е на някой сополивко,ошарен и одупчен.
Не!Не!Не!Млади хора сме все пак,трябва да сме ориентирани в този живот.
  bouquet
      Първо малко офф !!! Бях се зарекъл преди около месец и нещо да не пиша в тоя форум, ама просто не се сдържах !!!!
        Сега по същество !!! Веси, нищо лично, ама както обичам да казвам в такива случаи като този-по-добре да си замълчиш и всички да те помислят за не много умен, отколкото да проговориш/ в случая  да пишеш / и да разсееш всякакви съмнения newsm48
Ах, колко много обичам да чета мнения на хора като теб, които са подочули оттук-оттам нещичко по някой въпрос и вече се мислят за големи капацитети, та чак хората и на хирурзи пращат !!!!

# 28
  • Мнения: 1 354
Мразя клишетата и може би затова се дразня така.Имам обеци и не само на пъпа.Всички са ми правени при хирурзи и никога ама НИКОГА до сега не съм имала какъвто и да било проблем.Точно това е причината да съм толкова убедена в думите си.Другото,което е айде първо опипай почвата и тогава пиши.Не съм "подучула",а знам от личен опит.
ОК?!

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 16:07 от Веси

# 29
  • Мнения: 130
Мразя клишетата и може би затова се дразня така.Има обеци и не само на пъпа.Всички са ми правени при хирурзи и никога ама НИКОГА до сега не съм имала какъвто и да било проблем.Точно това е причината да съм толкова убедена в думите си.Другото,което е айде първо опипай почвата и тогава пиши.Не съм "подучула",а знам от личен опит.
ОК?!
Доста хора имат обеци на ушите !!!! Не си имала проблем, защото явно си късметлийка голяма !!! Не разбрах само за каква почва става въпрос и за какви клишета !!!!

# 30
  • Мнения: 857
Оф!Един пример от мен.Отивам аз да си пробивам пъпа при хирург.Влизам,казвам какво искам.Той ми поглежда пъпа и ми казва"Много ти е тънка кожата момиче!Ти нямаш месо, за което да захвана обецата!Не става тая работа с пробиването.Изчакай 1-2 годинки да ти се опрай кожата!"При което, аз -  #Crazy Rolling Eyes
Мен не ме свърташе тая работа и отидох до Стара Загора в "На тъмно".И нали казах си проблема и пича дето ме дупчи ми каза, че т'ва не било никакъв проблем и че пъпа си ми е наред.И ся вече 6 месеца и отгоре съм си с обица и всичко си ми е наред!Затова смятам, че е по-добре да ходите и да се дупчите при професионалисти в студио, защото те са професионалисти в областта piercing, а хирурзите да си режат и кълцат/ сори за израза/ Не отричам че има и хирурзи, които разбират от пиърс, но те са мно0о0о0го малко!
b]

# 31
  • София
  • Мнения: 1 914
Всички са ми правени при хирурзи и никога ама НИКОГА до сега не съм имала какъвто и да било проблем.Точно това е причината да съм толкова убедена в думите си.

Добре де, разбрахме за теб. Имала си късмет, наистина. Но не знаеш какви некадърници има...
Отделен е въпросът, че щом на теб ти е понесло среброто (например), това не го прави общовалидно!!! Има си живи примери, статии и т.н. Не виждам защо изобщо спорим. Close

# 32
  • Мнения: 130
За всички, които имат поне малко желание да прочетат и понаучат някои неща http://piercing-bg.com/forum/index.php !!!! Защото работата на хирурга все пак е да оперира, а не да поставя обеци newsm51

# 33
  • Мнения: 560
Не можах да изчета всичко,но ще ти кажа какво е положението с моята обеца:
1.обецата не се маха 6 месеца.
2.първия 1 месец се пръска 2 пъти дневно с Оксикорт /това е антибиотик/и се промива с кислородна вода 2-3 пъти дневно.
С моята приятелка се пробихме едновременно.Нейната се възпали 2-3 месеца след пробиването,но отиде при пича,дето ни пробиваше,той я махна,изчисти гадостите и се оправи.Моята беше на път.И някак си имам чувството,че се оправи след морето,когато се прибрах и любимият почна да свършва точно върху нея.Не съм сигурна спермата има ли някакви лечебни способности,но ми се струва,че нещо такова се получи,защото преди това с нищо не я мажех и беше надута и течеше нещо бяло от нея.Сега е чудна!

# 34
  • Мнения: 130
Моята беше на път.И някак си имам чувството,че се оправи след морето,когато се прибрах и любимият почна да свършва точно върху нея.Не съм сигурна спермата има ли някакви лечебни способности,но ми се струва,че нещо такова се получи,защото преди това с нищо не я мажех и беше надута и течеше нещо бяло от нея.Сега е чудна!
  Най-после още един човек, който споделя мнението ми !!!! А именно-лечебните свойства на спермата/това го казвам напълно сериозно/ !!! А иначе спермата съдържа минерали и цинк предимно

# 35
  • Мнения: 8 505
Чета и се чудя-какви месец-два зарастване?При мен всичко приключи за 10-ина дни,след това можех спокойно да си махам обецата и да я почиствам.При това съм с отвратително чувствителна кожа.Вече 5-та или 6-та година съм с пиърсинг и никакви проблеми съм нямала.
И да-в студио се прави,какви са тези хирурзи?!

# 36
  • Мнения: 8 505
  Най-после още един човек, който споделя мнението ми !!!! А именно-лечебните свойства на спермата/това го казвам напълно сериозно/ !!! А иначе спермата съдържа минерали и цинк предимно

Това си е научно доказан факт  Hands Thumbsup

# 37
  • Мнения: 5 299
Чета и се чудя-какви месец-два зарастване?При мен всичко приключи за 10-ина дни,след това можех спокойно да си махам обецата и да я почиствам.При това съм с отвратително чувствителна кожа.Вече 5-та или 6-та година съм с пиърсинг и никакви проблеми съм нямала.
И да-в студио се прави,какви са тези хирурзи?!
Пиърсинга ми на пъпа беше заЧервен и имах секрет тоЧно 6 месеца. Сега нямам никакви проблеми, отмина от само себе си. А пиърсинга ми на веждата зарастна тоЧно за 2 месеца. Wink Честтттно казано дупките на ушите са ме боляли много повеЧе, когато съм ги пробивала, а и след това.

# 38
  • Мнения: 132
обецата трябва да е от титан ,докато не зарастне напално!!!!!!!!до тогава трябва да я мажеш с специален разтвор/трябва да са ти казали когато си го пробивала/  bouquet

# 39
  • Мнения: 8 505
Честтттно казано дупките на ушите са ме боляли много повеЧе, когато съм ги пробивала, а и след това.

И при мен беше така,особено тези на меката част на ухото.Нагоре по хрущяла почти не ме боля,мястото не се поду изобщо и зарастнаха много бързо.

# 40
  • Мнения: 19
Аз сьм си пробивала пьпа 2 пьти и все ми пада обицата, тялото ми я изхвьрля, 1 пьт с пистолет и  1 пьт сьс куха игла(при хирург), не искам да бьда песимиска, но може и просто да не ти понася.Розовата вода според мен е добьр вариант(има антисептично действие и омекотява), в никакьв случай не мажи сьс спирт, на мен така ми падаха обците, пробитото място гноясва,  изтьнява, изтьнява и накрая обецата пада. Ако знам , че има начин да не ми падне пак сьм готова да си  го пробия, поне да скрия гадните белези. Ако някой знае по- сиурен начина за пробиване да сподели.

# 41
  • Мнения: 857
Аз сьм си пробивала пьпа 2 пьти и все ми пада обицата, тялото ми я изхвьрля, 1 пьт с пистолет и  1 пьт сьс куха игла(при хирург), не искам да бьда песимиска, но може и просто да не ти понася.Розовата вода според мен е добьр вариант(има антисептично действие и омекотява), в никакьв случай не мажи сьс спирт, на мен така ми падаха обците, пробитото място гноясва,  изтьнява, изтьнява и накрая обецата пада. Ако знам , че има начин да не ми падне пак сьм готова да си  го пробия, поне да скрия гадните белези. Ако някой знае по- сиурен начина за пробиване да сподели.
кАк така с пистолет бе!?!?!  Shocked #Crazy Незнам дали има начин да си запазиш обицата.Просто организмът ти не я понася!Пробвай с титаниева обица Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 19
С пистолет преди 7 години, тогава това беше по-разпространеният метод, но и с игла не се задьржа, май 4е втората ми обеца беше титанова от студиото ми я дадоха, но не сьм сигурна.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Това изтъняване е така наречената миграция и всъщност показва едно нещо-организма отхвърля всяко чуждо тяло !!!! Моят съвет е да се продупчиш пак след известно време, но:
    1. Само в студио за пиърсинг !!!!!
    2. В никакъв случай с пистолет-само абокат !!!! Напоследък пистолета се отхвърля даже и за дупчене на уши !!!!!
    3. Не забравяй-грижите за този вид пиърсинг не приключват 3 дни или 1 месец, след като си го направила !!!! Всъщност твоя  организъм  сам ще ти покаже кога пиърсингът е напълно зараснал !!!!
    4.  Ако имаш нужда от по-подробна информация в един от предните ми постове в тая тема съм дал линк към един много добър форум за пиърсинг !!!!
           Успех с дупченето на пъпа ти следващия път smile3525 smile3525 smile3525

# 44
  • Мнения: 130
Извинявам се за горния пост, ама без да видя съм го писал от акаунта на жена ми !!!! Така че линка го търси в някой от моите постове !!!!

# 45
awe vie ludi li ste kvi tapi saveti davateeeeeeee na hirurg 6e mi hodi awe kato ne znaeto po huu si traite boje kolko ste zle #2gunfire Naughty

Общи условия

Активация на акаунт