Знаехте ли това?

  • 3 752
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 773
Това го знам, но разбира се не от педиатъра. Те такова инфо не дават. Добре, че го има интернета и бг-мама.

# 16
  • Мнения: 3 069
Дай сега да не си пипаме децата...


Много неподготвено изказване.....
Не прочете ли колко починали бебета има.10% не са никак малко!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Леле а мъжа ми колко поджвърля бебока и тя как се радва... Но сега му принтирам статията...

# 18
  • Мнения: 2 757
Много неподготвено изказване.....
Не прочете ли колко починали бебета има.10% не са никак малко!!!

Може да добавим и гъделичкането - лично знам за бебе умряло от гъдел докато леля му му се радвала  #Cussing out

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
Много неподготвено изказване.....
Не прочете ли колко починали бебета има.10% не са никак малко!!!

Може да добавим и гъделичкането - лично знам за бебе умряло от гъдел докато леля му му се радвала  #Cussing out
Много обична леля Shocked ужас, кой знае какво й е сега. Sad

# 20
  • Мнения: 4 915
Да, чела съм за този синдром преди година и половина. Преди да прочета, приспивах щерката с по-силно друсане с количката, когато бяхме навън - много трудно заспиваше. Добре, че ми попадна информация, че престанах.

Синдромът е известен като: SHAKEN BABY SYNDROM - "SBS". На който му се чете още или се съмнява - има изобилна информация в Google.

# 21
  • Мнения: 8 505
Да,чела съм подобни неща.Смятам обаче,че всичко си има мярка-надали би се изнервила,ако музиката е нормално силна и не зная кой нормален родител би си разклатил толкова силно детето,че да получи сътресение Tired

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да,чела съм подобни неща.Смятам обаче,че всичко си има мярка-надали би се изнервила,ако музиката е нормално силна и не зная кой нормален родител би си разклатил толкова силно детето,че да получи сътресение Tired
Ами да, така е.

# 23
  • Мнения: 2 956
Никой не ме е предупреждавал, но както е казано по-горе-бебетата не са порцеланови кукли и не са толкова крехки, колкото изглеждат. Да пази Господ да ги сполетява някоя от описаните по-горе травми!
И на мен никой не ми е казвал , а пък и аз не съм я подхвърляла кой знае колко ...беше ме страх да си призная  Rolling Eyes но пък не са и чак толкова крехки наистина- била съм свидетел на доста - да ги нарека енергични- хвърляне, мачкане и т.н. действия.

# 24
  • в Низината
  • Мнения: 705
ей недей так бебетата не са нещо чупливо,разбира се това не означава,че не трябва да бъдем внимателни,но чак пък толкова Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 50
Благодаря ти, че сподели с нас! Peace

# 26
  • Мнения: 959
Това го знам, но разбира се не от педиатъра. Те такова инфо не дават. Добре, че го има интернета и бг-мама.
Peace

# 27
  • Мнения: 2 616
И Доктор Спок обяснява, че не трябва да се подхвърлят и подмятат много-много бебетата, защото може да се стигне до сътресение на мозъка е неговото обяснение.

# 28
  • Мнения: 22 945
да, бях ги чела тези неща още като бременна. Но добре, че имам интернет - педката нищо не ми е казала.
PeaceСобственият ми инстинкт ми е помагал да пазя детето си.Никога не е премятано и подхвърляно,спи и досега на тишина.Освен всичко изброено,когато пидхвърляте бебето нагоре и рязко,глявичката му може да отскочи и да се получи т.нар.камшичен удар,при който да се получат травми на гръбнака или дори смърт.Така,че внимавайте с по-груби игрички.

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 14:04 от ДесиХ2

# 29
  • Мнения: 817
Това е интересна информация и ще я използвам след някои -друг месец.

Общи условия

Активация на акаунт