Дискова херния - 22

  • 44 235
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Здравейте. Някой дали е ходил на санаториум в Поморие? Какви процедури сте правили. Дали предлагат и варианти без кал. Аз имам шийна ДХ и не мога да си представя да ме мацотят около косата. Досега съм била само в Павел баня, но колежка иска да посети Поморие. Тъкмо ще имам компания и ще съчетаем море и лечение, защото обмисляме ходенето през юни.

# 16
  • Мнения: 26
Здравейте мили хора и Честита Баба Марта.  Бъдете живи и здрави. Ето и моето питане .
Всичко започна януари месец с едно напрежение и то леко в кръста и опашката докато седя или лежа . После това напрежение мина и към краката и корема . Но това в корема ме притесни тръгнах първо при гастро там проблем не намериха , после при гинеколог и там проблем няма , нефролог няма проблем . А мен си ме боли кръст и корем ниско долу. Болката и напрежението даже го усещам и в извинявам се предварително све едно ,че някои ми рови из дупето пак се извинявам. След безброй ходене и чудене споделих с треньора си за моя проблем и според него е нещо неврологично имам записан час за невролог но моля да споделите дали може от кръста да са ми всичките бележки? Когато седна направо е ад когато легна също болка напрежение в кръст , опашка , крака и корем ниско долу все едно са яйчниците.
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 17
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
Здравейте. Някой дали е ходил на санаториум в Поморие? Какви процедури сте правили. Дали предлагат и варианти без кал. Аз имам шийна ДХ и не мога да си представя да ме мацотят около косата. Досега съм била само в Павел баня, но колежка иска да посети Поморие. Тъкмо ще имам компания и ще съчетаем море и лечение, защото обмисляме ходенето през юни.
Здравейте, била съм в СБР НК Поморие. Има процедури без кал - кални вани.
Процедурите ми са били: гимнастика в солния басейн, лугофореза, кална вана.
В Поморие по ЗК и НОИ работи и т.н. Военен санаториум, но там не съм била.
Успех с резервирането.

# 18
  • София
  • Мнения: 30 142
На някого от темата да са поставяли триам? Питам за странични ефекти, защото взеха да ме болят сухожилията в областта, в която е поставена инжекцията? Мина месец и половина от поставянето.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 706
Това е новост, новина, като лекар, не съм чувала за него, но отзивите са  повече от прекрасни. Не зная подробности, нямам необходимост за посещение, но прочетох за направени от него операции, на 100 % успеваемост.
Проф. Николай Райнов д.м.н.
специалист неврохирургия
https://cardiacinstitute.bg/team/nikolay-rainov/

# 20
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Момичета, инжекциите Дипрофос от невролог ли само се поставят или може и личния лекар? Майка ми е с много силни болки от 10 дни, не минават, едва ходи, досега никога не е било чак така и утре ще отидем до личния лекар, но не знам той може ли да направи нещо? Ако не, ще отида само аз да й взема направление за невролог.

# 21
  • Мнения: 581
Момичета, инжекциите Дипрофос от невролог ли само се поставят или може и личния лекар? Майка ми е с много силни болки от 10 дни, не минават, едва ходи, досега никога не е било чак така и утре ще отидем до личния лекар, но не знам той може ли да направи нещо? Ако не, ще отида само аз да й взема направление за невролог.
На мен сестрата, която работи при личната лекарка ми е поставяла инжекция Дипрофос.

# 22
  • Мнения: 10 599
Това е новост, новина, като лекар, не съм чувала за него, но отзивите са  повече от прекрасни. Не зная подробности, нямам необходимост за посещение, но прочетох за направени от него операции, на 100 % успеваемост.
Проф. Николай Райнов д.м.н.
специалист неврохирургия
https://cardiacinstitute.bg/team/nikolay-rainov/
Този е само консултант. Не работи в Плевен неврохирург. Simple Smile
Здравейте мили хора и Честита Баба Марта.  Бъдете живи и здрави. Ето и моето питане .
Всичко започна януари месец с едно напрежение и то леко в кръста и опашката докато седя или лежа . После това напрежение мина и към краката и корема . Но това в корема ме притесни тръгнах първо при гастро там проблем не намериха , после при гинеколог и там проблем няма , нефролог няма проблем . А мен си ме боли кръст и корем ниско долу. Болката и напрежението даже го усещам и в извинявам се предварително све едно ,че някои ми рови из дупето пак се извинявам. След безброй ходене и чудене споделих с треньора си за моя проблем и според него е нещо неврологично имам записан час за невролог но моля да споделите дали може от кръста да са ми всичките бележки? Когато седна направо е ад когато легна също болка напрежение в кръст , опашка , крака и корем ниско долу все едно са яйчниците.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Напълно възможно е. Трябва ти ямр и много пазене, подходяща и навременна противовъзпалителна терапия, да не стане по-зле. И моите болки бяха такива неспецифични в началото (не знаех черво ли, бъбреци ли е, при седене опашната кост ме болеше, по време на сън не можех да си помръдна кръста), после фатални грешки и накрая 3 месеца на легло и втора година няма оправия... Дано да попаднеш на правилни хора, които да вземат правилни решения!

Съвет - купи си ортопедична възглавница с празно (или дупка) в средата и си направи ямр възможно по-скоро, за да знаеш какво ти е и какво да правиш и да не правиш.

# 23
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Никъде не е написано, че “работи“ в Плевен.
Но оперира в Плевен, преди години го правеше в болница “Св. Панталеймон“, където лично сме ходили при него на преглед, сега явно го прави в “Сърце и мозък“.

# 24
  • Мнения: 20 168
Мери, как е положението при вас, има ли подобрение?

# 25
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Мери, как е положението при вас, има ли подобрение?
За кой питаш? Blush
Ако за мен - да, аз всъщност съм си на едно ниво от години, но откакто смених работата и се обездвижих усещам, че ако не променя нещо в най-скоро време, ще се върна на изходно ниво. Само с рехабилитация и санаториум 10 дни в годината не става, факт.
Ако е за мъжа ми - там е сложно, има подобрение, но малко. Ще ти пиша ЛС, защото не помня какво последно сме говорили. И кога.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 706
Това е новост, новина, като лекар, не съм чувала за него, но отзивите са  повече от прекрасни. Не зная подробности, нямам необходимост за посещение, но прочетох за направени от него операции, на 100 % успеваемост.
Проф. Николай Райнов д.м.н.
специалист неврохирургия
https://cardiacinstitute.bg/team/nikolay-rainov/
Този е само консултант. Не работи в Плевен неврохирург. Simple Smile
................
Напротив работи и оперира, грешна ти е информацията.  По всяка вероятност пътува Германия - България. Публикувах го от жена от групата от фейса,  ,която е оперирана преди месец точно от него в "Сърце и мозък", точно тя изрази възхищението си. Чувства се прекрасно!
Така че Мери Ан е права.!!

# 27
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Хора, в остра фаза някаква физиотерапия прави ли се?
Месец вече инжекции и нестероидно през устата редувам. Останах на лека пареза и хоооп...от два дена пак криза. Ишиаса.
Това на фона на завършващо лечение...
Какво да правя?

# 28
  • Мнения: 6 554
Аз правя ток и ултразвук.

# 29
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Това с остри болки ли?

Общи условия

Активация на акаунт