Радиестезия

  • 18 249
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз за пръв път чух за това нещо съвсем наскоро Embarassed
 Моя колежка се разболя - изтръпна й ръката, обездвижи се и получи инсулт. Понеже двама човека преди нея на същото бюро и на същият стол си отидоха с подобни симптоми и шефевете се бяха шашнали та викаха  радиестезист.
 Нищо не откри, но всички са убедени, че два пъти може да е съвпадение, но три пъти вече едва ли.
Преди време се продваха някакви пирамиди, които уж неутрализираха действието на геопатогенните точки.  Има ли начин човек сам да разбере дали жилещето му се намира в такава зона или за тази цел е необходим специалист?

   И аз това да попитам - как може да се разбере дали се намираме в такива рискови зони, само със специалист ли?
 
    Аз например от както съм в настоящият ни офис (не много време, но все пак 3 год.) не съм спирала да боледувам - какво ли не. А преди това не знаех що е то лекарство.

# 16
  • Мнения: 2 070
Предполагам специалист може да ти каже. Предполагам има и шарлатани. За Парламента показаха точно точките, в които има вредно влияние, но като цяло това не е само там... По-чувствителните хора явно усещат неразположение на такива места, разболяват се и така нататък, говореха за това как не е добре леглото ти да е на такова място, защото прекарваш доста часове върху подобна точка. Казаха също, че коркът изолира и е добре да се слага в такива жилища и сгради...

Не мисля, че проблемът в държавата е в това, че Парламента е там. Но все пак и хубаво, че ще го местят... Аз се чудех - как ли е в Софийския университет, който е толкова наблизо.

# 17
  • Мнения: 293
ха, с'а се сетих - корк под леглото или какво беше.. май орехи, ако не бъркам Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 063
Хмммм. Ив, хомеопатия и радиестезия.. по-добре да не се смесват. Може и да има връзка, в общата космическа му там схема, ма... Силни съмнения ме обземат - некой да е толкова напред в еволюцията си, че да ги умее и двете работи, както требва... А бе, много силни съмнения.
Не знам. Но човекът е добър в работата си. Има много пациенти, и много бебчета - за мен да лекуваш бебе е супер отговорно. А майките му се доверяват.
Не съм питала мъжа ми още.

# 19
  • Мнения: 1 680
откъде накъде коркът ще изолира?

# 20
  • Мнения: 2 070
Нямам идея що за материал е коркът, освен на външен вид...  Предполагам си има някакво логично и просто обяснение. Защо аронията е антирадиационна,  киселото мляко нещо като антитоксично? Нещо такова... мислиш, че от някакви материални подбуди ли? Може, не се знае... Аз се сетих и за мазите и скрадовите помещения за храни - представете си хилядите "облъчени" /сори, кажете по-точна дума/ буркани... хахах, избива ме на простотия..  Joy

# 21
  • Мнения: 1 517
Деси, темата е супер  Hug

# 22
  • Мнения: 2 070
Деси, темата е супер  Hug

Ами кажи нещо тогава, стига вита из облаците..  Wink     Hug

# 23
  • Мнения: 822
Аз само споделям,защото по принцип съм скарана с физиката...
От няколко месеца със синa ми ходим при един хомеопат-немец.Чичото се занимава с хомеопатия от 35 години.От 10 е започнал да прави и ирисова диагностика и диагностика по пръстите на ръцете.Има специален уред,който измерва някакви вълни.Определени точки от пръстите отговарят за различни части от тялото.Има познания от различни области.Заради него изместихме леглото на детето,макар че според нас беше в добро положение.
Разпитва ме за неща,които в началото ми се сториха много странни,например дали около домът ни има гнезда на оси и мравуняци...Тук вече ме изплаши,защото предното лято съборихме гнездо с оси от прозореца на детската стая.Това били признаци за силно магнитно поле ...
Имах доста въпроси към него,но ми се иска първо малко да прочета сама,та тогава ще питам.
destovidi,ще изполвам линковете ти с удоволствие.За мен не е странна връзката между хомеопатия и радиестезия,стига наистина човек да не случи на мошеник...

# 24
  • Мнения: 2 070
Да, ще е добре да ни посочи някой връзката с хомеопатията, че аз май имам друга представа за хомеопатия, виж холистична медицина някакси по-включва по-широк кръг неща... като понятие просто...

# 25
  • Мнения: 2 070
 

Да, това е наука, древна колкото човешкия род. “Чувствам, долавям вълни, излъчвания” – това в буквален превод от френски означава думата radiesthesie . А на човека е присъщо умението да чувства още по рождение. Истина е обаче, че съвременните хора са загубили до голяма степен това свое качество и по този начин са затворили сетивата си за “невидимия свят” на енергиите и лъченията, които ни заобикалят отвред.

Радиестезията е стъпила на здравата основа на вселенските принципи:

Вселената е ментална;
Подобието ражда подобие;
Всяко нещо в нашия свят излъчва и приема вълни;
Всички процеси се развиват на приливи и на отливи;
Всяко нещо в земния свят има изявена полярност – плюс и минус;
Във всяко творение е проявено мъжкото и женското начало;
и действа в съответствие със Закона за аналогиите: “Това, което е горе, е аналогично на това, което е долу и това, което е долу е аналогично на това, което е горе в името на извършването на чудото на единството”.


През първите десетилетия на ХХ век физикалната радиестезия получава широко разпространение в страни като Франция, Германия, Испания, Великобритания, САЩ и Русия. Германия първа въвежда в медицинските си институти изучаването на радиестезия като помощен диагностичен метод. Примерът й е последван от Франция, Австрия и Белгия. С течение на времето обаче се установява, че едва 40 % от обучаваните се научават да използват добре този метод, а около 10% стават виртуози на махалото. Останалата част от обучаваните, най-често поради силни вътрешни съмнения и неувереност, не успяват да се справят добре с поставените задачи. Това налага обучението по радиестезия да бъде провеждано по-нататък предимно факултативно.

Не са малко съвременните учебни заведения, в които по един или друг начин да се изучават радиестезичните методи. Геолози, геодезисти, архитекти, конструктори, хидроинженери често преминават специално обучение по геопатология и излъчвания на земните недра. В повечето източни страни нищо не се строи, преди да е взето мнението на водещ специалист по Фън Шуй.

В България също, макар и с половин уста, в нормативните документи за извършването на предварителни геоложки проучвания в строителството е споменато, че е добре да бъде извършвано и проучване за наличието на геопатогенни зони в района на бъдещия строеж. У нас не са малко архитектите и проектантите, които по своя инициатива организират такива проучвания.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 17:14 от deshtovidi

# 26
  • Мнения: 872
И аз да споделя.Съвсем случайно преди повече от половин година приятелка ме заведе при човек занимаващ се с радиостезия.Даже тогава не знаех как се нарича.За мен си беше диагностик.На детето му отряза кичурче коса и ми каза за всеки орган поотделно в какво състояние е.За мен каквото каза,не го приех за истина,докато не си направих изследвания.Не беше сгрешил за нищо.Тогава бях,леко казано стъписана.Откъде ги знае тези неща този човек!?
И за геопатогенните зони на Хартман ми говори,правили се замервания някакви да се определи дали не минават през леглото на човек.Това може да бъде причина човек да боледува.
Ще следя темата с интерес.

# 27
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Deshtovidi,  теата е страхотна, но заглавието е отчайващо. Като голяма част от хората тук и аз си нямам понятие от това. С интерес ще следя темата и ако дадете и координати на проверени радиестезиолози ( оф, чак ми се оплете клавиатурата) ще бъде супер.
  Весело посрещане на Новата година!

# 28
  • Мнения: 2 070
Ами чакам предложения за по-интересно заглавие, за да привлечем интерес, щом казвате ще ви послушам... Но не мога да измисля нищо в момента, на друга вълна съм...
Иначе координати на специалисти има по линковете, които съм дала.

# 29
  • Мнения: 4 371
А някакви координати на хора, занимаващи се с изследването на коса ще дадете ли Blush
След прочита на темата установих, че от както сме се преместили в тази къща, детето не е спряло да боледува. За пръв път направи спазъм на белия дроб, когато беше на 6 м, а ние се преместихме тук, когато беше на 5. Дано не съм права и само си въобразявам, защото едва ли има начин да се избегнат тези геопатогенни зони, а и нямаме друга къща Crazy

Общи условия

Активация на акаунт