Вълнението не стихва, ЯНУАРЧЕ на мама се усмихва - 1

  • 24 576
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 310
Момичета, бебето ми на 2 месеца, има силно изразен рефлукс, от който много плаче и е неспокоен. Някой давал ли е Рефалгин сироп против рефлукс на своето бебе? Може ли мнение

# 31
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета!
Никакво време не ми остава да пиша.
Нашата девойка направи месец, наддала е до 4 кг и 200 и докторката каца че е много доволна.
 Като цяло е спокойна (пу-пу). Имаше малко колики но от Био Амика май се пооправи.
Два дена подред едва хапва на второто нощно ядене (5-5 и 30) и няма мене има надежда че ще го откаже.
Иначе вече сме изцяло на кърмя. Зърната са доста по добре и последните 7-8 дни само кърмя.
Днес промълви нещо като "гу".

# 32
  • Мнения: 5 136
Бях писала назад - за някои от нещата се искат две-три минути, особено за диастазата и могат да се правят в леглото Simple Smile Ще се занимая ден-два да намеря различни варианти - и по няколко минути, и по 10-15 Simple Smile Ще пусна и разни неща, които аз правя буквално докато правя нещо друго. Например за кръвообръщение и против (или при) разширени вени докато чакам на опашката в магазина. Или за стъпалата докато си мия зъбите. Даже докато разреждам миялната гледам да клякам правилно, а не да се навеждам. Сложила съм си "поничка" за стискане до стола за кърмене - всяка вечер и сутрин след кърмене правя упражнения за пръсти. Не много, но 2х6 са по-добре от 0х0 Simple Smile И сега ще ги вдигна на 3х5 Simple Smile
Ако можете да отделите 5 мин на ден - отделяте 5 мин на ден. Това, че не можете да отделите 30 не трябва да е пречка.
До 8ми месец по време на бременността карах колело вкъщи по 10 Мин всяка вечер. Ама всяка. Имах и няколко упражнения с които го докарвах до 30 мин. Без да преувеличавам, но бях може би в най-добрата си форма, от както спрях да тренирам.
Та постоянство трябва, макар за кратки занимания. 7 дни по 5 Мин са по-добре, от колкото 1 ден седмично 30мин Simple Smile Който има възможност - по-сериозните тренировки дават по-сериозни резулти. Комбинация между двете - още по-добре Simple Smile Важното е да се действа.

Не се фукам, не убеждавам, просто това помага на мен и ако някой иска да ми прави компания ще е супер, ще се ръчкаме дружно Simple Smile
Ще пиша тези дни, когато имам събрани хубава колекция от разнообразни упражнения  Simple Smile

Why, и при мен до третата седмица беше драма със зърната, после мина Simple Smile Но не я оставям да си махне нощното хранене -.- особено, ако ми се върне цикъла само дълга нощна пауза ми липсва. Като се размрънка насън я взимам за ядене Joy
Една нощ направи пауза от 8 часа... Не издържах, събудих я, кой знае кога щеше да се събуди сама -.-

# 33
  • Мнения: 2 739
Момичета, подадохте ли заявление за еднократна помощ  за новородено?
Аз още  в кра1 на януари, но все още нямам превод. А вие?

# 34
  • Мнения: 265
Бях писала назад - за някои от нещата се искат две-три минути, особено за диастазата и могат да се правят в леглото Simple Smile Ще се занимая ден-два да намеря различни варианти - и по няколко минути, и по 10-15 Simple Smile Ще пусна и разни неща, които аз правя буквално докато правя нещо друго. Например за кръвообръщение и против (или при) разширени вени докато чакам на опашката в магазина. Или за стъпалата докато си мия зъбите. Даже докато разреждам миялната гледам да клякам правилно, а не да се навеждам. Сложила съм си "поничка" за стискане до стола за кърмене - всяка вечер и сутрин след кърмене правя упражнения за пръсти. Не много, но 2х6 са по-добре от 0х0 Simple Smile И сега ще ги вдигна на 3х5 Simple Smile
Ако можете да отделите 5 мин на ден - отделяте 5 мин на ден. Това, че не можете да отделите 30 не трябва да е пречка.
До 8ми месец по време на бременността карах колело вкъщи по 10 Мин всяка вечер. Ама всяка. Имах и няколко упражнения с които го докарвах до 30 мин. Без да преувеличавам, но бях може би в най-добрата си форма, от както спрях да тренирам.
Та постоянство трябва, макар за кратки занимания. 7 дни по 5 Мин са по-добре, от колкото 1 ден седмично 30мин Simple Smile Който има възможност - по-сериозните тренировки дават по-сериозни резулти. Комбинация между двете - още по-добре Simple Smile Важното е да се действа.

Не се фукам, не убеждавам, просто това помага на мен и ако някой иска да ми прави компания ще е супер, ще се ръчкаме дружно Simple Smile
Ще пиша тези дни, когато имам събрани хубава колекция от разнообразни упражнения  Simple Smile

Why, и при мен до третата седмица беше драма със зърната, после мина Simple Smile Но не я оставям да си махне нощното хранене -.- особено, ако ми се върне цикъла само дълга нощна пауза ми липсва. Като се размрънка насън я взимам за ядене Joy
Една нощ направи пауза от 8 часа... Не издържах, събудих я, кой знае кога щеше да се събуди сама -.-

Звучи ужасно привлекателно...ще взема да се запаля и аз, но да знаете, че ще угасна бързо ..

# 35
  • Мнения: 321
Hinnt,
И аз подадох в края на януари, но ми ги преведоха след около 3 седмици.

# 36
  • София
  • Мнения: 333
hintt, даже ги и похарчих отдавна Grinning . Ти онлайн ли си пусна документите или на място в общината ходи?

# 37
  • Мнения: 2 739
На място си попълних декларацията.
Ще звъня явно да питам в дирекцията  по район.

# 38
  • София
  • Мнения: 333
Аз онлайн подавах и за баткото и за малкия, много бързо стана всичко.

# 39
  • Мнения: 632
Случвало ли се е на някое бебче да му излиза мляко през носа? Вече втора вечер час два след хранене се събужда, киха и все едно има сополи а излиза мляко от носа. Промивам с физиологичен разтвор, дърпах с аспиратор и излиза само мляко

# 40
  • Мнения: 5 136
Като рефлукс звучи. Държиш ли изправено след хранене? На една съфорумка детето е било така като малко и препоръките са били за държане поне 30 Мин след хранене и спане под наклон.

# 41
  • Мнения: 632
Като рефлукс звучи. Държиш ли изправено след хранене? На една съфорумка детето е било така като малко и препоръките са били за държане поне 30 Мин след хранене и спане под наклон.
Държим го изправен, вдигам го да се оригне няколко пъти по време на хранене, спи на антирефлуксен матрак

# 42
  • Мнения: 653
Виждам че спазваш всички препоръки, които дават при бебе с рефлукс.
Освен да промиваш носа редовно, за да не завъдят бактерии от млякото, друго не се сещам какво може да се направи.
А всъщност бебето колко изразен рефлукс има?

# 43
  • Мнения: 632
Виждам че спазваш всички препоръки, които дават при бебе с рефлукс.
Освен да промиваш носа редовно, за да не завъдят бактерии от млякото, друго не се сещам какво може да се направи.
А всъщност бебето колко изразен рефлукс има?
Никой не ми е казал че има рефлукс. Връща след хранене, но не е повръщане, по-скоро като плюене на малко мляко

# 44
  • Мнения: 5 136
Щом е и през носа може да е т.нар. тих рефлукс, до колкото съм чела тогава носа на бебето се пълни с мляко. Може би консултация с гастроентеролог, ако продължава?

Общи условия

Активация на акаунт