Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Само с предварителна уговорка. Един ден ми се обаждаха по телефона "Тук има една жена, която твърди, че е баба на Дени". И въпреки, че Дени е надала възторжен вик Бабооо, госпожата ми се обади. Аз не съм подписвала декларация, защото винаги аз си ги вземам, но другите мами са подписвали.

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Досега се е налагало друг човек да вземе синът ми от детската градина,освен мен и баща му само веднъж.
Не успях да предупредя госпожите,защото тръгнах да пътувам през деня ненадейно със една приятелка,чието момиченце е във групичката на Боби.Не успяхме да се приберем навреме и приятелката ми звънна на мъжът си,когато иде да взима дъщеричката им да вземе и Боби.
Нямало е проблеми,но нашият град е  малък,почти всички се познават а и бащата редовно води дъщеря си на градината,така,че го познават.
Иначе сме предупердени,че когато се наложи някой чужд човек да вземе детето ни да предупреждаваме.

# 17
  • Мнения: 338
Задължително ги предопреждавам.

# 18
  • Мнения: 22 910
В ДГ на Стела се подписва декларация кой друг освен родителите има право да взима детето, на други хора не дават децата, без значение какви се падат, ако не съм писала майка ми няма да и дадат детето Peace
Peaceдаже има изискване за пълномощно ,но досега не са ни искали,защото ни познават.

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 12:19 от ДесиХ2

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами всъщност не ми се е случвало, но още в началото ми казаха, че ако не съм предупредила, няма да дадат детето на който и да е и както и да се легитимира. Бяха категорични. Даже на родителската среща се обсъждаше такава случка - майката предупредила, но първата смяна не предала на втората, идва някаква непозната жена, сестрата съответно не пуска детето, с майката няма връзка - била някъде без обхват на телефона и т.н. Не са пуснали детето, чакали таткото да дойде от работа/доста късно Confused/. И все пак смятам, че са постъпили правилно за ситуацията. Вярно, вината е изцяло на сестрата от първата смяна, майката беше права да се сърди...Но ако беше пък станала някоя беля...Питам се обаче, ако и таткото беше извън града, дечко със сестрата вкъщи ли щеше да ходи Laughing

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Питам се обаче, ако и таткото беше извън града, дечко със сестрата вкъщи ли щеше да ходи Laughing

веднага ти отговарям: Завеждат го в териториалното ви РПУ и от там си го прибират.

В нашето ОДЗ е свободен режим и съм пращала кого ли не, да ми прибира детето. Пускат и хич не са им правили нивгаш проблем... Не би трябвало да е така, ама..  Confused

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
В нашата ясла не са ни казвали нищо за взимане на детето от друг човек, нито декларации за нещо сме подписвали  Confused. Но никога до сега не се е налагало някой друг да вземе детето, освен аз и таткото, та не знам ако евентуално се наложи и забравя да предопредя, дали ще дадат детето или ще ми се обадят да ме попитат  Rolling Eyes

# 22
# 23
  • Мнения: 9 990
...Питам се обаче, ако и таткото беше извън града, дечко със сестрата вкъщи ли щеше да ходи Laughing

веднага ти отговарям: Завеждат го в териториалното ви РПУ и от там си го прибират.

В нашето ОДЗ е свободен режим и съм пращала кого ли не, да ми прибира детето. Пускат и хич не са им правили нивгаш проблем... Не би трябвало да е така, ама..  Confused

Да, Шани, не бива....
нашата сестра е прибирала нееднократно у тях "забравени" деца Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
В яслите ни се случи веднъж да изпратим един от шофьорите на мъжа ми да вземе Крисо. Не му го дадоха. По принцип го взимаше мъжът ми, но тогава беше някъде извън града, та звъняха едни телефони, правиха едни дознания и в крайна сметка след повече от час разправии дадоха детето, но след доста ексцесии. Хем бях ядосана, хем бях много доволна, защото се видя, че няма начин някой друг да вземе детето ей така, на юнашко доверие.

В ДГ никога друг не е взимал децата. Или аз, или баща им. Един път брат ми, но неговото дете е в съседната група, всички ни познават там, не се брои. Но специално там имам усещането, че е достатъчно човек да се представи и да назове някаква роднинска връзка, за да отведе детето кротко и необезпокоявано. Иначе на род. срещи са едни клетви сурови как не дават деца на непознати, освен след предварителна уговорка.

В училище пък е още по-разхайтена работа. За частните занимални да не говорим, за държавните пък още по-малко. Там е абсолютен разграден двор.

# 25
  • Мнения: 1 520
Аз предупреждавах първия път когато щеше да отиде мъжа ми, то рядко му се случва. Бабата ни вече я познават.

Казват че на непознат няма да го дадат. Само на когото познават. По тази логика - за първия път си ги предупредила, оттам насетне като се сетя казвам, че или бабата или таткото ще го вземат.

Друг досега не е ходил.

При постъпването попълвахме едни бланки с информация, телефони спешни, къде да ни търсят при нужда и в тях отбелязахме и кой може да взема детето> Според мойте разбирания всеки друг , не включен в изброените от мен, не би трябвало да му дадат детето.

# 26
  • София
  • Мнения: 819
В ДГ на Стела се подписва декларация кой друг освен родителите има право да взима детето, на други хора не дават децата, без значение какви се падат, ако не съм писала майка ми няма да и дадат детето Peace
Peaceдаже има изискване за пълномощно ,но досега не са ни искали,защото ни познават.
Верно, даже май на моята молба (или там какъвто документ беше) има и подписите на баща ми и свекърва ми, че са запознати с условия, дъра-бъра и така. Peace

# 27
  • Мнения: 1 734
Сиа, не ги дават съвсем лесно. Преди известно време, г-жа Заркова е дала Сашко на сестра ми с много уговорки, защото бяхме забравили да ги предупредим. На следващия ден ни направиха забележка. Казаха ни, че не искали да го пускат, защото не били сигурни дали ще успеят да пресекат улицата Simple Smile

Ами надявам се само в моя случай да е било така. Просто го дадоха на майка ми прекалено лесно без да я познават или да са я виждали. (между другото общата снимка с дядо Коледа е станала много хубава)

# 28
  • Мнения: 2 891
Сиа, не ги дават съвсем лесно. Преди известно време, г-жа Заркова е дала Сашко на сестра ми с много уговорки, защото бяхме забравили да ги предупредим. На следващия ден ни направиха забележка. Казаха ни, че не искали да го пускат, защото не били сигурни дали ще успеят да пресекат улицата Simple Smile

Ами надявам се само в моя случай да е било така. Просто го дадоха на майка ми прекалено лесно без да я познават или да са я виждали. (между другото общата снимка с дядо Коледа е станала много хубава)
да, чудесна е!!! Сашо изреди всички по име и чинно съм ги записала отзад, за спомен. Твоя бандит е на най-горния ред, най в ляво нали? Липсва името само на 1 дете, че се обърнало на страни и не го разпознаха Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт