Как обезопасявате вкъщи?

  • 1 624
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 245
в момента, в който проходи / пролази

# 16
  • Мнения: 205
  Simple Smileсложна работа. . .и ние сме големи "дяволчета"- винаги му намираме начина да се докопаме дотам, където сме "планирали"..иначе контактите са с капачета, а за шкафчетата или вратите на гардероба ни/не се заключва/- слагам някакви столове и табуретки, но и тях местим. . така че само остава да ходя след него. . това е положението, и на мен не ми остават крака, ама няма друга алтернатива. . Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
У нас е обезопасено ето така  Sad



И пак се преодолява от терминаторчето......

# 18
  • Мнения: 1 671
Цитат
В един момент се наложи да сложа заключващо устройство на хладилника, защото постоянно го отваряше (на Чико беше).

Бейби Дол, какво е това заключващо устройство на хладилника? Откъде го купи? Моят пършинг така яко отваря и тряска вратите на хладилника и фризера, че ужас...


Иначе, по темата - всички възможни дръжки на шкафове са махнати, останалите шкафове са вързани с въженца два по два, та да не се отварят. Обаче чекмеджетата... #Crazy, а са четири в хола и три в кухнята. На всичкото отгоре от няколко дни се научи да се катери върхо чекмеджетата и да изключва телевизора от копчето. Ох, много още мога да се оплаквам Sad

Освен това книгите от библиотеката също редовно са на земята, а няма как да ги махна оттам, рафтовете са доземи, а нямам къде другаде да сложа книгите...

# 19
  • Мнения: 2 922
Бейби Дол, какво е това заключващо устройство на хладилника? Откъде го купи? Моят пършинг така яко отваря и тряска вратите на хладилника и фризера, че ужас...

Поръчах го от Данет. Много полезно нещо  Peace

ето го

# 20
  • Мнения: 3 447
Обезопасителите за ъгли наистина се отлепват много бързо, а са и чудесни чесалки за зъби  Simple Smile Обезопасители за контакти - задължително. Част от шкафовете съм завързала с връв   Crazy, други бях залепила с тиксо... докато не видях как дребният отлепва тиксото, рови вътре и после старателно си го залепва  Laughing Имам един шкаф, заключен с такова. Докато се наканим да купим заключалка за хладилника обаче, той вече беше "овладян"  Simple Smile Така че в момента най-долният рафт на хладилника съм го оставила празен, а той си прибира и подрежда разни неща вътре. Има едно чекмедже с тенджери, пластмасови купи и бъркалки, което му е разрешено. Чекмеджетата с неговите дрехи също са разрешени, както и чекмеджетата с чорапите на баща му и с моите шалове. Мисля, че при всички положения е добре да му оставиш 2-3 места за тършуване, така по-лесно ще приеме забраните. При нас например "разрешените" и "забранените" чекмеджета са едно над друго, но той си знае кои са неговите и не посяга към другите.
Разбира се, всички остри, чупливи и тежки предмети са нависоко, както и лекарства и препарати. Но трябва да са наистина нависоко, децата много неусетно започват да се протягат и да достигат туй-онуй  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 915
.............

Миналата седмица сложихме фолио на прозорците на вратите, защото търчи и понякога се блъска нарочно в тях, или ги тряска при затварянето.
............

какво фолио?

Обикновено фолио за прозорци. Нашето го купих плътно, полу-прозрачно, безцветно, с някакви едва-забележими кръгови орнаменти. Дори естетически изглежда чудесно, освен че сега ще съм по-спокойна за детето.  Wink Струваше 4лв/м
2.

Иначе мислех за това: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=77_169&products_id=1982 , обаче наш приятел стъклар каза, че всяко обикновено фолио за стъкла ще върши същата работа. Та го послушахме.

Съветвам родителите, в чиито домове има вътрешни и балконски врати със стъкла, да се обезопасят по този начин - зная за два много неприятни случая.  Sad Лично аз като дете съм чупила при затваряне стъкло на балконската врата, за щастие, не ме наряза.
 [/color]

# 22
  • Мнения: 7 640
идеята ти е при счупване на стъклото, да не се разпадне- така ли?

# 23
  • Мнения: 4 915
Да, дори и да е жесток ударът и да падне стъклото, фолиото държи парчетата скрепени и не са толкова опасни.

# 24
  • Мнения: 4 181
У нас е обезопасено ето така  Sad



И пак се преодолява от терминаторчето......
Laughing Mr. Green
То хубаво, а вие как ги отваряте Grinning

# 25
  • Мнения: 4 181
Обезопасителите за ъгли наистина се отлепват много бързо, а са и чудесни чесалки за зъби  Simple Smile Обезопасители за контакти - задължително. Част от шкафовете съм завързала с връв   :crazy:, други бях залепила с тиксо... докато не видях как дребният отлепва тиксото, рови вътре и после старателно си го залепва  Laughing Имам един шкаф, заключен с такова. Докато се наканим да купим заключалка за хладилника обаче, той вече беше "овладян"  Simple Smile Така че в момента най-долният рафт на хладилника съм го оставила празен, а той си прибира и подрежда разни неща вътре. Има едно чекмедже с тенджери, пластмасови купи и бъркалки, което му е разрешено. Чекмеджетата с неговите дрехи също са разрешени, както и чекмеджетата с чорапите на баща му и с моите шалове. Мисля, че при всички положения е добре да му оставиш 2-3 места за тършуване, така по-лесно ще приеме забраните. При нас например "разрешените" и "забранените" чекмеджета са едно над друго, но той си знае кои са неговите и не посяга към другите.
Разбира се, всички остри, чупливи и тежки предмети са нависоко, както и лекарства и препарати. Но трябва да са наистина нависоко, децата много неусетно започват да се протягат и да достигат туй-онуй  Simple Smile
Как така си ги завързала с връв, за какво newsm78

# 26
  • Мнения: 4 399
И при нас това е много актуална тема. Като цяло първо гледам към какво проявява интерес, после обезопасявам. МОже и да е грешна тактика, но не мога предвидя всичко от началото. Като първа мярка затворихме контактите. След това се наложи да инсталираме решетка на вътрешната стълба. Това много разтрои малката итребителка, но иначе е невъзможно, тя само ме дебне да се обърна и започва да се катери. Махнах разни чупливи неща от земята (вази, свещници, даже една масичка изпратих в мазето). Огледах и не видях остри ръбове, така че си спестих топките за ъглите засега. Всички чекмеджета които в момента може да отвори са пълни с безопасни неща. Оствям я да ги изсипва наволя, после прибирам и така. Вратите на шкафовете и хладилника са и все още високи. За щастие не проявява интерес към кофата за боклук, но профилактично съм купила една лепенка за нея. Същата може да се използва и за тоалетната, но там и капака все още върши работа. Най-холемия проблем се оказа фурната. Любимото занимание на моята дъщеря е да се хване за нея и да виси с главата назад  #Crazy или да подскача държейки се за фурната. Вече падна един път, но все още не и дошъл акъла в главата.  Rolling Eyes Много търсих нещо да я обезопася, но така и не намерих и в момента е вързана с пластмасова скоба за съседния шкаф, но това помага само в известна степен.

Като цяло стратегията ми е да направя дома максимално удобен за детето си, за да не се налага да крещя по цял ден 'тука не, там не'. По скоро съм склонна да сложа в чекмеджетата безопасни вещи, отколкото да ги обезопасявам. Това е начин за детето да научи нещо и да опознава света. Единствения проблем е че може да си притисне пръстите но има и разни такива приставки, които държат чекмеджето отворено и за затварянето се изисква по-специално усилие, т.е. детето не може само да го затвори. Освободила съм голяма площ която е свободна от мебели за да може да се движи спокойно там. И разбира се са ми поникнали няколко чифта очи.  #Crazy

А я да попитам какво правите с телевизора? Щом го пуснем, веднага се залепва за него и започва да го блъска с ръце. Ние разбира се веднага я дърпаме, но настава страшен рев. Иначе когато е изключен, я оставям да си го блъска, той е тежък и стабилен. Но в нейно присъствие гледането на телевизия се превръща в изпитание на нервите.  Rolling Eyes Вие имате ли такъв проблем и как се справяте с него?

# 27
  • Мнения: 7 640
телевизорът е същата работа и у нас, ако блъскат само с ръце- ок, о често и оръжия вадят Laughing

Кофата за боклук- с един ластик, така, че да не може да отваря капака, ако аз искам нещо да хвърля, изсулвам ластика и после го слагам пак.
Старата фурна я заклещвах с ъглов шкаф- и моите умираха да висят на дръжката. Вяра- от падане не се плашат, да не те отчайвам.
Новата е високо, не я пипат.
Но чекмеджетата- тряскат до полуда Crazy

# 28
  • Мнения: 6 461
Обезопасила съм контактите  Peace
Свалила съм дръжките на секцията (тези които са на най-долните шкафове)за да не ги отваря малкия.

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
У нас е обезопасено ето така  Sad



И пак се преодолява от терминаторчето......
Laughing Mr. Green
То хубаво, а вие как ги отваряте Grinning

Ами нали виждаш, че само единото чекмедже е облепено изцяло, не ги отваряме лесно, но.... има начин.
Ела ми на гости и ще ти покажа как!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт