Дискова херния - 22

  • 50 099
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Мимс, искрено ти съчувствам!
Преди месец имаше в аптеки Фрамар.
Намери им телефоните и почвай да звъниш...Да не се разкарваш напразно. Аз така направих.
Също провери в малки забутани квартални аптеки.

# 76
  • Мнения: 10 816
Дипрофос и Флостерон е едно и също - бетаметазон.

# 77
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Дипрофос и Флостерон е едно и също - бетаметазон.
Точно така.
Мимс, ако слагаш едното, няма нужда от другото. Аналози са.

# 78
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Здравейте,
Относно ДХ искам да ви разкажа и за един известен (за мен не) в средите лекар – проф. Стайков от Токуда (невролог). Завеждащ клиниката по неврология в Токуда.
Записва се час месеци напред. Но когато отидох с майка ми, забелязах, че няма хора. Със закъснение от 50 мин. влязохме, аз , майка и сестра ми. Той искаше 2те със сестра ми да излезем, но аз настоях да остана и да разкажа накратко историята на заболяването. Разказах за 5 мин. той ме помоли да оставя всички предишни епикризи , дискове и изследвания и да изляза , за да прегледа майка ми.
Прегледа трая 40-50 мин. Стандартен неврологичен преглед, нормално. Извика ме. Каза какво е изписал и какви изследвания още трябва да направим и да се видим след около 3 месеца.
Забравих да кажа че прегледа е 195 лв. Попитах го дали е видял ЯМРто от преди операцията, Каза ДА и че е много добре направена операцията  Майка каза, че не е пипнал оставените му от мен документи и дискове.
В част от тях бяха и резултати от исканите от него изследвания.
Ние като съвестни пациенти , купихме лекарствата веднага и вечерта майка започна да приема Диклопрам и Линефор. На другият ден нямаше болки, но имаше замаяност и сънливост. На 2рата вечер пак ги пи. Сутринта на 3тия ден се събуди с подут език, подуто лице и затруднено дишане. Спряхме лекарствата, но след свършен факт. Днес се свързах с асистентката на професора, която каже че може би ще ми върне отговор утре , защото не знае кога ще се свърже с него.
С две думи , НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТОЗИ ПРЕХВАЛЕН ПРОФЕСОР, с който след прегледа няма връзка.
Извинявам се за дългият пост.

# 79
  • Мнения: 10 816
Cikoni, невролозите не знаят да разчитат ямр. Напразно посещение. Най-много да прочете разчета към диска. 195 лв?! Егати кожодера! Такива дето гонят свидетели от преглед... ясна е работата. Confused
Как е майка ти сега?

# 80
  • Мнения: 20 248
Сутринта на 3тия ден се събуди с подут език, подуто лице и затруднено дишане.
Това най-вероятно е от Линефора, това е едно много гадно лекарство.
Изобщо изписал ви е стандартните лекарства,  може би някой обикновен поликлиничен невролог щеше да се справи по-добре.
А щом ви е изгони отвън със сестра ви, това си е червена лампичка.

# 81
  • Мнения: 3 067
Не знам за предписаните лекарства от невролога от Токуда, но аз, четейки тук темата, като видя някое неизползвано от мъжът НПСВ, си го записвам, след това във сайта на Фрамар обикновено чета за странични ефекти и се опитвам да преценя дали да не го пробвам. /Знам, че това не е правилно, т.е. за предпочитане е да бъде предписано от лекар, макар че аз понякога напомням да предпишат и нещо за стомаха, защото те забравят да попитат за съпътстващи заболявания/. Но, това което исках да кажа, че при някои от тези НПСВ доста често се споменават като странични ефекти отоци на меките тъкани, лицето, обриви, влияние върху кръвното и т.н. - разбира се не всичко това заедно.

# 82
  • София
  • Мнения: 11 755
Cikoni, невролозите не знаят да разчитат ямр. Напразно посещение. Най-много да прочете разчета към диска. 195 лв?! Егати кожодера!
Това не е вярно, че не могат да разчитат ЯМР, напротив, там където съм била винаги това е основното при прегледа.
При проф. Стайков, той до скоро беше доцент, ама взел че станал професор, няма лошо,  това не е негова дисциплина, дисковата херния, той е специалист по съня основно и там наистина е добър, в Токуда добър невролог е д-р Вутова, тя без ЯМР няма да приеме пациент. За съжаление цените вече са такива, обикновен преглед само при доктор без титла е 100 лева - 120 лева, това е, ако искаш.

# 83
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Майка в момента е добре, но си е без лечение. Пие Дорета вече 6 месеца, а това не е нормално + Уримил форте. (изписан и пак от него).
И аз прочетох , че е специалист по съня, но племеницата ми е студентка по медицина 5ти курс и каза , че бил много добър и много се чакало (сигурно приема един ден в седмицата). Ще чакам обаждане от асистентката му. (дано благоволят). Нямам нищо против да дам и 500 лв. за преглед , но наистина да помогнат. А те се крият от пациентите в миши дупки. Ето д-р Фердинандов си дава телефона на всички. Но той е ЧОВЕК.

# 84
  • Мнения: 10 816
Как така Дорета 6 месеца? Без прекъсване ли?

# 85
  • Мнения: 1 838
Здравейте...да ви попитам,а някой от вас с проблеми по гръбнака боли ли ви понякога и отпред. .все едно е яйчник или нещо гинекологично...мен понякога със седмици ме боли от ляво и отива към слабините по крака и отзад и отпред бедрото и до долу .. като си опъна крака усещам болка по слабините и надолу...не е много силна но е постоянна

# 86
  • Мнения: 10 816
Прочети за мускула псоас.

https://www.bb-team.org/articles/4928_Iliopsoas

# 87
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета ! От дълги години имам болки там където е седалищният нерв ,но от няколко месеца са постоянни и много неприятни,особено при движение,навеждане и тн . Днес бях при Доц.Овчаров в Плевен ,прати ме на скенер ,когато се върнах от скенера ,не погледна листа ,който ми дадоха с диска ,а само диска разгледа и ми каза ,че имам малка херния ,но за сега не се налага операция ,изписа ми една инжекция и хапчета за 20 дни... НО не това ме притеснява... В листа ,който получих пише доста неща ,които проверих в интернет и честно казано се изплаших, но той нищо не спомена за тях,нищо не коментира... Моля ви ако някоя от вас има представа ,ще прикача тук снимка ,дайте съвет ,така ли да оставя нещата или да поискам и друго мнение ...
Притесняват ме първите две ,които са написани ...
[video][/video]

# 88
  • Мнения: 6 161
Привет , група !
Толкова съм разсеяна покрай вече двумесечната криза на ДХ , че съм изпуснала  новата тема !
 1/ Изчетох ви и видях въпроси за иглотерапията . Миналата година  направих една серия  в София  заради болки в  ставата на крака /имах шип/ . Шипът  не ме отпусна  /смених ставата заради него/ , но пък  близд година и половина  хернията не се беше обаждала . Масажистката ,при която ходя веднъж седмично, каза ,че  някакво уплътнение около хернията  се било разнесло  и наистина  дълго не ме болеше .
За съжаление след  един вирус в началото на годината   гадината пак се обади и то с пълна сила . Вече два месеца  съм на обезболяващи  , направих и три инжекции  Депрофос през 5 дни преди месец .

2/ На друг въпрос за Дипрофос-а - от аптека  на Марешки ми казаха  ,че ще получат евентуално през април .
На мен ми ги донесе познат от Сърбия /обидно е.../ .
На мен  са ми слагали инжекциите на най-различни  места - където намеря някой , който може . Това също е проблем . Днес обикалях  по разни кабинети - хирургия , ортопедия , лаборатории...всички вдигат раменете . Най-после  ми казаха за  една  акушерка , която  не се плаши от тази  манипулация  и е поела тази функция за почти цялата поликлиника . Как може  дипломиран лекар да не може да ти сложи /срещу заплащане/ една  мускулна инжекция !?!

3/ Някой беше написал , че има болка в корема .
При мен през последните три дни е нетърпимо - болката от кръста  се завъртя на мястото на  бившия ми апендикс  /ако не бях оперирана , щях да реша ,че това е проблемът/ и се смъква надолу  към  свивката на крака .  
Пак започнах  НПВС . Сутрин едва ставам /докато  се пораздвижа  съм като  пиян сърбин - обиждам , крещя.../ .
Изписаха ми за 5 дни ДЕКСАМЕТАЗОН 4 mg/1 ml /гледам ,че пак е някакъв кортикостероид , но ще го слагам 5 последователни  дни. Явно за два месеца  доста съм се изпуснала .
За съжаление другото е ЛИНЕФОР  - тук прочетох ужасни неща . Днес го взех и ще чакам да се видя утре в огледалото . Ще го спра  ако не ми понася .  Ще  трябва да направя скенер - невроложката поиска , за да сравним с  предишните снимки и ЯМР .

Дано съм била полезна за иглотерапията и Дипрофоса Grinning

# 89
  • Мнения: 10 816
Здравейте, момичета ! От дълги години имам болки там където е седалищният нерв ,но от няколко месеца са постоянни и много неприятни,особено при движение,навеждане и тн . Днес бях при Доц.Овчаров в Плевен ,прати ме на скенер ,когато се върнах от скенера ,не погледна листа ,който ми дадоха с диска ,а само диска разгледа и ми каза ,че имам малка херния ,но за сега не се налага операция ,изписа ми една инжекция и хапчета за 20 дни... НО не това ме притеснява... В листа ,който получих пише доста неща ,които проверих в интернет и честно казано се изплаших, но той нищо не спомена за тях,нищо не коментира... Моля ви ако някоя от вас има представа ,ще прикача тук снимка ,дайте съвет ,така ли да оставя нещата или да поискам и друго мнение ...
Притесняват ме първите две ,които са написани ...

Сколиозата е изменението, което е допринесло за оформяне на протрузията и хернията. Заради нея гръбнакът ти е нестабилен. Спондилозата е общо казано дегенеративните промени по х
гръбначния стълб, които касаят стави, хрущяли и образуване на шипове.
Аз бих се притеснила от камъчето в бъбрека. 7 мм не ми изглежда малко.

Ели, да минава бързо! (Търпение му е майката)

Общи условия

Активация на акаунт