витамини или фолиева киселина

  • 2 068
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Аз също не пия витамини.Старая се да се храня здравословно-наблягам на плодовете и зеленчуците,риба и пиле.Доки ми каза да пия само Малтофер,защото хемоглобина ми е 110,но за витамини ми каза сама да преценя но за него било излишно и повечето бременни само наддавали от тях ,но ми каза задължително да изяждам поне по един плод на ден.newsm78 Имам му доверие и не пия нищо.

# 46
  • Мнения: 1 251
Пих няколко месеца преди да забременея фолиева киселина, а след като забременях я пих до преди 2-3 седмици,някъде към 17 г.с. АГ ми каза, че вече мога да спирам да я пия и да почна да пия витамини-изписа ми Центрум Матерна-30 хапчета струват 20 лева. Все още ги пия, но докога и аз не знам.В тях също има и фолиева киселина.Засега ми понасят добре, не съм ги повръщала, надявам се да помагат, защото в този зимен период избора на разнообразна и полезна храна не е много богат и колкото и да искаме, не можем да си набавяме достатъчно витамини за нас и за бебчетата. PeaceПоне аз така мисля.

# 47
  • Мнения: 1 104
Пиех фолиева киселина 1 месец преди да забременея и после я спрях в четвъртия месц. За витамини пиех тези на Хип за бременни. Не ги пиех стриктно всеки ден, а само когато се сетя.

# 48
  • Мнения: 596
Фолиева киселина се пие през първите 3 месеца от бременността, също така се препоръчва да се пие месец преди забременяване.  Всякакви други витамини - след 20 г.с.

# 49
  • Мнения: 617
Незнам за витамини, но пих фолиева киселина още когато започнахме да правим опити за бебока до началото на 4 месец

# 50
  • Мнения: 111
Аз приключих с фолиевата киселина вече! Въпреки, че една моя приятелка гипие още, а тя вече кърми! Каза че не било вредно - даже полезно и хубаво! А исках да ви попитам док ми каза за два вида витамини - О'мами и Falvit /не знам дали правилно съм ги изписала/ - кои бихте ми препоръчали? Смятам да ги започвам от другата седмица!

# 51
  • Мнения: 2 677
Пиех Матерна, но за кратко, тъй като я спряха в аптеките. Отначало лекарят ми препоръча сироп на HIPP за бременни, но не ми понесе. След това прецени, че изследванията ми са добри и спрях всякакви витамини, като не броим плодовете и зеленчуците, с които се тъпчех непрекъснато.  Mr. Green Фолиева киселина не съм пила, тъй като късно разбрах, че съм бременна.

# 52
  • Мнения: 365
През цялата бременност пих фолиева киселина. За витамини разчитах на плодовете и зеленчуците.

# 53
  • Мнения: 208
До 4 месец пиех фолиева киселина, след това наблягах на плодове и зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт