как си преспивате детето?

  • 1 823
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Пробвай в отделна стая пробвай да го оставиш само. Гушкане малко и в кревата. Изчакваш ако реве до 5 мин влизаш при него, пак го успокояваш, ако може да не го взимаш, но може и да го вземеш за малко и пак в леглото. Така докато заспи. Може няколко пъти да се връщаш. Разбира се трябва да си сигурна, че не е гладно или наакано и че му е време да спи. Поне при нас помогна.

# 16
  • Мнения: 407
Когато се буди през нощта и аз давам вода и после биба и заспива.Опитай, ще намериш как да се приспите без ръце!

# 17
  • Мнения: 6 461
Дълго време преглеждах форума ,но така и не намерих отговра на въпроса който ме вълнува. Надявам се да ми помогнете  Praynig Моето дете е на 7месеца и се буди непрекъснато през ноща в последно време зачестиха сабужданията (незнам може да се дължи на зъбчетата които още не са ни пораснали). Понякога ми се налага пак да го преспивам като го гушкам. В последно време останових ,че вече съм го отучила да заспива сам. Моля Ви кажете ми как да го науча самичък да си заспива. Моля Ви помогнете ми даите съвет !! Embarassed
Оооо,и ние сме така с Пламен от както се е родил Mr. GreenСега е на 1г и 4 месеца.Заспива много бързо ама се пробужда.....Лягам до него на леглото ,а той е с гръб към мен за да не ме гледа. Покривам го да се затопли в одеалцето . И така след пет минути е заспал.И от там на татък стой и гледай Laughing -буди се на всеки кръгал час ,промрънква,хапва и пак заспива.
От начало го отдавах на колики,след това на зъбки ,след това топлото време ,сега пак на зъбки......изчерпах се Laughing
Така е ,някои майки тук във форума казват ,че да започнат да спят както трябва ,поне да станат на 2 годинки.Сега се надявам по-скоро да дойде лятото,че да се наспиме като хората.
А иначе си добре си  хапва нощно време  моя скакалец. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 896
Приспиваме се в леглото на гърда. До една годинка и на ръце се люшкахме, но сам се отказа. Аз не бих си оставила детето да плаче през нощта, това няма да го научи на нищо хубаво, а само че на другите не им пука за него и няма защо и той да се съобразява с техните чувства. Това са основополагащи неща за взаимоотношенията с другите хора и те се усвояват в бебешка възраст.
Нашият син спи на легълце долепено до нашето и със свалена преграда и му давам да суче винаги когато поиска през нощта, без да се налага да ставам. Вече суче не повече от веднъж - рано сутрин и после пак спи, сам се връща в леглото си. Спим добре всички, без да ставаме и без плач, само с малко гушкане отвреме-навреме.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 00:42 от basilisk

# 19
  • Мнения: 2 039
Абе,да ви кажа,по принцип си заспива сам-просто го слагам буден в кошарата и той си мрънка и "приказва" и заспива.Има обаче вечери,когато иска да бъде люлян на ръце,но много рядко.Пу пу все така да е  Praynig

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Приспиваме се в леглото на гърда. До една годинка и на ръце се люшкахме, но сам се отказа. Аз не бих си оставила детето да плаче през нощта, това няма да го научи на нищо хубаво, а само че на другите не им пука за него и няма защо и той да се съобразява с техните чувства. Това са основополагащи неща за взаимоотношенията с другите хора и те се усвояват в бебешка възраст.
Нашият син спи на легълце долепено до нашето и със свалена преграда и му давам да суче винаги когато поиска през нощта, без да се налага да ставам. Вече суче не повече от веднъж - рано сутрин и после пак спи, сам се връща в леглото си. Спим добре всички, без да ставаме и без плач, само с малко гушкане отвреме-навреме.
И аз съм на същия принцип и така практикувам.  Peace

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Най-добре само да заспива.
С големия ми син се измъчих 2години да го лашкам напред-назад и в момента в който го поставя на леглото, той се събуждаше.
Докато кърмех малкия, заспиваше на гърдата ми. Сега през деня играем, храня, 30 мин на двора и после в леглото - сам. Не го чувам следващите 3 часа. Вечер докато си пие кашата заспива. Спи сам в стаята си. Ако се събуди през ноща, давам сок или чай, оставям го в леглото му и "Чао" до сутринта. Никога не съм го оставяла да плаче сам.
Дано успеш да привикнеш бебето да заспива само. Колкото по-големи стават, толкова по-захитряват и мисията се оказва почти невъзможна.

# 22
  • Канада
  • Мнения: 494
И ние имаме голям проблем с това приспиване!В началото се приспивахме само и единствено на гърда!Към четвъртия месец започна да заспива само на ръце и както го оствех в леглото отваряше очи!Случвало се да се приспиваме до 6 4аса сутринта Rolling EyesНо преди седмица-две реших,че не мога вече да го нося по цели нощи-той да спи ,а аз да го държа!Сега се приспиваме на нашето легло,аз пея,той мрънка,бунтува се-трудно заспива,но.....заспива!По късно когато се заспи дълбоко го премествам в неговото легълце!През ноща се буди два-три може и четири пъти.Тогава винаги го взимам и сядам на близо да го кърмя!Усетя ли че се унася го слагам бързо отново в леглото му и след няколко минутно мрънкане заспива!Не го взимам при нас,защото и аз имам нужда от малко почивка,а той когато е до мен все търси да суче,а на мен определено не ми е спокойно да го кърмя така!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 25
Пробвай в отделна стая пробвай да го оставиш само. Гушкане малко и в кревата. Изчакваш ако реве до 5 мин влизаш при него, пак го успокояваш, ако може да не го взимаш,
Точно така правя.Само където с гушкането май прекалявам. Confused
Малкия спи в отделна стая от 5 дневна възраст.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 25
Аз не бих си оставила детето да плаче през нощта, това няма да го научи на нищо хубаво, а само че на другите не им пука за него и няма защо и той да се съобразява с техните чувства. Това са основополагащи неща за взаимоотношенията с другите хора и те се усвояват в бебешка възраст.
Точно от това се водя от самото начало. Мисля си че май съм прекалила с държането на ръце....
Ще се пробвам да не го държа на раце а да го успокоявам в кошарката.

# 25
  • Мнения: 5 362
Винаги е заспивала сама.Никога на ръце.
От известно време иска да спи при нас и за това сме допрели нейната кошара до спалнята.

# 26
  • Мнения: 3 500
Малката когато се събуди нощем й давам биберон.Никога не съм я взимала на ръце.Давам й биберон и я погалвам, тя заспива сама.Вечер също.Гася лампата и я оставям в леглото.Тя се върти 15-20 мин и заспива, никога без биберона.

# 27
  • Мнения: 1 013
На почти 7 м.- заспива само на ръце! Съдба!

# 28
  • Мнения: 2 677
Никога не е заспивал на ръце. Дневните дрямки ги изкарва, където свари - я в леглото си, я на спалнята или в столчето си. Вечер обаче го научихме - къпе се, яде, получава целувка за лека нощ и заминава в креватчето си. След пет минути е отнесъл плувката. Наложи се да го оставим за една вечер при свеки и я предупредих за този ритуал и само да е посмяла да го вземе на ръце!
Иначе напоследък и той започна да се буди нощно време, но просто му бутам бибата в устата и отново е заспал. Вода и храна не давам.

# 29
  • Мнения: 5 401
Ми кърмя си го и има два варианта - или заспива на цицата, или се наяжда и остава буден. Във втория случай, го слагам в креватчето, изпълняваме си ритуала "обичам те, лека нощ" с милувки и целувки, гася нощната лампата и си тръгвам. Досега само 2-3 пъти не е заспивал и то когато е бил нервен от смяна на обстановка или от много гости. Тогава татето успява да го успокои и да го приспи.
Може би при нас е важно, че никога не сме го разнасяли на ръце - коликите минаха рано и сравнително леки бяха.

А през нощта се буди по 2-3 пъти, кърмя го и той пак си заспива. Не давам вода и биби.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт